Skocz do zawartości
petu

Płatności za towar

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, dzidexx napisał:

Załóż konto PayPal to będziesz wiedział jak wygląda płatność - po prostu w Sklepie wybierasz PP i cię przekierowuje do logowania.

Nie ma potrzeby Revolut - PP można zasilić albo powiązać polską kartę. Druga opcja jest lepsza - masz wybór przeliczania waluty przez PP lub Bank(przy każdej transakcji). Koszt operacji PP pokrywa oczywiście sklep(chyba, że zrzuca na kupującego - zawsze jest info).

Ja zazwyczaj płacę kartą banku na Gearbest, czasem jak mi coś wpłynie na PP to wtedy za jego pomocą.

Co chcesz kupić? - zmieniły się oznaczenia magazynów - Polska to fast 99 jeśli się nie mylę.

Jak dotąd zawsze najkorzystniejszy przelicznik oferował mi mój bank. 

Revolut jest owszem świetną opcją - o ile masz jego fizyczną kartę i podróżujesz. Do zakupów moim zdaniem nie warto.

@up

Dzięki za wyjaśnienie i szybka odpowiedz. 

Przymierzam się do zakupu Xiaomi Mix 2S. Kolor czarny Kiedy przeglądam oferty sklepu to cena za ten telefon 128 GB oscyluje w granicach 1750 zł. Co ciekawe wersja 64GB jest dtozsza Do wyboru sa trzy magazyny HK; HK-4; Fast-08. W necie wyczytałem ze HK to Hongkong a Fast-08 to Polska. 

Kiedy zaznaczam magazyn Fast-08 to zmienia mi się cena na 2400 z hakiem 

Jak dobrze kojarzę to kilka dni temu przy opcji Fast-08 cena nie ulegała zmianie 

U mnie problemem jest brak karty płatniczej. Mam tylko kredytowa i bankomatowa. Dlatego pytałem o tradycyjny przelew. Jeżeli najlepsza opcja jest karta płatniczą to poproszę siostrę o kartę. Chyba nie będzie problemu z różnicą imion Konto - Karta 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

PayPal(albo sklepy?) jest upierdliwy - konto musi być zgodne z danymi karty jak i adresem dostawy(właściciel karty, te same dane co w banku). 

Można oczywiście w danych na PP podać wszystko - dwa adresy, maile itp. byleby przed zakupem.

Być może w twoim przypadku lepiej doladować PP odpowiednią kwotą albo zapłacić po prostu kartą siostry - jej adres do dostawy. Pierwszy zakup zawsze sprawdzają(sklep) dokładnie i jeśli są wątpliwości dłużej trwa obsługa.

Ps.

Tak zgadza się CN-008 i 026 to PL.

Ps2.

Priority Line aby doszło bez VAT, 100% nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    2 minuty temu, dzidexx napisał:

PayPal(albo sklepy?) jest upierdliwy - konto musi być zgodne z danymi karty jak i adresem dostawy(właściciel karty, te same dane co w banku). 

Można oczywiście w danych na PP podać wszystko - dwa adresy, maile itp. byleby przed zakupem.

Być może w twoim przypadku lepiej doladować PP odpowiednią kwotą albo zapłacić po prostu kartą siostry - jej adres do dostawy. Pierwszy zakup zawsze sprawdzają(sklep) dokładnie i jeśli są wątpliwości dłużej trwa obsługa.

Ps.

Tak zgadza się CN-008 i 026 to PL.

Ps2.

Priority Line aby doszło bez VAT, 100% nie ma.

Albo poproszę siostrę o założenie konta na PP ?

A HK;HK-4 to HongKong i w tedy mogę zaznaczyć "Priority Line" ? Podejrzewam ze paczka dłużej będzie szła.

Wspominasz ze w sklepie bezpośrednio płacisz karta Banku. Czy w wrazie "W" Jesteś jakoś chroniony ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Każda płatność jest chroniona, PP robi to trochę lepiej - łatwiej interweniować i można odzyskać koszt przesyłki zwrotnej czy gwarancyjnej.

PriorityLine jest szybszą i najmniej narażoną na Vat, kurierska z CN lub HK - bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    2 godziny temu, dzidexx napisał:

Każda płatność jest chroniona, PP robi to trochę lepiej - łatwiej interweniować i można odzyskać koszt przesyłki zwrotnej czy gwarancyjnej.

PriorityLine jest szybszą i najmniej narażoną na Vat, kurierska z CN lub HK - bardziej.

Dziękuje za wyjaśnienie. Teraz juz wiem co mam zrobić. 

Życzę miłego dnia Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi