Skocz do zawartości
rumpelek

Przypisanie obrazka do kontaktu (z użyciem Picassa)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jestem użytkownikiem pakietu google od dłuższego czasu, tj. Gmail, Picassa a od teraz mając androida także kalendarza... myślę, że jest dla mnie idealny, ale trudno się połapac po dwóch dniach...

Od jakiegoś czasu w Picassa jest dostępna funkcja plakietek twarzy, czyli program sam rozpoznaje twarze na zdjęciach, a my możemy je podpisać itd... Funkcja fajna, i myślałem, że jak już mam tak skonfigurowaną znaczną część swoich zdjęć to będzie to się jakoś synchronizowac z kontaktami, a tu moje zaskoczenie... NIe mam pojęcia jak to zrobić...

kiedy jestem w kontaktach i klikam na zdjęciu jest opcja zdjęcia z picassy, ale przeszukuje tylko folder udostępnone online dla wszystkich... nie wyszukuje w twarzach... A przeciez mam oznaczonego w kontaktach Pana X i w zdjęciach też jest pan X... Ma ktoś doświadczenie i podpowie co robię źle ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bieniu

Raczej wszystko dobrze robisz. Niestety Google nie wprowadziło jeszcze takiej możliwości choć każdemu logicznie myślącemu człowiekowi ona sama się narzuca. Może w przyszłości się doczekamy. A propos plakietek w Picasie to zauważyłem już kilka razy, że jak rozpoznam twarze za pomocą programu, a później za pomocą strony to nagle któraś z osób z listy zmienia swoje imię i nazwisko na Unknown. Oczywiście taka zmiana dotyka też kontaktu w Gmailu i w kontaktach w telefonie. Także trzeba z tym uważać bo można sobie niezłego bałaganu narobić. Ja raz miałem sześciu Unknown i nie wiedziałem co to za wpisy. Skasowałem, a później był płacz bo nie dość, że rozpoznane plakietki zniknęły to jeszcze całe kontakty wraz z numerami telefonów i adresami email.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze, że piszesz... właściwie to się kurna chata zastanawiam, bo wkurzyło mnie to, że w programie picassa 3.6 na lapku miałem już sporo plakietek przypisanych ale to sie ni jak nie synchronizuje z wersja online... Oddzielnie robiłem te plakietki online bo myślałem, że tu jest błąd... a tu taki ZONK... Normalnie powoli zaczyna mnie ten ANDROID wkurzać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bieniu

A to dziwne u mnie plakietki z programu synchronizują się z wersją online.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

T$#^&$&^ jasna... u mnie też pojawił się jeden UNKNOWN.... Podpowiedz jak zlikwidowałeś/naprawiłeś ten problem ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bieniu

Musisz najpierw ustalić, który kontakt zmienił Ci się na Unknown (najłatwiej po zdjęciach). Później w gmailu zapisz sobie dane tego kontaktu na wszelki wypadek jakby Ci go całkiem usunęło. Następnie w Picasie w programie zmień nazwę kontaktu na prawidłową, a w gmailu zaznacz Unknown i prawidłowy kontakt i wybierz scal kontakty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

szczerze ? poddałem się... poczekam jak google wpadnie na ten wspaniały pomysł, żeby powiązać plakietki z kontaktami z kontaktami z gmaila... usuwam właśnie wszystkie plakietki z osobami na picassa...

Mam jeszcze jedno podstawowe pytanie... nie śmiejcie się proszę :D wystarczy, że ja sam z siebie się śmieję... :D otóż chodzi o kontakty w telefonie, jak mogę zaznaczyć, żeby np. wyświetliły mi się wszystkie, ale tylko z jakiejś grupy...

Edytowane przez rumpelek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oto mały update wraz z najnowszą wersją Picasa (3.8 EN)

Tools/Upload/Upload People Thumbnails

DZIAŁA!

Przy okazji: jeśli ktoś ma problem, bo po połączeniu Picasy z kontem gmail ma zdublowane kontakty i kontakty "online" są bez zdjęć a kontakty nie 'online' są ze zdjęciami oto opis jak to obejść (niestety trochę żmudna praca, ale chyba jedyne wyjście):

Z lewej strony na liście osób klikamy osobę którą chcemy edytować np. "Jan Kowalski". Pojawi się menadżer kontaktów. W polu wyszukiwania menadżera wpisujemy Jan Kowalski, pojawią się dwie osoby (jedna ze zdjęciami, druga bez zdjęcia ale 'online'). Klikamy tą osobę, która nie ma zdjęć, ale jest 'online' i naciskamy przycisk 'choose'. Na wskutek tego Picasa przyporządkuje wszystkie zdjęcia osobie online. Na koniec pozostaje usunięcie kontaktu który został bez zdjęć i bez 'online'. Mam nadzieję, że da się zrozumieć to co napisałem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bycek

U mnie pomagało to:

W Gmailu przejście do kontaktów i wybór z "Więcej czynności" - "Znajdź i scal duplikaty"

ale jest niebezpieczeństwo że połączy dwa Unknown i będzie kicha ... Ostatnio Google zmieniło interface Kontaktów i jakoś lepiej śmigają

Edytowane przez Bycek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi