Skocz do zawartości
puszcza

WiFi się zawiesza.

Rekomendowane odpowiedzi

miziel

Mówię o ustawieniach routera!

1 Zabezpieczenia - nie wiem jakie masz, ja mam np wpa2 psk personal. Możesz spróbować zmienić na WEP albo na odwrót. Wtedy wystarczy tylko na nowo siec dodać na każdym innym urządzeniu

2. Kanał - chodzi mi o kanała nadawania (czestotliość) w routerze. Standardowo jest od 1 do 11 chyba. 1 powinna mieć najmocniejszy sygnał, ale router powinien mieć możliwość sprawdzenia na jakim kanale działają inne routery w poblizu. Wtedy trzeba ustawić taki, żeby się nie zakłócały.

3. Static DHCP - po prostu każdemu urządzeniu w domu nadajesz stały adres IP

O to o czym mówiłem ;) Jak zmiana tych ustawień nie pomoże (rób je stopniowo może nie wszystko trzeba) to znaczy, ze nie wiem i moze zwyczajnie telefon się nie lubi z routerem a na to CI już nic poradzę ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ihaa

problem w tym, że mój telefon, jeśli słusznie mówisz, nie lubi się z żadnym ruterem. bo NIGDZIE nie udaje mi sie nawiązac stabilnego połączenia. na uczelni, w domu, u babci, u dziewczyny, wszyscy mają innych dostawców i inne rutery, a mój telefon łączy sie z siecią i po kilku sekundach ( mimo że jest ciągle ikonka połączenia z zasięgiem) wszędzie jest brak sieci.

ah, i jeszcze przypominam, moja siostra ma defy, tyle że z softem niebrandowanym i z zieloną soczewką i jej działa. co można od niej wziąć żeby podmienić u mnie żeby działalo=)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    miziel

a u Ciebie na stockowym froyo działało wszystko?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ihaa

kiedy ja właśnie mam stockowy!=)

witajcie.

mam defy z froyo z t mobile bez simlocka i jestem w play:D

ja również mam problem z wifi- otóż, gdy wykryje sieć to spokojnie się z nią szybko połączy, ale po jakiejś pół minucie przerywa połączenie. kreseczki zasięgu są na full, a google play się nie aktualizuje, aplikacje nie ściągają, aż wyłączę i włączę znowu wifi. wtedy jeśli zdąży przez kolejne pół minuty ściągnąć, to ok, a jak nie, to znowu to samo.średnio co 2 mega ściągnięte mi się zawiesza połączenie z internetem. próbowałem FXR wifi fix and rescue, próbowałem reset do ustawień fabrycznych. i uwaga, nie jest to problem z routerem, bo na wszystkich routerach tak to działa, a poza tym, moja siostra ma też defy, tyle że nie brandowany soft, i łączy jej się i pobiera bez problemu. a ustawienia mamy identyczne. proszę o wskazówki, co zrobić, i czego to może być wina.

=)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    miziel

aj, wybacz ;) A moze spróbuj wgrać na nowo Froyo czyste zwykle przez RSD tak zwyczajnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ellox

Android ~2.3.7 i chyba wyżej nie lubią się z wszystkimi protokołami wykorzystującymi nowszy standard n.. W każdym razie do tego wniosku doszli gdzieś na XDA, czy innym forum.

U mnie na WIUI, czy na CM7.2 udaje się połączyć z routerem, internet śmiga. Jednak po chwili jakby połączenie internetowe zanika (nie daje się załadować żadna strona, nic - zrywa połączenie po paru minutach). Ikonka WIFI wskazuje mimo tego, że wszystko jest OK.

W skrócie - zrywa neta po paru chwilach bez żadnych błędów modułu WIFI, po prostu nic się nie ładuje.

Po próbie instalacji paru ROMów wpadłem na pomysł, żeby sprawdzić motyw z innego telefonu - LG GT540. Tam na CM'ach na Andku 2.3.7 moduł WIFI w ogóle się nie załącza, objawy są inne, ale rozwiązanie tam stosowane o dziwo działa. O czym więc mówie? Aby z sukcesem załączyć WIFI i bezproblemowo używać należy:

• WŁĄCZYĆ Bluetooth,
    • WŁĄCZYĆ WIFI,
    • WYŁĄCZYĆ Bluetooth.

No, dla mnie to działczy. Łącze się z routerem działającym w b/g/n, nie zrywa mi połączenia. Dla testu parokrotnie pobrałem Angry Birds - nic się nie zacięło. Bez tej operacji, przy pojedynczym pobieraniu tej gry należało resetować parokrotnie WIFI na telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ihaa

@ ellox

spróbuję i tak, choć jest to nieco dziwny sposób=)

@ Miziel

hmm, tego chciałem uniknąć, bo mam sesję i brak czasu, a nigdy tego jeszcze nie robiłem i nie wiem jak się za to zabrać( czytałem forum tu i na xda, i tylko mam coraz większy mętlik w głowie, aż dziw że mi się kernele nie śnią po nocach=P), i nie chcę tracić za dużo czasu na to. ale w porządku, w momencie gdy będe mógł sobie na to pozwolić, usiądę, poczytam i zrobię co trzeba. jak pozwolisz, będę się zwracał z szczegółami już do Ciebie bezpośrednio, gdybym miał jakieś pytania, by nie zaśmiecać wątku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dymon

Po długich poszukiwaniach w końcu znalazłem rom na którym wi-fi działa mi bez problemu. Jest to rom od fuzza cm7 oparty na androidzie 2.3.8. Posiada dużo więcej opcji ustawień i niestety są one inaczej posegregowane (większy bałagan w ustawieniach). Ale jeżeli wam to nie przeszkadza to jak najbardziej polecam, najważniejsze że nie trzeba resetowac co chwile wi-fi. Może uda mi się znaleźć to czym on się różni od tych "nie działających" romów i wtedy będzie można to przeportowac i korzystać ze wszystkich cm7 i ich pochodnych.

Wysłane z mojego MB525 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@ellox

Dziwne z tym bt, ale działa :D Miałem te same problemy z ciągłym rozłączaniem wifi od niedawnego resetu przez RDS i wgrania WIUI. Po resecie przez RDS na stockowym systemie, WIUI i CM7 co jakiś czas rozłączało, przedtem miałem CM10 i CM7 od fuzza i było ok. Nie wiem czemu tak się dzieje ale pewnie coś z systemami. Dzięki wielkie za podzielenie się rozwiązaniem :D Piwko poleciało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi