Skocz do zawartości
rammiro

Dlaczego chińskie smartfony są takie tanie?

Rekomendowane odpowiedzi

rammiro

Chińskie smartfony bywają czasem 2-3 razy tańsze niż ich odpowiedniki znanych marek. Znaczna część różnicy w cenie to oszczędności na marżach pośredników, marketingu, łańcuchu dostaw, realizacji gwarancji, serwisu etc. Czasem jednak nasz smartfon nas może negatywnie zaskoczyć nie mając podstawowych parametrów na które liczyliśmy - np. ekran nie jest pokryty Gorilla Glass albo brakuje optycznej stabilizacji obrazu w aparacie bądź czytnik linii papilarnych jest jedynie atrapą. Z jakimi niespodziankami Wy się spotkaliście kupując chińskie telefony?

Zapraszam do dyskusji i zapoznania się z poniższym materiałem

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Thogal

Miałem chiński smartfon firmy Homtom ht7. Taki dostałem jako służbowy i używałem z dwa lata. Kosztował wtedy 400zl dzisiaj chyba coś około 300zl. Rewelacji nie było ale działał dobrze jak za te pieniądze. Wyświetlacz duży zasięg trzymał net chodził dobrze. Wytrzymały był bo upadł z 20 razy wszystkie rogi wyszczerbione nawet zaliczył upadek na beton wyświetlaczem o wyświetlacz cały tylko trochę ziarenek piasku wbilo się. Jak ktoś nie wymaga dużo to telefon ok aby gwarancję miał bo z wytrzymałością to różnie znane firmy psują się. Części jak procesor ram itp to i tak wszystkie marki telefonów maja podobnych producentów tylko różne modele. Drugi chińczyk to kupiony z Chin dla kumpla blackview kosztował 80 dolarów plus cło około 30zl. Używa go z rok i zadowolony a u niego rok telefon to dużo bo jako mechanik zaraz gdzieś mu upadnie i zniszczy się. Tak więc chińczyk nie takie złe. Teraz najlepsze telefony to chińczyki. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ascorp

Witam, mam takie pytanko, widzę dużo tanich telefonów w stosunku do ceny kiedy wychodziły w Polsce na różnych stronach sklepów internetowych, chodzi mi o np. S7 edge, LG G6, Sony Z5 itp. generalnie flagowce i np. taki S7 EDGE nowy z chin kosztuje 1 250zł , gdzie w Polsce jak każdy wie kosztował 3 500zł, czy to są "idealne" podróbki, czyli wszystkie podzespoły się zgadzają z oryginałem, czy też po prostu oryginalny telefon samsunga ? Już kiedyś mnie to ciekawiło, bo pamiętam, że szło za 500 zł kupić jakiegoś LG G4, który używany u nas był nawet droższy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paveu241

Takie telefony są odnawiane, na niewiadomych częściach, zapewne nieoryginalnych. Mogą działać 2 dni albo 2 lata, to jest loteria. Wiele razy w wieku miejscach było napisane, żeby takich telefonów nie kupować. Z Chin tylko chińskie, sprawdzone marki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ascorp

A to ciekawe... widziałem kilka ofert i nie było żadnej wzmianki że to coś odnawiane, jak to ma miejsce np. przy dyskach twardych (odnowiony przez producenta) , zawsze były to telefony sprzedawane jako "NOWE". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi