Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Dobrze znasz WordPressa? Czytaj więcej.. ×
Nabór na moderatora - Samsung Czytaj więcej.. ×
rakers

Galaxy A8 i Galaxy A8+ (2018) - Wasze opinie, wrażenia ogólne

Rekomendowane odpowiedzi

rakers

No i mamy ciekawą premierę. Galaxy A8 (2018) i Galaxy A8+ (2018).

Galaxy A8 ma 5,6-calowy wyświetlacz Full HD + Super AMOLED

Galaxy A8+ ma 6-calowy wyświetlacz Full HD +.

Wyświetlacz Infinity w obu telefonach ma proporcje 18,5:9 i rozdzielczość 2220 × 1080 pikseli.

Telefony są niestety drogie ale zapowiadają się naprawdę dobre średniki. Galaxy A8 na rynku europejskim to 499 euro, a Galaxy A8+ 599 euro. Bardzo podoba mi się konsekwencja Samsung w liniach swoich produktowych. Wszystko jest poukładane. Nie wiem jak będzie jakość foto ale myślę że będzie to dobry standard. Z czasem cena spadnie, serwisowanie tych słuchawek też nie powinno być drogie w stosunku do linii S, Note.

Szkoda że wersja z 6 GB ramu nie będzie na start w PL.

Galaxy-A8-_blue-640x427.jpg

SM_A530F_GalaxyA8_Back_Black-640x427.jpg

Edytowane przez rakers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jednak niezbyt ciekawy następca jak dla mnie i wydaje mi się, że dla większości posiadaczy tegorocznej edycji również. Miałem inne przypuszczenia. Chodziły pogłoski o aparacie z "wyższej" półki + OIS, a tego nie będzie. Kolejna kwestia to dobieranie folii na ekran, gdzie problem ten istnieje już od dwóch edycji, a widząc jeszcze większe zagospodarowanie miejsca na wyświetlacz będzie tylko gorzej. Chyba że Samsung postara się o stworzenie jakiegoś odpowiedniego szkiełka. A8+ niestety nie będzie u nas dostępny, to prawda. Pierwsze wrażenie wyglądu z przodu - gdzieś już to było, a'la LG G6 (ogólny wygląd bryły z wyświetlaczem, bez czujników itp.).  Przypuszczalna cena: 2000-2200zł(?)

Przykładowe zmiany względem modelu A5 (2017):

+1GB do RAM'u;

mocniejszy procek (tym razem z mieszanym taktowaniem rdzeni 2x2,2 + 6x1,6 GHz);

nowszy BT v5;

wsparcie dla VR;

dodatkowy aparat przedni (dla miłośników, by robić 2x więcej selfie :P )

dioda LED(?)

EDYTA: Dla osób planujących zakup średniaka oczywiście będzie to według mnie dobry kandydat przy wyborze telefonu ze średniej półki (wiadomo: nowszy design zaczerpnięty z S8), o ile budżet na to pozwoli lub będą w stanie wydać na średniaka ponad 2k. ;) Ciekaw jednak jestem jak to z tym gniazdem mini-jack, bo miało go nie być, a z tego co widać na zdjęciu tyłem jest tam jakieś zagłębienie.

Edytowane przez radoslawik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kms22

Wygląda paskudnie. Na zdjęciach nawet nawet ale na filmach, które dzisiaj i wczoraj pojawily sie na YT, widać paskudne wielkie ramy. Do tego kolory brzydkie i znowu zawsze czarny front. Zmiana nazewnictwa fajna bo zrównanała się z serią S i Note, ciekawe jak przekombinują serię J.

Naklepane z zielonego edża

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rakers

Mnie się osobiście podobają. Cena oczywiście jest chora. No ale tak już jest chcesz mieć Samsunga musisz płacić. Chcą być premium.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zuberek42

Brak OIS go dyskwalifikuje.

Wygląd aż tak mnie nie rajcuje żeby nie oszczędzić na kupnie A5 17 czy nawet J7 17. Niestety to smutne, ale prawdziwe - zaczęło się dobrze z A5, potem świetny A5 16, A5 17 już drobny niesmak z braku OIS i zwiększonej ceny a A8 to moim zdaniem przerost formy nad treścią.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rakers

Cena zabija. Powinna być o 1k mniejsza. I tak się sprzeda w milionach sztuk zadowolonych klientów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@kms22 To akurat kwestia gustu, czarny kolor w edycji 2017 wyglądał w moim odczuciu najbardziej elegancko spośród palety 4 kolorów.

15 godzin temu, kms22 napisał:

Do tego kolory brzydkie i znowu zawsze czarny front

Są gusta i guściki o których nie powinno się dyskutować. ;) I oczywiście mówisz o czymś czego jeszcze na oczy nie widziałeś. Wygląd na zdjęciach, filmikach, a na żywo to dwa różne światy.

Ciekawe także co z modelem A3 (jakiejkolwiek edycji 2015-2017). Czyżby seria J miała zostać u Samsunga w przyszłej edycji średniakami? Jak wspominają A to teraz półka "premium", a nawet "słabsze flagowce". Gdyby J5 miał zostać średniakiem to cała seria J pójdzie z ceną w górę, o ile i w tym przypadku nie zmienią nazewnictwa. Powstanie kolejna seria? L od Low-end? :D Seria 2018/2019 prezentuje się następująco: S9, S9+, Note 9, A9, A9+, J9, J9+, J9 Pro..., L9, L9 Pro, L9 Lite... Oczywiście większość tych modeli o wielkości >6 cali. Tak, poniosła mnie wyobraźnia. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rakers

Cenowo celują wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@rakers W sumie racja, zawsze zostają jeszcze myPhone  :D (Nie mówię oczywiście, że to złe telefony). Co roku cena idzie w górę, nie inaczej jest tym razem - cena w tym roku = 1999zł. Dla zobrazowania - poprzednia podwyżka (z edycji na edycję) 150 zł; tym razem 200zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Samsung Polska poinformował dziś o uruchomieniu przedsprzedaży smartfona Galaxy A8 (2018). Telefon wyceniono w kraju na 2099 złotych. 

Samsung Galaxy A8 (2018) - dane techniczne

• 5,6-calowy ekran Infinity o rozdzielczości 1080 x 2220 pikseli
    • 8-rdzeniowy procesor Exynos 7885
    • 4 GB pamięci operacyjnej RAM
    • 32 lub 64 GB miejsca na dane
    • czytnik kart pamięci microSD o pojemności do 256 GB
    • kamerka 16 Mpix f/1.9 + 8 Mpix f/1.9 do wideorozmów i selfie
    • aparat fotograficzny 16 Mpix f/1.7 z diodą LED
    • bateria o pojemności 3000 mAh z szybkim ładowaniem
    • Wi-Fi 802.11ac
    • Bluetooth 5.0
    • GPS