Skocz do zawartości
stark2991

Wada wyświetlacza - zwrot telefonu

Rekomendowane odpowiedzi

Mój egzemplarz też ma widocznie jaśniejszą górną część ekranu (najbardziej widoczne na minimalnym podświetleniu), zdziwiło mnie to niestety, że na czarnym tle ten ekranoled wygląda jak zwykły lcd - przecież z zasady działania powinien być idealnie czarny..

Wcześniej używałem galaxy s7 i tam raczej nigdy nie zauważyłem nic negatywnego na wyświetlaczu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

@maryjan Na czarnym tle ekran jest idealnie czarny. Chyba nie chcesz powiedzieć, że u Ciebie jest inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może źle się wyraziłem - chodzi o sposób podświetlania - raz że nie jest równomierny - bo góra jest jaśniejsza, a dwa, że przy podbiciu jasności dość szybko czarny przechodzi w kolor bardziej przypominający szary-srebrny, coś takiego jak tutaj: X1IM3UX.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fkdc

Hej jak wy to testujecie że takie rzeczy Wam wychodzą? Ja użyłem kodu *#808# i wszedłem w test LCD i tam każdy kolor mam idealny do bólu a czarny jest po prostu czarny i nic nie ma prawa się wtedy świecić nawet jak dasz jasność na 100%.

Edytowane przez fkdc
    literówka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

było już w temacie -  

Najlepiej widać to na 3ciej planszy (biała pierwsza, czarna druga), w ciemnym pomieszczeniu, podświetlenie, na oko, 20-60%.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

@maryjan No ale to nie jest czarny, tylko ciemnoszary. Czarny nawet na maksymalnej jasności zostaje czarny i nie świeci. Ja wiem, że płeć męska rozpoznaje mniej kolorów niż żeńska, no ale bez przesady :E

A jeśli chodzi o Twoją sztukę to jest fatalna, nie wahaj się ze zwrotem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fkdc

Sprawdziłem swój tak jak mówicie i jest prawie idealny na tej planszy przy 0-5% a w pozostałym zakresie janości jest idealny więc ja też bym wymieniał w takiej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siemka ;)

Op5t odebrałem 17.01.2018 i też mam problem, który mnie denerwuje. Z racji, ze duzo korzystam z twittera na trybie nocnym, zauważyłem że lewa strona aplikacji (jest on ciemnoniebieski) jest duzo ciemniejsza, niz prawa. Jakbym miał gradient od lewej do prawej wszerz wyświetlacza :) I myślę teraz jak to rozegrać. Te 15 dni... Liczy sie termin wygenerowania RMA? 

Załączam foty, na których lekko widać skalę problemu ;)  Robione tym, co było pod ręką, czyli starą cyfrówka :) 

Pozdrawiam.

rsz_dsc00409.jpg

rsz_dsc00414.jpg

rsz_dsc00416.jpg

Edytowane przez Dawid Konopka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

@Dawid Konopka

Według mnie nie jest taki zły, w tym wątku bywały gorsze. Ale oczywiście jeśli Ci to przeszkadza to walcz. Tyle że nie wiadomo jaka będzie następna sztuka, bo może być gorsza. I następna też, i następna... Taka zabawa :) Jeśli płaciłeś PayPalem to nic nie stracisz bo zwracają taką samą kwotę jak pobrali, ale jak kartą to bank przewalutuje.

15 dni według regulaminu jest liczone od dnia odebrania przez Ciebie telefonu, więc masz jeszcze parę dni. Radzę szybko się kontaktować z nimi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz lepsze fotki z 5t żony ;) Która ma idealny wyświetlacz, jak na te, które widziałem i są uznawane za dobre (ma minimalne, ledwo widoczne przebarwienie u góry w lewym rogu, ale śladowe) :D

Złożyłem wniosek o zamianę... Wkurza mnie to niemiłosiernie. Widze aplikacje u żony, potem te same u mnie i te kolory mnie do szału doprowadzają ;)

Zdjęcie nr 1 na chrome i prawie minimalnej jasności, zdjęcie nr 2 na stronie do testu, którą ktoś już tu wrzucał przy takiej samej jasności.

rsz_img-20180129-wa0002.jpg

rsz_img-20180129-wa0007.jpg

Edytowane przez Dawid Konopka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi