Skocz do zawartości
stark2991

Wada wyświetlacza - zwrot telefonu

Rekomendowane odpowiedzi

stark2991

Dzisiaj dostałem nową sztukę. Zgadnijcie co :)

Nadal niejednolita. Zresztą ideału się nie spodziewałem. Ale ta sztuka jest dużo lepsza niż poprzednia. Wada jest na tyle mała, że można o niej zapomnieć podczas używania, a o to mi chodziło. Prawdopodobnie tę sobie zostawię

Niżej fotki. Zaznaczam, że aparat trochę przejaskrawia i widzi czasem to, czego ja nie potrafię ;) 

Spoiler

IMG_20180104_155920.thumb.jpg.aea51820719f8e89c64e99a9bb3d446a.jpg

IMG_20180104_162600.thumb.jpg.5f5cb146b32d8626a056a6d35b8ef5f7.jpg

IMG_20180104_184740.thumb.jpg.b11fe52921fb50097c3911f370160df3.jpg

IMG_20180104_162617.thumb.jpg.2b6b236b1dfebeb8b316a48ecf49c870.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko ja śledziłem ten temat od początku i jako jedyny nie widzę absolutnie żadnych różnic na tych zdjęciach? Jest jeszcze ktoś?

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vego

Stark2991
    A jaka jest na pudełku data produkcji twojego modelu? Tak tylko z ciekawości pytam :)

Ja się dziwię trochę bo zamawiałem 26 grudnia i dostałem model z data produkcji 7 listopad, czyli chyba jeden z pierwszych, kiedy inni którzy zamawiali w tym samym czasie dostawali z data produkcji w okolicach połowy grudnia. U mnie ekran właściwie bez zastrzeżeń. Jedyne co jest widoczne to na mocno ciemnoszarym tle, takim jak np. jakie jest w Chrome jak się zamknie wszystkie karty, widać w dolnej połowie ekranu od lewej do prawej krawędzi poziomy ciemniejszy pasek o szerokości ok cm. Widać to tylko na bardzo niskiej jasności w ciemnym pomieszczeniu. Od 20% jasności wzwyż wada znika. Na innych kolorach niewidoczne nawet na min. jasności , tak więc ja nie robię problemu.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Marcin

Śledzę temat od początku. Ja u siebie miałem pasek po prawej stronie wzdłuż tak na 1/5 szerokości. Postanowiłem sprzedać 5t i kupiłem mate10pro. No i... On też to na ale w znacznie mniejszym stopniu niż OP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Blink21

Jak tak czytam ten wątek to wynika z niego jasno że niestety ale ekran to znów wciąż loteria. Miałem 1+3T I powodem dla którego go zwróciłem był właśnie ekran jego kiepska jakość. Nierównomierne podświetlenie bardzo źle to wyglądało.

Z drugiej zaś strony widać po tym wątku, że niektóre osoby mają ekrany o bardzo dobrej jakości.
    Ciężki orzech do zgryzienia trochę mnie to po hamowało od zakupu.

Nie oczekuję że ekran będzie idealny żaden AMOLED tak nie ma ale oczekuję, że będzie akceptowalny.

Załączam zdjęcie ekranu w moim zwróconym 3T. 2.jpg

Wysłane z mojego Pixel XL przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Blink21 iphone X, pixel xl i samsungi miały podobne problemy, producentem wszystkim paneli jest Samsung. Nie żebym bronił OP, ale całkiem sprawnie działa wymiana i można próbować aż do skutku, czyli otrzymania w pełni sprawnej sztuki, za każdym razem nowej, nie refuba. Podejrzewam, że potem te smartfony pójdą do naprawy i będą użyte w przypadku niektórych napraw gwarancyjnych/pogwarancyjnych do wymiany (z tego co czytałem często ludzie na reddicie dostawali refuby na wymianę).

BTW nie jestem ekspertem od paneli OLED, ale chyba tutaj nie można mówić o podświetleniu (backlight), bo go po prostu nie ma. ;)

Edytowane przez szymko1995

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Blink21

@szymko1995

23 minuty temu, szymko1995 napisał:

chyba tutaj nie można mówić o podświetleniu (backlight)

Masz rację, źle się wyraziłem.
    Na ekranie były jakby fale, zresztą widać to na zdjęciu które załączyłem.

Z tego co widzę w 5T jest lepiej tzn. niedoskonałości pojawiają się raczej jako smugi, czy pola.

26 minut temu, szymko1995 napisał:

sprawnie działa wymiana i można próbować aż do skutku, czyli otrzymania w pełni sprawnej sztuki

Też o tym pomyślałem, z tym że musiałbym nie sprzedawać mojego obecnego telefonu (Pixel XL) do momentu dostania 5T z akceptowalnym ekranem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

@Blink21

Jaka będzie wada ekranu to loteria. Najczęściej widuję przypadki, gdzie połowa ekranu w pionie jest jaśniejsza. Nierówne plamy są rzadziej. Ja miałem plamę po skosie. Bez znaczenia dopóki przeszkadza, trzeba wymienić i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Blink21

@stark2991
    Ile razy zwracałeś 5T?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

@Blink21 Raz, na szczęście

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi