Skocz do zawartości
Gwozdek

Serwis i gwarancja - opinie oraz pytania przed wysyłką telefonu.

Rekomendowane odpowiedzi

Mi dzisiaj upadł na chodnik i jutro będzie kurier po odbiór telefonu. Mam akurat telefon objęty ubezpieczeniem w Orange Smart Care. I akurat uszkodzenia mechaniczne podlegają naprawy. Kopię zapasową zrobiłem a usunąć wszystko z telefonu zdjęcia itp. wszelkie dane?

Wysłane z mojego ) Huawei Mate 10 Lite Gold

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Nie zaszkodzi. Jeśli masz poufne dane na telefonie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra dzisiaj poszedł telefon do naprawy ciekaw jestem jak długo to potrwa. Miałem zbity wyświetlacz, dwie rysy ale dotyk działał głośnik też. Nie zdążyłem zakupić szkła do telefonu i żałuję że nie zrobiłem tego wcześniej. O statusie naprawy i jak to będzie przebiegać poinformuję może komuś się przyda ta informacja.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No witam ponownie, dzisiaj dostałem naprawiony fonek. Wymiana wyświetlacza była i wszystko śmiga jak ta lala. W sumie 6 dni nie miałem telefonu m10l przesiadłem się na p8l i trochę nie mogłem się przyzwyczaić do mniejszego rozmiaru wyświetlacza.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Thogal

Mi jak po 3 miesiącach zepsuł się wyświetlacz złożyłem reklamację z tytułu rękojmi. Po 17 dniach złożyłem pismo ze maja 5 dni na naprawę bo odstąpię od umowy po 4 dniach odezwali się że naprawiony a po kolejnych 3 oddali. Nie zdążyłem napisać pisma że rezygnuję z naprawy i żądam zwrotu pieniędzy bo mieli 5 dni na naprawę i oddanie a nie 7dni. Czas naprawy jest nie określony jedynie prawo mówi o rozsądnym terminie ale zawsze można wysłać ponaglenie i wyznaczyć termin naprawy. Czas za to się wziąść bo śmiech jak serwisy olewaja sprawę. Jedyna szansa męczyć sklep z tytułu rękojmi i rozwiązywać umowy jak się przedłuża naprawa a oni niech sobie robią porządek z serwisami. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melis

Nieco późno, ale tak to jest jak się sklerozę ma. Dwa bite tyg czekałem na inf, że już jest wyświetlacz. Więc zawiozłem tel do serwisu Huawei w Gdyni. Babka powiedziała, że być może jeszcze tego samego dnia wyślą sms, a najdalej za dwa dni. To była środa. W poniedziałek zadzwoniłem, okazało się że jeszcze nie jest gotowy. Ok. Zadzwoniłem we wtorek, to pan mi powiedział, że pani przyjmująca tel, wprowadziła mnie w błąd, gdyż ten wyświetlacz nie dotarł na stan i muszę uzbroić się w cierpliwość. Powiedziałem parę słów i pogodziłem się z sytuacją. W ciągu 15 min dostałem sms, że mój tel jest do odbioru. Hmm, szybko te wyświetlacze sprowadzają. Zadzwoniłem by się upewnić i faktycznie, potwierdzono że telefon czeka. Odebrałem za 360złociszy i jest ok. Żadnych kłopotów jak dotąd, a to już mija chyba z m-c. Gwarancja została przywrócona. Ogólnie jednak, czasem trzeba się zainteresować, bo w natłoku pracy - a tam mieli jej naprawdę sporo - coś może komuś wypaść z głowy, inny ktoś to zamiecie pod dywan i czekasz sobie na tel do przyszłej wiosny? Mimo wszystko polecam ten serwis, jak ktoś ma nie daleko.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu, mój Mate 10 lite upadł tak nie fartownie na krawężnik, że uszkodzony został przycisk power. Przycisk praktycznie wpadł do środka i żadnym sposobem nie da go się wyciągnąć do pierwotnej postaci. Podejrzewam że uszkodzeniu uległy piny na taśmie łączącej przyciski boczne z płytą główną. W zasadzie to potrafię sobie radzić bez tego przycisku tylko musze pilnować aby nie rozładować telefonu. Jednak irytujące są losowe restarty, po zablokowaniu Mate'a. Zauważyłem, że ma to miejsce gdy scisnę palcami obszar wokół właśnie uszkodzonego przycisku. Podejrzewam że coś tam robi zwarcie i resetuje mi telefon. Jaki mniej więcej jest koszt naprawy tej usterki? Doskonale wiem, że na naprawę gwarancyjną nie mam co liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Camulos

@chinczol
    na naprawę gwarancyjną nie, ale zawsze się można dowiedzieć ile chcą w serwisie żeby utrzymać gwarancję,

a teraz mają jakąś akcję specjalną nawet
    serwis akcja

Edytowane przez Camulos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon kupowałem w mediamarkcie, podobnież oni też tam mają serwis w swoich sklepach, także muszę wybadać sprawę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Camulos

ponoć mają, tyle że czy w ramach usługi utrzymasz gwarę ?? :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi