Skocz do zawartości
juzosek

Po aktualizacji nie działają płatności zbliżeniowe przez NFC

Rekomendowane odpowiedzi

Po najnowszej aktualizacji mam problem:
    Do tej pory często korzystałem z aplikacji mBanku przy płaceniu (ma ona wbudowany w siebie (Android pay), po aktualizacji aplikacja mBanku zniknęła z ustawień NFC, nie widzę żadnej aplikacji której mógłbym użyć do obsługi płatności zbliżeniowych :-/
    Nie pomaga powrót do ustawień fabrycznych oraz reinstalacja aplikacji..

Edytowane przez Baron Rafau
    Korekta tekstu po wydzieleniu tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ralfin
    2 godziny temu, juzosek napisał:

Ja natomiast po aktualizacji mam inny problem,
    do tej pory często korzystałem z aplikacji mBanku przy płaceniu (ma ona wbudowany w siebie (Android pay), po aktualizacji aplikacja mBanku zniknęła z ustawień NFC, nie widzę żadnej aplikacji której mógłbym użyć do obsługi płatności zbliżeniowych :-/
    Nie pomaga powrót do ustawień fabrycznych oraz reinstalacja aplikacji..

Właśnie po aktualizacji wbudowany android pay aplikacji mBank nie działa, zainstaluj android pay ze sklepu Googla i będzie O.K. nawet nie musisz już dodawać karty bo tą z mBanku apka widzi powiązana. W opcjach NFC ustaw jako domyślną aplikację płatniczą Android Pay i będzie O.K.

Właśnie miałem pisać że po aktualizacji nie działa mBank bez aplikacji Android pay, ale mnie uprzedzilłeś

Edytowane przez Ralfin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ralfin

Prościej chyba jednak zainstalować apkę Android Pay, wiadomo z czym się wiąże przywrócenie ustawień fabrycznych, wszystkich ustawień i tak nie odzyska, musi od nowa skonfigurować.

Oni zawsze jako rozwiązanie proponują reset ?

Edytowane przez Ralfin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A u mnie po aktualizacji może i bateria trzyma dłużej (nieznacznie) ale wyłączyło mi płatności zbliżeniowe kartą MASTERCARD w telefonie banku ING. Resetowałem już apkę do banku ale w dalszym ciągu nie mogę aktywować płatności zbliżeniowych, komunikat "funkcja niedostępna". Czy ktoś miał podobny problem i może rozwiązał, Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ralfin

Że tak głupio zapytam Android Pay masz zainstalowany?

Na poprzednim sofcie apka mBanku działała bez Androida Pay, płatności zbliżeniowe działały z apki mBanku.

Patrz post nr 1498

Edytowane przez Ralfin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ING ma swoje płatności, i Android Pay nie obsługuje. Dodam że przez pół roku było dobrze. W między czasie aktualizowali apkę do Banku ING więc nie wiem czy wina nie jest po stronie banku. Dzwoniłem na infolinię i mają sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ralfin

A sprawdź jeszcze może czy w opcji NFC masz zaznaczone jako domyślna aplikacja płatnicza - swoją apkę ING - a jeśli nie to czy możesz ją tam wybrać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

niestety jest jakiś problem z NFC, problem podobny z mbankiem, mam równolegle ipko w tej chwili bez karty i nie można tego usunąć z ustawień, mbank się nie instaluje. Instalacja Apay pomaga - tylko ja tej apki nie lubię więc na ten czas jak dla mnie nfc jest bezużyteczne.

Jak dla mnie problem po stronie honora. za dużo apek ma problem z nfc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawa z ING rozwiązana. Wina po stronie banku, pomogło całkowite odinstalowanie apki, wyczyszczenie cash'u i ponowna instalacja. Być może poprzednia instancja apki nie dogadała się ze zmianami wniesionymi przez update telefonu i wyłączyła płatności. Teraz OK.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na bza też dziala

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi