Skocz do zawartości
Michael2318

Czarny ekran przy połączeniu - czy da się wyłączyć czujnik zbliżeniowy?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam taki problem, że jakieś pół roku temu, zaczął mi puchnąć telefon, przez to, ekran nieco się odkleił i czujnik (światła?) przestał działać. Chodzi o to, że jest tam taki czujnik, który wykrywa czy telefon jest przy uchu, jeżeli jest to gaśnie, jeżeli nie to z powrotem się oświeca.
    Ostatnio oddałem telefon do serwisu na podklejenie ekranu i wymianę baterii, mając nadzieję, że jak ekran dobrze podkleją to czujnik z powrotem zacznie działać (kiedyś dociskając mocno ekran palcem, ten czujnik zaczynał działać, ale z czasem bateria tak mocno wypchała ekran, ze to już nie skutkowało). Baterię mi wymienili, ekran podkleili, ale czujnik jak nie działał, tak nie działa .Stwierdzili, że trzeba wymienić cały ekran za 350 zł - bezsens.

Czy da się jakoś wyłączyć całkowicie ten czujnik, aby on w ogóle nie reagował i aby telefon cały czas świecił, nawet jak mam go przy uchu w trakcie rozmowy? Wtedy ewentualnie wyłączałbym ekran przyciskiem "włącz/wyłącz" z booku telefonu i po problemie. Ewentualnie czy mógłbym zlecić komuś odpłatne napisanie takiej aplikacji? Zdałoby to egzamin?

Pozdrawiam.

Edytowane przez Lysolus
    Doprecyzowanie nazwy tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@Michael2318 Do takich zleceń jest osobny dział na forum, jednak myślę, że nie ma potrzeby. Jest moduł xposed za pomocą którego możesz wyłączyć sensory w telefonie. Minus jest taki że potrzebujesz do tego roota oraz xposed co może okazać się największym problemem. Też ten moduł może nie działać tak jak chcesz - to zależy od urządzenia i chyba implementacji sterownika czujnika lub jego specyfikacji. W takim przypadku pozostaje ci nic jak tylko żyć z tym problemem, albo wymienić wyświetlacz. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi