Skocz do zawartości
Killerek23

Redmi 3S PRO - nie wykonuje połączeń na LTE

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Opiszę pokrótce swój problem - zmieniłem sieć PLAY na Premium Mobile ze względu na niby lepszy zasięg. Problem jest taki, że zasięg jest, Internet hula w LTE, SMSy i MMSy wychodzą i przychodzą bezproblemowo, jednak ogromny problem mam z wykonywaniem połączeń do kogokolwiek (i vice versa) - 9/10 prób wykonania połączenia jest nieudanych - brak sygnalu, po jakimś czasie rozłącza. Raz się uda, że po ok. 8-10 sekundach pojawi się sygnał i można dzwonić.

Tak to wygląda, gdy typ sieci jest ustawiony automatycznie na LTE - wszystko działa świetnie, oprócz dzwonienia. 

Gdy przełącze ręcznie na sieć 2G - sygnał jest od razu, można dzwonić i odbierać połączenia - ale jak wiadomo, przy 2G o Internecie mogę zapomnieć.

Kartę już raz wymieniłem - bez skutku. Przełożyłem kartę do Samsunga S5 NEO - wszystko działa jak należy. Do Xiaomi wrzuciłem kartę Orange, która była w Samsungu - również działa jak należy. Wszystko skonfigurowane zgodnie z instrukcją na stronie operatora, próbowałem resetować, próbowałem ponownie ustawiać - nic to nie zmienia.

Wersja Android 6.0.1 MMB29M

Wersja MIUI: MIUI Global 8.5 | Stabilna 8.5.4.0 (MALMIED)

Będę wdzięczny za jakąkolwiek podpowiedź.

Edytowane przez bergmen
edycja tytułu. Musi być on jasny i streszczający problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bergmen

Lte nie jest od połączeń tylko od transferu danych. 

Jeśli sam nie przeskakuje na 3G /2G przy ustawieniu automatycznego przełączania przeinstaluj soft. 

Edytowane przez bergmen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
paveu241

Podczas połączenia LTE zmienia się automatycznie na 3G bądź 2G. Nie masz takiego zasięgu to LTE nic nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi