Skocz do zawartości
KLP89

VoLTE i VoWiFi w OnePlus 5T

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Ma ktoś jakieś nowsze informacje co do VoLTE i VoWiFi w T-mobile?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    filjusz

Nie wiem jak w T-mobile ale wreszcie odpaliłem VoLTE i VoWiFi w Orange na 5T działając na Omnieom Pie :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    StevenG

W najbliższym czasie będę testował VoLTE i VoWiFi w PLAY (podobno nie działa) oraz NJU Mobile (Orange). Pierwsze i najważniejsze pytanie:

1. Aby powrócić do stockowych ustawień wystarczy jedynie przywrócić EFS wgrywając przez fastboot dwa pliki modemst1.bin i modemst2.bin?

Kolejne pytania dotyczą działania VoLTE i VoWiFi na naszych terminalach w praktyce. Sam również będę później na nie odpowiadał.

2. Czy zauważacie brak handoveru (zrywanie rozmów) do 3G/2G w przypadku utraty zasięgu LTE (dotyczy VoLTE)?

3. Jaka jest w waszym przypadku jakość rozmów? Słabsza, taka sama czy lepsza od HD Voice?

4. Mieliście sytuacje, że ktoś nie mógł się do Was dodzwonić podczas gdy mieliście aktywne VoLTE/VoWiFi i dobry zasięg?

5. Czy występują losowe utraty sygnału lub inne problemy, o których nie wspomniałem, a które nie zdarzały się na stockowych ustawieniach?

5. Jeżeli macie porównanie do terminali, które są oficjalnie obsługiwane przez naszych operatorów i wszystko działa w OP5T tak samo dobrze to napiszcie. Możecie wtedy pominąć poprzednie pytania.

Pytania wynikają z tego, że wgrywamy jednak konfigurację przygotowaną przez inne sieci, z różnych regionów świata i prawdopodobnie nie zawsze będzie wszystko działało w 100% zgodnie z założeniami jakie przyjęli nasi operatorzy. Zbiór doświadczeń użytkowników może być pomocny dla tych którzy bardzo potrzebują VoWiFi lub VoLTE a nie mają czasu na samodzielne testy. Zapraszam do dzielenia się spostrzeżeniami.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    StevenG
    Napisano (edytowane)

Załadowałem ustawienia Telifonica_UK_Commercial. PLAY nie działa. W NJU działa zarówno VoLTE jak i VoWiFi.

Ad. 2 Przy rozpoczętej rozmowie w LTE i w przypadku utraty sygnału przechodzi do 3G lub 2G ale już nic nie słychać i po 2 sekundach rozłącza się rozmowa (brak handoveru do 3G/2G). Podejrzewam, że to nie jest wina Orange bo podobno tego typu podstawowe problemy rozwiązali w zeszłym roku.

UPDATE: To zagadnienie wymaga dodatkowych testów w innych lokalizacjach. Zapomniałem, że u mnie jest na tyle słaby zasięg Orange, że nawet w 2G i 3G zrywało połączenia.

Ad. 3 Rozmowa jest w HD Voice zarówno teoretycznie jak i praktycznie. (przypomnę, że u obu rozmówców połączenie musi zestawić się w HD Voice)

Ad. 4 Póki co taka sytuacja nie wystąpiła.

Ad. 5 VoWiFi wymaga "pełnego" zasięgu WiFi. W przypadku gorszego sygnału o choćby jedną "kreskę" VoWiFi się dezaktywuje i nie można wykonywać połączeń lub występują problemy z połączeniem (kłopot z nawiązaniem lub "szarpanie" w trakcie) mimo wciąż bardzo dobrego sygnału sieci komórkowej.

A jak u Ciebie [mention=289939]filjusz[/mention]?

Dla fanów oszczędzania energii dodam, że VoWiFi działa w trybie samolotowym.

UPDATE: W PLAY te usługi również działają. Powyższe odpowiedzi dotyczą NJU Mobile.

Edytowane przez StevenG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    filjusz

Ja włączyłem te funkcje na Omnirom 9, ale przestałem z tego korzystać po jednym dniu bo mam za słaby zasięg LTE w moim miejscu zamieszkania. Mogę tylko powiedzieć, że w Orange Free na kartę działa zarówno VoLTE jak i VoWiFi i miałem większy drain baterii niż zwykle przez noc (9% w nocy zamiast standardowych 3 przez 8 godzin)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    StevenG
    Napisano (edytowane)

Update! VoLTE i VoWiFi w PLAY działa! Zadzwońcie do BOK PLAY i poproście o włączenie tych usług na waszej karcie SIM. Domyślnie są one wyłączone. W Orange także możecie się w ten sposób upewnić. Ewentualnie ściągnijcie aplikację WiFi Calling Orange/NJU i ją aktywujcie. To Wam aktywuje z automatu na karcie SIM zarówno VoWiFi jak i VoLTE (dotyczy Orange/NJU).

@yah2o

Instrukcja: https://forum.xda-developers.com/oneplus-5t/how-to/guide-volte-vowifi-german-carriers-t3817542

Linki do pobrania w opisie filmu bo te na XDA wygasły:

Edytowane przez StevenG
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@StevenG

Czyli na Orange działa VoWiFi na tych ustawieniach co na filmie?
    Bo tutaj jasno kolega piszę, że działa tylko VoLTE:

Orange-VoLTE

Edytowane przez gruzlik575

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    W dniu 10.01.2019 o 16:50, StevenG napisał:

Update! VoLTE i VoWiFi w PLAY działa! Zadzwońcie do BOK PLAY i poproście o włączenie tych usług na waszej karcie SIM. Domyślnie są one wyłączone. W Orange także możecie się w ten sposób upewnić. Ewentualnie ściągnijcie aplikację WiFi Calling Orange/NJU i ją aktywujcie. To Wam aktywuje z automatu na karcie SIM zarówno VoWiFi jak i VoLTE (dotyczy Orange/NJU).

@yah2o

Instrukcja: https://forum.xda-developers.com/oneplus-5t/how-to/guide-volte-vowifi-german-carriers-t3817542

Linki do pobrania w opisie filmu bo te na XDA wygasły:

Niby zadziałało, ale po połączeniu znika mi ikona VoLTE, wraca po restarcie telefonu.

EDIT. No tak zasięg skacze xD Piękne dzięki za instrukcję.

Edytowane przez Radek Domański

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    StevenG
    16 godzin temu, gruzlik575 napisał:

@StevenG

Czyli na Orange działa VoWiFi na tych ustawieniach co na filmie?
    Bo tutaj jasno kolega piszę, że działa tylko VoLTE:

Orange-VoLTE

Wszystko działa na 100% na 5T i 6 z ustawieniami ROW_Commercial. Na 6T to nie wiem a to jest wątek dotyczący OP5T. Możliwe, że nie działa bo np. India_VoLTE_Vodafone i Telefonica_UK_Commercial w PLAY na OP6 działają inaczej niż na OP5T. Aktywowałeś WiFi Calling przy pomocy aplikacji Orange/NJU? Jeśli tak, a mimo to nie działa, to próbuj w PDC wszystkie ustawienia po kolei. Pamiętaj o bardzo dobrym zasięgu WiFi i odczekaj bite 2 minuty bo czasami pierwsze połączenie trochę trwa.

Dla potwierdzenia screen, że VoWiFi działa w Orange i PLAY (ROW_Commercial - OP5T):

Screenshot_20190121-144255__01.thumb.jpg.a637f6600e164a7779c264de4bfa6a78.jpgScreenshot_20190121-144742__01.thumb.jpg.f8120e89ccbca9d8c181f18aed1d1ceb.jpg

Przy okazji odświeżę info, że najlepsze ustawienia obecnie dla 5T i 6 to właśnie ROW_Commercial. Na tę chwilę tylko z tymi działają SMSy w trybie samolotowym.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KLP89

A ktoś z was testował w T-Mobile jak to działa?

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi