Skocz do zawartości
jackstrong1992

Xiaomi Mi Max Totalny Brick - nie da się nic zrobić.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Zjawiam się tutaj z takim problemem ,otóż już od jakichś 2 miesięcy nie mogę odbrickować mojego Xiaomi Mi Max 32gb. Chodzi o to że ni z tego ni z owego po prostu wyłączył się, nic się z nim nie stało nie upadł ani nic w nim nie grzebałem bo za bardzo nie znałem tematu, teraz już wiem więcej. Gdy próbuje go włączyć wyskakuje tylko logo Xiaomi, chwile wisi a potem znowu gaśnie i znowu się włącza z tym swoim wibratorkiem przy włączaniu, i tak w nieskończoność. Czytałem różne fora i próbowałem go od nowa sflashować, sciągnąłem odpowiedni fastbootowy rom ze strony producenta, rozpakowałem i wrzuciłem do folderu Xiaomi na dysku C, potem Miflash tez na C: i uruchamiane oczywiście jako administrator, wączam ,refreshuje wybieram folder w którym wypakowany jest w moim wypadku Hydrogen.9.1.1 no i zaczyna się flash. Wszystko kończy się napisem SUCCES na zielonym polu, ale niestety instalacja tego roma twa zaledwie kilkanaście a w najlepszym wypadku kilkadziesiąt sekund i po tym telefon znowu wychodzi z trybu robocika grzebiącego w jakichś żelastwach czyli tego fastboota do tego poprzedniego wieszania się na logo i bzyczenia, w żaden sposób nie uruchamia się ,Jeżeli pytacie czy odblokowałem bootloader, to wszedłem na stronę MIunlock, napisałem do chińczyków dostałem esemesa do wpisania, i czekałem 20 dni, nie dostałem żadnego kolejnego esemesa potwierdzającego że zdjęto mi bootoadera, więc postanowiłem ściągnąć Miflash Unlock, ale gdy NIM odblokowywałem telefon to okazało się że żeby to zrobić, potrzebne jest włączenie opcji programistycznych, Miunloc w ustawieniach, tylko jak to zrobić skoro nie da rady włączyć telefonu. Nie wiem kompletnie co mam zrobić, i proszę nie piszcie ze podobnych tematów było setki i nie odlinkowujcie mnie do innych postów, bo przejzalem pół internetu przez dwa miesiące i pół youtuba, korzystając z poradników, robiłem tak jak było wskazane i niestety nic to nie pomogło. Pewnie mam jakiś specyficzny przypadek dlatego proszę o wyrozumiałość, i o szczerą pomoc. 

Pozdrawiam Koledzy.    (Xiaomi Lepsze)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Orjon

Hm, nie wyskakiwały ci żadne błędy przy wgrywaniu przez MiFlash? Jeśli nie kombinowałeś z bootloaderem to nie powinno Ci w ogóle wgrać bo powinien być zablokowany bootloader.

Spróbuj wprowadzić telefon w EDL i wgraj ROM przez MiFlash w tym trybie, jeśli to nie zadziała no to coś padło i musiałbyś wysłać do jakiegoś serwisu... najlepiej do takiego, który zna się na rzeczy (MiCenter albo MIUIservice)

Edytowane przez Orjon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a jaki jest koszt tej operacji w MIcenter albo w MIUIservice? i czy tam oni będą mogli zdjąć bootloader?

co ewentualnie mogło pasć? płyta główna?

dodana zawartość

W trybie EDL jest taki komunikat, "can not read from port COM24" al wydaje mi się że jak cos pomodze to może z tego cos wyjść, Japa mi się cieszy, bo teraz flshowanie trwało dużo dłużej:) czyli cos się tam dzieje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Orjon

Musiałbyś napisać do nich. 

Napisz, czy poszło :) Po flashu przytrzymaj długo power.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Orjon

Nawet ponad minutę, póki nie zawibruje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

TERAZ SIE POJAWIŁ PROBLEM ze po wejściu w EDL próbowałem go sflashowac i po wszystkim teraz nawet nie bzyczy tak jak wczesniej i nie pojawia się żadne logo. nie wiem czy ja może le wyszedłem z tego trybu EDL?

dodana zawartość

A słuchajcie tak z Ciekawości kto wymyślił ten bootloader? Nie można wypuścić normalnego telefonu bez żadnych bootloaderów? dlaczego uprzykrza się tak życie użytkownikom???????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj XiaomiMiTool

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

jeżeli telefon to cegla to mitool nic nie zdziała bo trzeba mieć włączone opcje programistyczne i debugowanie usb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to co robić w takiej sprawie? Skoro jest uceglony?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi