Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

rammiro

Jak nie płacić VATu od zakupów na GearBest - priority line

Czy płaciłeś VAT od przesyłki Priority Line z GearBest?  

6 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy płaciłeś VAT od przesyłki Priority Line z GearBest?

• Tak
        0
      • Nie
        6

Rekomendowane odpowiedzi

rammiro

Czy testował ktoś z Was wysyłkę z GearBest poprzez Priority Line? Słyszałem, że dzięki temu towar dochodzi szybciej i nie płaci się VATu. Jakie są Wasze doświadczenia?

Czy GearBest jest jedynym sklepem, który oferuje taką opcję? Jak długo średnio czekaliście na paczkę zamówioną jako Priority Line?

Jak to działa?

1. Po dokonaniu zakupu zamówienia gromadzone są na jedną paletę i są wysyłane z Hongkongu lub Shenzen do jednego z lokalnych magazynów europejskich: w przypadku Polski najczęściej będzie to Anglia, ze względu na najlepsze możliwości wysyłki paczek i najszybszą dostawę.
    2. Następnie, w magazynie UK paleta jest rozładowywana i przesyłka kierowana jest do Polski za pośrednictwem Royal Mail, czyli Poczty Angielskiej.
    3. Paczka trafia do Węzła Ekspedycyjno-Rozdzielczego Poczty Polskiej, czyli sortowni paczek. Stamtąd kierowana jest do lokalnego urzędu pocztowego w miejscu dostawy kupującego.
    4. Listonosz odbiera przesyłkę z lokalnej poczty i dostarcza ją do kupującego, który może już cieszyć się swoim zakupem na GearBest.

Dobrze zilustrowane jest to na poniższym obrazku:

priority line  gearbest.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Chudybws

Zamawiałem dwa razy, w sierpniu szła 10dni, a jak zamówiłem 5 grudnia to mi przyszła dopiero 11 stycznia. No ale to święta, nowy rok i ponoć burzę śnieżną mieli. Cła ani VATu nie płaciłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Paczka idzie przez kuriera DPD a nie przez Pocztę Polską (i całe szczęście)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi