Skocz do zawartości
Alien_N7

Telefon do 2000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Stoję przed zakupem nowego telefonu, na chwilę obecną wytypowałem trzy modele, z których chciałbym coś wybrać - Galaxy S7, Xiaomi Mi6, Huawei P10.

Od telefonu oczekuję głównie bardzo wysokiej wydajności, dużej pamięci RAM i kultury pracy, aparatem coś tam czasem cyknę, ale to nie jest dla mnie super ważna kwestia. Początkowo byłem skierowany tylko w stronę Oneplusa 3T, lecz wizja czekania przez ponad 2 tygodnie na telefon średnio mi się podoba. Teraz skłaniam się bardziej ku Huawei P10 przez niezłą cenę w RTV Euro AGD (1799 zł), S7 teraz kosztuje 1999 zł, ale 27 grudnia promocja się kończy i cena wzrośnie do 2199 zł (trochę ponad budżet) więc rozważam go tylko do czasu zakończenia promocji. Z kolei Mi6 bardzo mi się podoba dzięki wnętrznościom, lecz brakuje mi tam gniazda jack i nie podoba mi się obecność szkła z tyłu.

Co możecie polecić z wyżej wymienionych modeli? Może warto zwrócić uwagę na coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Samsung Galaxy S7 też jest szklany podobnie jak Mi6, najbardziej wydajny i szybki z całego towarzystwa będzie Xiaomi na SD 835, Mi6 występuje też z 6GB ramu.

Huawei P10 sobie odpuść bo ma kilka wad które przekreśla ten model. Możesz też zwrócić uwagę na LG G6.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

LG G6 skreślam na starcie przez przeciętny wyświetlacz.

PS: Napisałem temat w złym dziale. Jeśli zajrzy tu moderator, proszę uprzejmie o przeniesienie :)

Przeniosłem do odpowiedniego działu :)

Edytowane przez PiwakkPL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    24 minuty temu, Alien_N7 napisał:

PS: Napisałem temat w złym dziale. Jeśli zajrzy tu moderator, proszę uprzejmie o przeniesienie :)

A widziałeś ten wyświetlacz w rzeczywistości czy tylko czytasz opinie niektórych osób i dlatego masz takie zdanie?

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85
    27 minut temu, Alien_N7 napisał:

Jest beznadziejny. Nie słuchaj kolegi wyżej. Napalony na ten telefon jak dzik na żołędzie :D (nie jest to atak,taki mały żarcik :P ) .Miałem też kupić G6 ale wyświetlacz mnie z tego skutecznie wyleczył. Oprócz ciekawego wyglądu i aparatu szerokokątnego nie ma nic więcej do zaoferowania. 

Z Mi6 będziesz zadowolony. Jest piekielnie szybki. Aparat wcale nie jest tak zły jak można sądzić(np genialny efekt bokeh),video już trochę ssie. Kolega kupił Mi6 6/128 za jakieś 1600 z miesiąc temu może trochę dłużej(z gwarancją zamawiany z pewnego sklepu z Chin,gw realizowana we Wrocławiu). 

P10 jak dla mnie świetny telefon. Bdb zdjęcia,bardzo responsywny(zalsuga Emui). Minus to brak powłoki oleofobowej (zakładasz szkło i po problemie) i przeciętny dźwięk na słuchawkach. Telefon ciężko zmęczyć(mimo opinii o grzaniu się procesora),SOT około 5h. Genialny czytnik linii papilarnych. 

• Piwko! 1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    9 minut temu, little.big.conversation napisał:

A widziałeś ten wyświetlacz w rzeczywistości czy tylko czytasz opinie niektórych osób i dlatego masz takie zdanie?

Widziałem w sklepie, nie podoba mi się ten wyświetlacz.

1 minutę temu, rybus85 napisał:

Z Mi6 będziesz zadowolony. Jest piekielnie szybki. Aparat wcale nie jest tak zły jak można sądzić(np genialny efekt bokeh),video już trochę ssie. Kolega kupił Mi6 6/128 za jakieś 1600 z miesiąc temu może trochę dłużej(z gwarancją zamawiany z pewnego sklepu z Chin,gw realizowana we Wrocławiu). 

P10 jak dla mnie świetny telefon. Bdb zdjęcia,bardzo responsywny(zalsuga Emui). Minus to brak powłoki oleofobowej (zakładasz szkło i po problemie) i przeciętny dźwięk na słuchawkach. Telefon ciężko zmęczyć(mimo opinii o grzaniu się procesora),SOT około 5h. Genialny czytnik linii papilarnych. 

W Mi6 podoba mi się specyfikacja podobna do Oneplusa (CPU, GPU, RAM). Do tego możliwość zainstalowania LineageOS. Mimo tego, że bardzo często słucham muzyki przez słuchawki, chyba skuszę się na Xiaomi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

Jak coś szczególnego Cię interesuje to pisz. Mogę zadzwonić do kolegi to wypytam i będziesz miał u źródła :)

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o wydajność to na pewno Xiaomi lepiej wychodzi niż p10 i s7. Jeśli bierzemy pod uwagę wyświetlacz i aparat to myślę że już s7 bije konkurencję, ale jeśli to nie jest dla Ciebie najważniejsza kwestia jak już pisałeś wcześniej to ja bym brał mi 6.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1 godzinę temu, rybus85 napisał:

Jest beznadziejny. Nie słuchaj kolegi wyżej. Napalony na ten telefon jak dzik na żołędzie :D (nie jest to atak,taki mały żarcik :P ) .Miałem też kupić G6 ale wyświetlacz mnie z tego skutecznie wyleczył. Oprócz ciekawego wyglądu i aparatu szerokokątnego nie ma nic więcej do zaoferowania. 

5h screen on time na P10 to chyba jakiś żart prawda? A co wg Ciebie powinien G6 jeszcze zaoferować oprócz wyglądu i aparatu? Tylko zostaw już temat tego nieszczęsnego wg Ciebie ekranu w spokoju.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

Ekran ekran ekran. Patrzysz na niego gdy używasz telefonu więc psuje to już całe używanie. Aparat. W dzień ok,fajny szerokokątny ale w gorszych już kuleje. Stary kiepski sensor z którego LG wycisnęło ostatnie soki(i za to im brawa). 

5h to nie żart(normalne używanie telefonu). Kolega ma taki często. 4h to na codzień. Nie wiem skąd takie zdziwienie. Na Honorze 8 można było dobić do 7h. 

• Piwko! 1
    • haha! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi