Skocz do zawartości
SzymonDeath

Zacinanie się sensorów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z moja Z3 D6603, zamrażają się w niej sensory/czujniki, w ogóle przestają działać.

Sprawdzałem to aplikacją Sensors i zawisza się: akcelerometr, pole megnetyczne, orientacja, żyroskop, światło, ciśnienie, czujnik zbliżeniowy, grawitacja, przyśpieszenie liniowe, wektor rotacji, a nawet pokazywanie stanu baterii i pewnie wiele innych takich rzeczy.

Oczywiście telefon działa i reaguje na dotyk i aplikacje.

Zauważyłem też jedną sytuację że nie raz zatnie się tylko czujnik od ciśnienia a reszta rzeczy działa, możliwe że to w tym problem jest.

I żeby te czujniki zaczęły działać z powrotem to trzeba zresetować uruchomić ponownie tle, ale nie opcja uruchom ponownie, bo dalej będą zacięte, tylko opcja wyłącz i odpalić z przycisku.

Początkowo zauważyłem to na androidzie MM 6.0.1 

Też słyszałem, że tak mogło się dziać przez aktualizację systemu, no to wróciłem do 4.4.4 (23.0.A.2.93), ale problem nadal występuje.

Też używałem aplki z sklepu play o nazwie Proximity Sensor Reset/Repair no i w pewnym sensie pomagał, własnie jak go używałem to zaciął się tylko czujnik od ciśnienia.

Tele niestety już nie jest na gwarancji a szkoda mi trochę, bo tak to zadbany egzemplarz mam i wszystko inne świetnie na nim działa, a na drugi taki lub podobny specyfikacjami obecnie nie stać mnie :P

Proszę o pomoc i z góry dziękuje :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi