Skocz do zawartości
karuK

Brak możliwości odblokowania bootloadera, adb nie widzi plików na karcie sd.

Rekomendowane odpowiedzi

karuK

Witam dzisiejszego dnia postanowiłem zrobić roota telefonu i zainstalować androida 7.0. Roota szybko zrobiłem bez przeszkód dopiero gdy musiałem odblokować bootloadera pojawiły sie problemy. Podam napoczątek jak co pokolei robie.

Napoczątek pobieram plik aboot_patched.img potem go zrzucam na karte micorsd. Odpalam cmd w trybie administracyjnym i wpisuje adb shell. Następnie wpisuje su. Następnie wpisuje dd if=/sdcard/aboot_patched.img of=/dev/block/mmcblk0p7. I tu się pojawiają problemy ponieważ adb nie widzi pliku na karcie sd. Czy ktoś wie może jak to rozwiazać? Podaje link do angielskiego forum skąd brałem poradnik. https://forum.xda-developers.com/lg-k10/how-to/bootloader-unlocked-guys-bootloader-t3558810

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@karuK Odpal adb shell, su, wejdź do ścieżki /sdcard i sprawdź czy ten plik istnieje. Jeśli nie ma nic to szukaj karty SD w ścieżce /mnt/media_rw/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posiadam LG K10 (420n) i od paru dni borykam się z problemem odblokowania bootloadera. Konto LG mam, imei też ale nie mogę wejść w tryb fastboot I uzyskać device id. (Telefon uruchamia się ponownie)

Jeśli coś pomoże to gdy wejdę w menu serwisowe i zakładkę bootloader unlock check test piszę "bootloader unlock doesnot support device"

Z racji posiadania nowego telefonu na tym chciałbym zrobić roota za pomocą magiska

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi