Skocz do zawartości
Longman

Jakie dokumenty powinienem mieć oddając telefon na gwarancję?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym dokładniej zgłębić temat gwarancji. Posiadam telefon, który przestał się uruchamiać i chciałbym oddać go na gwarancji (nie minął nawet rok). Telefon został zakupiony na allegro. Posiadam fakturę VAT z zamazanymi mazakiem danymi osoby kupującej (nie są to moje dane) oraz paragon firmy z allegro od której kupiłem telefon (na kwotę niż w fakturze). Faktura nie zawiera danych IMEI telefonu, zawiera jedynie nawę telefonu. Nie posiadam także karty gwarancyjnej telefonu. Duplikat karty gwarancyjnej mogę pobrać ze strony producenta telefonu. Rejestrując produkt zastanawiam się czy w miejsce prześlij zdjęcie potwierdzenia zakupu telefonu mam wstawić zdjęcie faktury VAT z zamazanymi danymi czy zdjęcie paragonu? Czy przesyłając telefon mam przesłać go z duplikatem karty gwarancyjnej i fakturą VAT oraz paragonem, czy bez paragonu? Duplikat karty gwarancyjnej zawiera dane wstawione prze ze mnie wiec nie wiem jakie tam mam uwzględnić z faktury, czy z paragonu?

Jak wygląda to Waszym zdaniem z uwzględnieniem gwarancji?

Edytowane przez Gwozdek
    Doprecyzowałem nazwę wątku. Proszę nazywać tematy tak, aby krótko streszczały poruszany problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rumot

Ja oddając do serwisu tylko potrzebowałem gwarancję bez paragonu i faktury. Ale rozumie że ty chcesz go zwrócić na Allegro nie wiem czy można zwracać towar po tak długim użytkowaniu(prawie rok) według mojej wiedzy to nie. Tylko serwis.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gwarancji nie posiadam. Mogę na stronie producenta wydrukować duplikat. Dane w duplikacie wstawiam ja tj. miejsce zakupu co potwierdzam przesłaniem zdjęcia dowodu zakupu. Tylko czy wstawiam tam dane z faktury czy z paragonu? Chcę telefon oddać na gwarancji do producenta a nie sprzedawcy z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rumot

to tak zrób jak piszesz bedzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi