Skocz do zawartości
maslak92

[PROJEKT ZAMKNIĘTY] Phoenix v1.27

Rekomendowane odpowiedzi

graku

super kernel ale dopiero po uzyciu ich apki mozna go w pelni wykorzystac

Wysłane z mojego GT-I9100

Edytowane przez Ernest05

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paaulo

@graku, masz się czym chwalić na forum... (post przed edycją)

Pierwszy raz mam bootloopa na KK5 którego używam od 22 grudnia. A wgrywałem ~10 róznych kerneli + do tego po kilka ich wersji...

Nawet na xda ci pisali, że problem dotyczy twojego telefonu i powinieneś wyczyścić go 3 plikowym romem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    @graku, masz się czym chwalić na forum... (post przed edycją)

Nawet na xda ci pisali, że problem dotyczy twojego telefonu i powinieneś wyczyścić go 3 plikowym romem.

właśnie pisał mi jeden ziomek, ale to mija się z celem, bo wszystkie poprzednie wersje działają(wszystkie inne kernele takze), a nie mam czasu wgrywać czystego softu od 0, na dodatek kiedy ICS jest już bliski ukończenia. A wnioskuję, że wgranie 3 plikowego romu, a potem wrzucenie backupu mija się z celem, bo będzie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A możecie opisac opcje z tej aplikacji ?

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. CPU and I/O sttings

Governor - wybierasz governor ( najpierw należy w modułach wybrać jakie ma włączyć)

governor modules - włączasz/wyłączasz governory ( wheatlay, smartass2, ondamand, minmax,lazy, lulzactive, lagfree, interactive, intellidemand)

I/O scheduler - wybierasz scheduler ( najpierw należy w modułach wybrać jakie ma włączyć)

I/O scheduler modules - właczasz/wyłączasz scheduler ( bfq, cfq, sio, vr)

2. Kernel modules - włączane podczas boota

wł/wył CIFS ( common internet file system - jeśli nie wiesz co to CIFS to nie włączaj)

wł/wył Logger ( przydatne przy debugowaniu - jeśli nie debugujesz zostaw wyłączone)

wł/wył NFS ( network file system - jeśli nie wiesz co to NFS to znaczy ze nie potrzebujesz tego by było włączone)

wł/wył TUN ( network tunnel - jeśli nie wiesz co to jest to znaczy, że tego nie potzrebujesz)

wł/wył Voodoo Screen (wsparcie dla apki voodoo screen dostepnej w markecie - apka ma na celu skalibrowanie kolorów)

3. General Tweaks

wł/wył Sched MC ( usprawnia CPU scheduler w decyzjach na SMP. Może pomóc w zmniejszeniu zużycia baterii jednak wydajność też spadnie)

wł/wył Remove journalism ( wydajność I/O scheduler jest wieksza gdy wyłączy sie journalism dla ext4, jednak przy braku sprawdzania integralności może w pewnych przypadkach spowodować utratą danych)

wł/wył AFTR ( przerzuca dane na L2 cache, może zaoszczędzić baterie)

wł/wył remove I/O sync ( włączenie tej opcji prowadzi do dodatkowego kroku podczas I/O co zapobiega błędom jednak prędkość i płynność też zostaną obniżone)

wł/wył IPv6 privacy

wł/wył quadrant hack ( zakłamuje dane w quadrancie)

4. Boot Tweaks

wł/wył DB Optimization ( defragmentuje dane w SQLite i ottwarza je przy kazdym bootcie. Zwiększa wydajność I/O )

wł/wył Move dalvik-cache ( przenosi dalvik-cache z partycji danych na partycje cache)

wł/wył Auto-Zipalign ( Redukuje zużycie RAM-u dla aplikacji)

wł/wył CPU Undervolt ( właczą na bootcie mniejszy pobór mocy dla CPU - jeśli po tym nie będziesz umiał uruchomić telefonu to zrób wipe data w recovery)

5. Toolbox

Free Ram ( wiadomo - klikasz i zwalnia ram tak jak każdy inny task killer)

Fix BLN (jeśli masz problemy z BLN kliknij i nastąpi nadpisanie liblights prop)

Wipe int.d ( usuwa wszystkie skrypty z init.d

Patch hosts ( patchuje pliki host i blokuje reklamy w aplikacjach - wymagane połączenie z internetem w celu ściągnięcia bazy danych)

Patch A-GPS ( podmienia GPS.conf w system/etc)

Reset to defaults

6. About

sprawdza aktualizacje i umożliwia ich pobranie

Edytowane przez Shadow84

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

instalacja KK5 3 plikowego, potem na to LA2 1 plikowy, full wipe, CF Root, na to Phoenix1.2.7 i wreszcie ruszył. Było ciężko i długo ale się udało. Teraz przywracanie appek TB.

Jak ktoś ma problem z bootloopem, bez full wipe i 3 plikowego romu sie nie obędzie.

Dzięki za pomoc, dla osób wyżej :) Myślałem, że bez wipe się obędzie ale wgranie na KK5 1 plikowego LA2 dalej powodowało bootloop

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Shadow a dałbyś radę opisać w/w funkcje i ich działanie, można by było dodać opis tej aplikacji wtedy di pierwszego postu.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla wszystkich, którzy mają bootloopa. Znalazłem prawdopodobnego winowajcę! Wydaje mi się, że jest to modem z bety ICS. Wrzuciłem na telefon 3plikowy KK5, CF-root i przywróciłem system(restore z cwm), cleaning scrypt, na to 1.2.7 i działa! Poprzednio miałem modem z LP1 i nie ruszało nic a nic, ciągle bootloop, a jak wiemy restore nie przywraca modemu, tylko system, kernel i pliki. Polecam najpierw wrzucić modem z 2.3.x a dopiero na to 1.2.7 phoenixa.

Edytowane przez scooby666

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    graku

tylko radze o ostroznosc z ta apka bo ja nie wiedzac co do czego sluzy wlaczylem wszystko co dalo sie wlaczyc i telefon mi sie tak zawiesil ze juz sie niewlaczyl i musialem stawiac caly rom od nowa

Wysłano z GT-I9100 z użyciem Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bleid2

Działa wam Quadrant Standard na v1.27 bo u mnie cośik wywala ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x