Skocz do zawartości
bartos38

Huawei Mate 10 pro ubijanie aplikacji

Rekomendowane odpowiedzi

bartos38

Jak w temacie posiadam aplikacje ACR do nagrywania rozmów niestety nie działa to znaczy działa ale tylko w tedy jak założę na nią kłódkę nadałem jej chyba wszystkie możliwe uprawnienia i nic jak nie ma kłódki aplikacja zostaje ubita i nie działa dotyczy to też innych aplikacji, czy jest jakiś sposób aby te aplikacje działały bez nakładania kłódki ma ktoś może rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak to jest w Mate 10, ale spróbuj w menedżerze baterii ustawić, żeby była chroniona oraz w ustawieniach: aplikacje -> zaawansowane -> ignoruj optymalizacje i wybierz tą aplikację.

Edytowane przez Baron Rafau

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartos38

@Baron Rafau niestety nic to nie daje mam to ustawione w mate 10 pro jest trochę inaczej optymalizację mam wybraną nie ma ochrony tylko można zaznaczyć aplikacje żeby działała w tle ale nic to nie daje działa tylko jak założę kłódkę 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A działa komuś w ogóle ta aplikacja do nagrywania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartos38

U mnie działa tylko jak pisałem muszę na nią zakładać kłódkę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Widocznie tak musi być. To jeden ze sposobów na oszczędzanie energii. System zamyka aplikacja działające w tle, aby uniknąć drenażu baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartos38

No nie wiem czy tak musi być po to jest opcja dodawania aplikacji jakąkolwiek żeby nie była optymalizowana i działała w tle i to powinno wystarczyć po co te kłódki szpecą tylko menadżera aplikacji czy jak to się nazywa może to wina świeżego systemu i nakładki zobaczymy czy to naprawią coś mi świta że był już taki problem tylko nie pamiętam czy było to z xiaomi czy huawei

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    teti77

To wina agresywnego trybu doze... ja też z tym walczę, mam parę apek które za cholerę nie chcą działać po wył. ekranu. Poustawiałem wszystko co możliwe żeby nie ubijało a doze i tak robi co chce.

I to wszystko bez włączonego oszczędzania energii, jak się go włączy to już w ogóle pozamiatane...

Plus jest taki, że bateria potrafi nieźle pociągnąć, mam taką cichą nadzieję, że coś w tej kwestii się zmieni przy najbliższej aktualizacji oprogramowania...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

@teti77 Pokusiłbym się o stwierdzenie, że Huawei może nie korzystać z natywnego rozwiązania Doze. Przynajmniej w moim starszym P8 Lite, jak sprawdzałem przy pomocy GSam battery Monitor, to telefon nigdy nie pokazywał w statystykach aktywnego Doze. Dopiero, jak dograłem specjalną aplikację do wymuszenia tego trybu. EMUI usypia telefon na swój sposób.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartos38

U mnie ubija nawet te aplikacje które mają założoną kłódkę masakra nie mogę z nich normalnie korzystać zastanawiam się czy nie zrootować telefonu i za pomocą titanum bickup  przekonwertować je na systemowe tylko czy titanum będzie działał

Edytowane przez bartos38

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi