Skocz do zawartości
Live 3+

Odrzucenie reklamacji przez serwis K&M

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od ponad roku posiadam telefon K&M 0434 Live 3+ , który miał zostać wymieniony na nowy po uznaniu kilku pierwszych reklamacji. Telefon został wymieniony ale czy na nowy to już wielki znak zapytania ponieważ nie posiadał folii ochronnej z logo K&M na wyświetlaczu jaką mają nowe egzemplarze. "Nowy" telefon jakiś czas zachowywał się stabilnie ale w końcu zaczęły się te same problemy co w starym i doszło kilka nowych tak, że użytkowanie tego modelu stało się koszmarem.Nie mogłem jednak od razu wysłać go na reklamację ponieważ w tym czasie przebywałem za granicą. Bateria główna nie przełącza się na dodatkową po rozładowaniu co powoduje restartowanie się telefonu w pętli. Do tego dochodzą: częste samoistne wyłączanie telefonu, zawieszanie się i czarny ekran, natychmiastowe wyłączanie się aplikacji takich jak kontakty czy telefon i jeszcze kilka drobniejszych awarii takich jak chociażby nadmierne grzanie się baterii. W celu poprawienia działania telefonu zainstalowałem na nierootowanym K&M 0434 aplikację Root Booster która miała usunąć problemy z baterią, a usunęła mi prawo do gwarancji. Ponieważ serwis K&M pisze, że jest to złamanie pkt.9 warunków gwarancji ( https://www.krugermatz.com/pl/i/Gwarancja/12 Gwarancja nie obejmuje sprzętu: uszkodzonego na skutek niewłaściwego użytkowania lub nieprawidłowej instalacji) i , że aplikacja Root Booster na niezrootowanym telefonie zmienia strukturę fabrycznego oprogramowania chcę zapytać czy jest to zgodne z prawem i czy mogą w tym wypadku odmówić przyjęcia reklamacji. Na stronie sklepu Google Play skąd została pobrana aplikacja https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ram.memory.booster.cpu.saver nie wyczytałem nigdzie , że aplikacja na niezrootowanym telefonie może ingerować w fabryczną strukturę oprogramowania. Z tego co pisze jej autor na niezrootowanym telefonie aplikacja zachowuje się tak jak większość optymalizatorów adroida czyli:

Nowa wersja dla nie-zrootowanych użytkowników

Czyszczenie systemu
    Czyści puste foldery, miniaturki galerii i pozostałości po usuniętych aplikacjach w celu przyspieszenia Twojego urządzenia i oszczędzenia miejsca do zapisu danych.

Hibernacja
    Hibernacja wyłącza i wstrzymuje aplikacje działające w tle, celem przedłużenia żywotności baterii i oczyszczenia urządzenia.

Usuwanie Cache’u
    Każda aplikacja tworzy niepotrzebne pliki które korzystają z karty pamięci lub pamięci urządzenia. Usunięcie plików cache jednym kliknięciem pomaga odzyskać wolne miejsce i przyspieszyć Twój system Android.

PYTANIE : czy serwis ma w tym wypadku prawo odrzucenia reklamacji ? Dodam jeszcze , że problemy z telefonem o których pisałem zaczęły występować zanim zainstalowałem Root Booster, a aplikacja została zainstalowana w celu ich naprawy.

Proszę o pomoc. 

Edytowane przez Live 3+

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi