Skocz do zawartości
amolex

jaki kabel usb do ładowania

Rekomendowane odpowiedzi

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To może i ja się wypowiem, dorwałem BlitzWolfa w promocji za 14 PLN 

https://www.banggood.com/BlitzWolf-Ampcore-Turbo-MC8-Braided-Durable-Micro-USB-Charging-Data-Cable-p-1187435.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=CN

Kabel po prostu miazga. Rozciągnąć go nie idzie w ogóle - jest taki mocny, w gnieździe siedzi bardzo dobrze, rzekłbym, że nawet trochę za ciasno. Szybkie ładowanie działa jak na ładowarce tak i powerbanku. Do tego mam jeszcze kabelek UGREEN 3 metrowy z Ali, kupiony za 11 PLN chyba, kabel użytkuję już rok - wszystko działa znakomicie. Szybkie ładowanie używam rzadko, więc na co dzień mam wyłączoną opcję szybkiego ładowania.

Zresztą ten temat jest zupełnie niepotrzebny, a szczególnie na tyle stron. Ktoś chce kabel na lata? Kupuje Ampcore od BlitzWolf. Ktoś chce na użytkowanie codzienne, ale za małe pieniądze to UGREEN, ORICO. Te dwie firmy sprawdziłem i są bardzo spoko. Inne chińskie kable (co prawda w S4) są słabe, pomimo dużo pozytywnych opinii. Ale w jednym z nich chyba VOXLINK to ząbki od wtyczki microUSB się zużyły w przeciągu 3-4 miesięcy (kabel kupiony za 12 PLN). 

Podsumowanie:

Tani kabel a dobry - UGREEN, ORICO, kabel od powerbanku Xiaomi.

Bardzo dobry kabel, ale nie tani - Ampcore MC8 od BlitzWolf

Ujdzie - kabel z pudełka od telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja trochę krytycznie opiszę przewód BlitzWolfa . Kupiłem i na początku pełen zachwyt. Lecz po 2 miesiącach codziennego ładowania mojego LG G3 wtyk microusb zaczął  coraz luźniej wchodzić w gniazdo ładowania. Myśle sobie pewnie leciwa gie trójka  ma już gniazdo wyrobione. Wiec temat opuściłem ale po kolejnych 2 miesiącach  przewód praktycznie nie nadawał się do ładowania , całkowicie nie trzymał się gniazda w telefonie. Z ciekawości podłączyłem starą jak świat i mocno eksploatowaną ładowarkę od es dwójki i... gniazdo w telefonie prawie bez luzów.  Okazało się że w przewodzie BlitzWolf są takie malutkie zaczepy które po prostu się wytarły i ich nie ma. Przewód powędrował do kosza a ja przeprosiłem oryginalny od LG który trzyma się prawie jak po wyjęciu pierwszy raz z opakowania. 

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    porki

Polecacie jakiś kabel 2m do kupienia w Polsce i godny polecenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wątpię aby takie były. Używam BlitzWolfa 2,5m Durable i warto było czekać 15 dni na kabel :D Zamówiłem 3 szt z Bangood za które z przesyłka zapłaciłem niecałe 70zł a w PL taki kabel 1m kosztuje 40zł na allegro!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdzie kupię oryginalny kabel USB do S7 edge ? Może być biały lub czarny, koniecznie oryginalny Samsung Galaxy S7 edge. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 31.12.2017 o 09:40, Piotr Stasiewicz napisał:

Przy tak długim kablu nie będzie straty ? ja mam Xenica ma "tylko" 1.2m :) działa szybkie ładowanie i ma tą zaletę, że działa trochę jak usb c, można końcówkę micro usb wkładać dowolną stroną do telefonu :)

Mógłbyś powiedzieć o co chodzi z tą dowolnością wkładania tego kabla?,a przy okazji fajnie jakbyś dał namiary na taki kabel

Znalazłem,czy to taki? :

Edytowane przez marcindreszcz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piwakk

@marcindreszcz

Spójrz na końcówkę kabla micro USB, którą wkładasz do telefonu. Ma taki kształt, że obojętnie jak będziesz chciał go podłączyć do telefonu to zawsze będzie pasować.

Mowa o USB C, ponieważ w USB C jak byś nie wkładał np. pendrive to zawsze będzie pasować do wejścia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie kupiłem ten kabel xenica,świetna sprawa to tak jakbym miał USB -C Z tym że tutaj również ta długa wtyczka jest dwustronna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 16.04.2018 o 15:27, Piwakk napisał:

@marcindreszcz

Spójrz na końcówkę kabla micro USB, którą wkładasz do telefonu. Ma taki kształt, że obojętnie jak będziesz chciał go podłączyć do telefonu to zawsze będzie pasować.

Mowa o USB C, ponieważ w USB C jak byś nie wkładał np. pendrive to zawsze będzie pasować do wejścia.

Ale to nadal kabel Micro-B, tyle że dwustronny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi