Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Dobrze znasz WordPressa? Czytaj więcej.. ×
adroid

Dyskusja o custom ROMach, modach, kernelach.

Rekomendowane odpowiedzi

adroid
    Napisano (edytowane)

Witam

Czy na swoim lenovo p2 instalowaliście LOS 14.1 lub inne niby stabilne Romy?

Jeśli tak to czy moglibyście się wypowiedzieć jakie są wasze opinie nt. działania nowego systemu ?

Ma ktoś telefon lenovo P2 z systemem Lineage OS 14 i korzysta internetu Aero2 ?

Czy po instalacji LOS 14.1można bezproblemowo wrócić do andka 6.0 ?

Edytowane przez Gwozdek
    Uogólniłem nazwę tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kros

Witam!

Bootloader odblokowany.  Mam wgrany ROM LiquidRemix z androidem 8.10. Całkiem przyjemny ROM. Oczywiście jest problem z MMS-ami i automatycznym włączaniem na ten czas transmisji danych - na sofcie od T-mobile działało to bez problemu. Mam nadzieję, że uda się to naprawić. Jestem minimalistą i nie włączam WiFi lub transmisji danych gdy z nich nie korzystam. Dzięki temu bateria trzyma mi bardzo długo. Pozbyłem się śmiecia od operatora i Googla (Filmy Play, Hangouts itp.). Telefon działa płynnie, szybko i stabilnie. Bateria nie jest "zjadana" ale coś więcej będzie można o tym powiedzieć jak skończy się zabawa, a zacznie zwykłe użytkowanie.

Pozdrawiam - Kros 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    W dniu 19.06.2018 o 19:20, Kros napisał:

Witam!

Bootloader odblokowany.  Mam wgrany ROM LiquidRemix z androidem 8.10. Całkiem przyjemny ROM. Oczywiście jest problem z MMS-ami i automatycznym włączaniem na ten czas transmisji danych - na sofcie od T-mobile działało to bez problemu. Mam nadzieję, że uda się to naprawić. Jestem minimalistą i nie włączam WiFi lub transmisji danych gdy z nich nie korzystam. Dzięki temu bateria trzyma mi bardzo długo. Pozbyłem się śmiecia od operatora i Googla (Filmy Play, Hangouts itp.). Telefon działa płynnie, szybko i stabilnie. Bateria nie jest "zjadana" ale coś więcej będzie można o tym powiedzieć jak skończy się zabawa, a zacznie zwykłe użytkowanie.

Pozdrawiam - Kros 

Czekam niecierpliwie na Twoje testy, czy robiles root'a? Dla mnie, procz samego odblokowania (jeszcze nie zrobilem), istotna jest kwestia NFC. Sprawdzales moze, czy Google Pay działa, czy inne aplikacje bankowe widzą karty i czy NFC działa bez problemu?

P.S. - co do transmisji danych, z czasow A3 2016, jak testowalem rozne custom romy to na zadnym nie dzialalo automatyczne wlaczanie danych komorkowych, by pobrac mms, tylko na orginalnym sofcie. Na ta chwile, w watku o Liquid na XDA tez jest o tym mowa, na razie problem nie rozwiazany.

P.S.1 - sprobuj zainstalowac maly programik - Automate i wyszukac do niego modul do wlaczania i wylaczania automatycznego transmisji komorkowej. Nie jestem pewien ale czesc modulow wymaga root ale nie wszystkie. Testowalem kiedys dlugo ten program i wiekszosc dodatkowych modulow dzialala bardzo dobrze (np wlaczanie lokalizacji tylko dla okreslonych aplikacji, po ich zakonczeniu lokalizacja sie wylaczala).

pozdr.

Edytowane przez Andrzej Solowiej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kros

Witam!

Rom jest bardzo przyjemny w obsłudze. Działa płynnie i szybko. Działa skaner linii papilarnych i NFC. Oczywiście spolszczenie nie jest zrobione w takim stopniu jak w stocku od T-Mobile. Na razie nie robiłem aktualizacji w której są dodatkowe funkcjonalności. Bateria trzyma na podobnym poziomie jak przed wgraniem tego romu. Z tego co wyczytałem, kernel magma poprawia jeszcze żywotność baterii i chyba go sobie zainstaluję. 

Mam zrobionego roota i zainstalowanego Magisc'a zamiast SU. Aby działały aplikacje bankowe na romie z rootem trzeba zastosować maskowanie.

Niestety MMS-y wymagają aktywnej transmisji danych, które nie są włączane automatycznie. Próbuję wykombinować coś przy pomocy Taskera, MacroDroid i Automate.

Pozdrawiam - Kros

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Kros: Dzięki za info, dawaj dalej znać jak wrażenia. Po upływie gwarancji pewnie pójdę w Twoje ślady.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    @Kros: Dzięki za info, dawaj dalej znać jak wrażenia. Po upływie gwarancji pewnie pójdę w Twoje ślady.
    Witam, ja mam jeszcze prawie 2 lata gwarancji, nie wiem czy wytrzymam

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 7.07.2018 o 09:29, Kros napisał:

Witam!

Rom jest bardzo przyjemny w obsłudze. Działa płynnie i szybko. Działa skaner linii papilarnych i NFC. Oczywiście spolszczenie nie jest zrobione w takim stopniu jak w stocku od T-Mobile. Na razie nie robiłem aktualizacji w której są dodatkowe funkcjonalności. Bateria trzyma na podobnym poziomie jak przed wgraniem tego romu. Z tego co wyczytałem, kernel magma poprawia jeszcze żywotność baterii i chyba go sobie zainstaluję. 

Mam zrobionego roota i zainstalowanego Magisc'a zamiast SU. Aby działały aplikacje bankowe na romie z rootem trzeba zastosować maskowanie.

Niestety MMS-y wymagają aktywnej transmisji danych, które nie są włączane automatycznie. Próbuję wykombinować coś przy pomocy Taskera, MacroDroid i Automate.

Pozdrawiam - Kros

Odswiezam temat - jakies nowe spostrzezenia po tym czasie? Czy moze testowales inne custom romy?

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odblokowalem bootloader, od 5 dni jestem na Linage 15.1 opartym o Oreo 8.1. Na tą chwilę wszystko stabilnie i ok. Zrobiony root, zainstalowałem magisk, aplikacje bankowe chodzą bez problemu. Jakby ktoś miał jakieś pytania to chętnie odpowiem.
    Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 26.09.2018 o 18:42, Andrzej Solowiej napisał:

Odblokowalem bootloader, od 5 dni jestem na Linage 15.1 opartym o Oreo 8.1. Na tą chwilę wszystko stabilnie i ok. Zrobiony root, zainstalowałem magisk, aplikacje bankowe chodzą bez problemu. Jakby ktoś miał jakieś pytania to chętnie odpowiem.
    Pozdrawiam

@Andrzej SolowiejCześć. Ja mam jedno krótkie pytanie - jak to zrobić? :D Bo chciałbym trochę odświeżyć swój telefon, android 7 mi się znudził, a nigdy nie grzebałem w softach w telefonach. Jakiś poradnik krok po kroku co mam zrobić aby grać Lineage 15.1?

Edytowane przez karawela

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi