Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Dobrze znasz WordPressa? Czytaj więcej.. ×
adroid

Dyskusja o custom ROMach, modach, kernelach.

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Michalsoki napisał:

Próbowałem też poprzez aplikacje magisk manager i nic nie można zainstalować.

Pokazuje mi jakbym nie miał root, w jaki sposób go zrobić, jak wrócić do stokowego systemu i od nowa zrobić to wszystko?

Robiłem tak jak tu opisane

i coś mi nie wyszło

Nie korzystalem z tego narzedzia P2 root tool. Pytanie do Ciebie - po pierwsze, czy udalo Ci sie zainstalowac magiskmanager.apk?

Dopiero z niej robimy roota. Jak ją odpalisz to na dole jest opcja "Instalacja", od razu Cie pyta czy zainstalowac Magisk czyli zrootować telefon. Po restarcie powinienes miec root.

Inna metoda - instalujesz magiskmanager.apk, sciagasz magisk w formie *.zip, wchodzisz do TWRP i robisz Install tak samo jak custom roma.

Po resecie telefonu i wejsciu do magisk powinienes widziec zainstalowana wersje magiska. W moim przypadku to 17.1.

Jaka masz wersje TWRP i jaki masz zainstalowany ROM?

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Twrp 3.2.3-0 jest z tego narzedzia P2 root tol. Lineagos 15.1 jest kuntao.

Robię tak jak mówisz z instalacja magiska ale ja nie mam tam opcji w seleth metod mam tylko dwie pierwsze do wyboru, jak nawet pobiorę i chcę zainstalować Flashing to równiez mam tylko dwie opcje zamknąć albo logi, i w tym oknie pokazuje flashing fail.

Robię dokładnie jak tu https://magiskmanager.com/

Edytowane przez Michalsoki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Twrp 3.2.3-0 jest z tego narzedzia P2 root tol. Lineagos 15.1 jest kuntao.
    Robię tak jak mówisz z instalacja magiska ale ja nie mam tam opcji w seleth metod mam tylko dwie pierwsze do wyboru, jak nawet pobiorę i chcę zainstalować Flashing to równiez mam tylko dwie opcje zamknąć albo logi, i w tym oknie pokazuje flashing fail.
    Robię dokładnie jak tu https://magiskmanager.com/
    Po instalacji magisk manager masz tak jak na foto? Na dole install.
    Spróbuj podmienić twrp na 3.2.2, u mnie działa bez problemu. 69ec31bbb5432b40e2228abcbc4b1ae7.jpg

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

dodana zawartość

Tu całe foto bez ucietej góry. a0b64021dbd53d858bc2115ce9f37096.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam instalacja ale dalej dzieje się tak jak wyżej napisałem.

A podasz mi sposób na instalacje wszystkiego od nowa tak jak bym robił to pierwszy raz aby może wykluczyć błąd jaki zrobiłem.

unable to mount storage takie coś w twrp mi wyskakuje na początek jak go uruchomię i to jest napis na czerwono.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mam instalacja ale dalej dzieje się tak jak wyżej napisałem.
    A podasz mi sposób na instalacje wszystkiego od nowa tak jak bym robił to pierwszy raz aby może wykluczyć błąd jaki zrobiłem.
    unable to mount storage takie coś w twrp mi wyskakuje na początek jak go uruchomię i to jest napis na czerwono.
    W twrp masz opcję zamontuj lub mount, tam montujesz odpowiednie partycje. Jeśli chodzi o zrobienie od nowa to tak jak pisałem koledze wyżej, z twrp formatujesz partycję data, i zmień system plików na ext4. Jeśli chcesz wgrać stock to przez adb, jest wątek na xda, ale myślę że format data zupełnie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Michalsoki

Jeżeli masz TWRP i wgranego customa to nie popełniłeś żadnego błędu. Spróbuj z innym romem i magiska instaluj z poziomu TWRP zaraz po instalacji romu bez uruchamiania telefonu. Niektóre customy powyżej 8.0 wymagają systemu plików ext4 ale pamiętaj że ta zmiana wyczyści Ci całą pamięć wewnętrzną, tak więc dane na kartę albo na kompa. Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi