Skocz do zawartości
Negative

Chcesz wykorzystać zaletę swojej matrycy sAMOLED? [Substratum + Black Edition V2] [BEZ ROOTA]

Rekomendowane odpowiedzi

Negative

Dzień dobry. 

Piszę ten mini "poradnik" dla osób, które chciałyby trochę zaciemnić domyślny interfejs, lecz nie wiedzą do końca jak się za to zabrać.

ZALETY

Dzięki czarnemu interfejsowi nie dość, że oszczędzamy sam ekran, to również baterię.

Dodatkowo sprawiamy, że używanie telefonu to sama przyjemność, a nocą w połączeniu z filtrem niebieskiego światła - oszczędzamy oczy.

Opcjonalną zaletą jest brak efektu ziarnistości, po założeniu folii matującej od 3mk. 

WADY  

Niestety musimy zapłacić około 15 złotych za całościowy efekt.

Co prawda sam motyw Black Edition V2 jest darmowy, tak elementy silnika Substratum są dość drogie.

CO BĘDZIE NAM POTRZEBNE?

1. Pobieramy motyw z Samsung Themes - Black Edition V2, od dewelopera MINU.

2. Pobieramy substratum theme engine - Klik!

3. Kupujemy sungstratum ★ substratum samsung addon - Klik!

4. Kupujemy Swift Black Substratum Theme +Oreo & Samsung theme - Klik! 

INSTALACJA

Gdy już mamy wszystkie wymienione wyżej składniki, możemy zacząć działać. 

Instalacja jest bardzo prosta. 

1. Stosujemy motyw Black Edition V2. 

2. Wchodzimy do substratum theme engine i klikamy Swift Black.

3. Wybieramy nasze środowisko czyli Android 7 - Samsung. 

4. Teraz moje własne ustawienie motywów dla konkretnych aplikacji.  

Uwaga, bo niektóre motywy aplikacji nie działają (pewnie z racji zbyt nowej wersji) - mogę tutaj wspomnieć o m.in. Google, Sklep Google Play. 

Moja lista zainstalowanych motywów:

Spoiler

Aktualizacja oprogramowania

Bluetooth

Dokumenty

Dysk

Gboard

Google+

Gry Google Play

Hangouts

Instalator pakietu

Konserwacja urządzenia

Messenger Lite

Pamięć multimediów

Pulpit zdalny

Samsung Notes

Snapseed

SoundAlive

Spotify

Tapatalk

Tłumacz

Ustawienia

YouTube

substratum

DLACZEGO NIE ZAAKCEPTOWAŁEM WSZYSTKICH APLIKACJI?

Z bardzo prostego powodu - niektóre aplikacje Samsunga wyglądają lepiej po nałożeniu motywu Black Edition V2, a niektóre, gdy korzystamy ze Swift Black. 

Oba motywy się idealnie uzupełniają. 

GARŚĆ SCREENSHOTÓW

Spoiler

FK84oYF.pngBY64hlA.pngm1CkkFi.pngX54VHbI.pngpgt1B2Y.pngKEsv3ZO.pngkWFiy9U.pngWnr0boK.png

Dodatkowo radzę zainteresować się darmowym [Substratum] Samsung System Mods.

Pozwala on m.in. wyśrodkować zegar, czy ukryć podpisy w pasku powiadomień. 

Jeśli zna ktoś jeszcze jakieś fajne motywy Substratum, to zapraszam się do podzielenia z nami w sekcji niżej. 

Źródło własne: Świat Mobilny

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niebywałe, bo właśnie o tym pisałem (TERAZ!) pod YT poradnikiem Łucka ;) (Black Mode - Czarne Aplikacje, Brak Różu, wszystko bez Root | Jak to zrobić?).

Ja mam inny "problem". To co opisałeś, modyfikuje zaj...fajnie kolorystkę, ale nie cały design.

Mnie oczarował temat Dark DNA (zmienia wszystko np. kolor ikon) i...

...czy znalazłeś jakiś fajny dark motyw, (coś jak Dark DNA), który zmienia nie tylko kolor, ale cały profil (czcionki, ikony, itd.) ale... który NIE WYMAGA Custom Rom'a? (nie mogę sobie na custom pozwolić).

Nie doczytałem na GooglePlayu, podjarałem się, zapłaciłem za DNA a tu... kiszka :(. Wymagany custom, ale... temat boski! Szczególnie podoba mi się podmiana niebieskiego na czerwień. Żal, że nie mam customa :(

Mnie w zasadzie od strony kolorystycznej pasuje nawet to, co daje Swift... gdyby jeszcze tę biel powiadomień udało się na DARK przerobić, to byłoby super.

Edytowane przez JeRRyF3D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Negative
    25 minut temu, JeRRyF3D napisał:

Mnie w zasadzie od strony kolorystycznej pasuje nawet to, co daje Swift... gdyby jeszcze tę biel powiadomień udało się na DARK przerobić, to byłoby super.

Tutaj właśnie da radę Black Edition V2, motyw bezpośrednio ze sklepu Samsunga. 

Nie polecam za to Substratum Nano. Spokojnie podmienia pasek powiadomień na czarny z wybranym akcentem kolorystycznym, ale jednocześnie zmienia również m.in. czcionkę zegara na taką dziwną i ogólnie żałuję zakupu tego motywu. :/ 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A mógłbym prosić screena takich czarnych powiadomień i "dziwnej" czcionki zegara?

dodana zawartość

Wiesz co powinieneś dopisać do "wad"?

Bez względu na to, czy telefon leży "wygaszony" czy w użyciu - w tym wypadku ZAWSZE - musi być czysty (wypalcowanie nawet na odpalonym fonie widać) :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Negative

@JeRRyF3D

Tak wygląda z Black Edition V2:

Spoiler

VufAQdS.png

A tak z Nano:

Spoiler

czKx9vZ.pngCUOzYWO.jpg

Widać ten mniejszy zegar po zastosowaniu Nano.

40 minut temu, JeRRyF3D napisał:

Bez względu na to, czy telefon leży "wygaszony" czy w użyciu - w tym wypadku ZAWSZE - musi być czysty (wypalcowanie nawet na odpalonym fonie widać)

Po nałożeniu matowej folii nie mam takiego problemu. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Black Edition zainstalowałem, ale mówiąc o powiadomieniach myślałem o "belkach" powiadomień (które mówią co się dzieje, co zainstalowano, itd.), które nawet w Nano masz... białe:).

O nie mi chodzi ;)

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez JeRRyF3D
    błędy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nuanda
    [mention=259572]JeRRyF3D[/mention]
    Tak wygląda z Black Edition V2:
    Spoiler VufAQdS.png
    A tak z Nano:
    Spoiler czKx9vZ.pngCUOzYWO.jpg

Widać ten mniejszy zegar po zastosowaniu Nano.
    Po nałożeniu matowej folii nie mam takiego problemu.
    Nie wiem może się przyda
    Szary panel powiadomień i nie tylko

Uwaga ! Dla n8 ... Ale wiem że kolega który założył temat kiedyś coś tam kucharzył dla hwawei
    Może mu się przyda
    https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-8/themes/overlayers-themes-notifications-note8-t3678166

dodana zawartość

Screen944025403b0d0fea1258fde37f576a29.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    artoor

Bardzo pożyteczny poradnik :)

Ze swojej strony powiem, że jakiś czas temu poszedłem w kierunki innego tematu Black, a mianowicie tego

Pierwotnie ciągnęło mnie do proponowanego przez kolegę w pierwszym poście Swift Black Substratum Theme +Oreo & Samsung, ale developer nie obiecywał mi, że pod naszą A5 wszystko będzie działać jak należy - to się chwali, podszedł do tematu uczciwie. Dlatego uznałem, że temat autorstwa Piereligio będzie pewniejszy (jest w opisie, że Samsung Stock Nougat/Oreo działa z serią A).

Osobiście nałożyłem go na High_contrast_theme ze sklepu Samsungowych tematów i też ładnie się prezentuje.

Teraz wiem, że Swift Black również będzie hulał, więc jak znam życie, za jakiś czas się przesiądę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Negative

@artoor

Właśnie też się zastanawiałem nad tym motywem i za Twoją sprawą go kupiłem. :)

Tylko martwi mnie jedna rzecz. Chyba mam zbyt nowe aplikacje, bo Google, Gry Google Play czy Sklep Google Play nie mają zmienionych motywów. :/ 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    artoor

@Negative, zaraz zaraz... faktem jest, że Sklep Play nie jest objęty tematem tym co z niego korzystam, natomiast z Google'a i Gier nie korzystam praktycznie więc mam zamrożone, ale z tego co pamiętam, dev od Swift'a też nie pokrywał Sklepu Play... podobno był jakiś problem, którego nie mógł na tamte czasy (miesiąc, czy dwa temu) rozwiązać. Czyli że Swift już pokrywa Sklep Play? Bo wyszłoby na to, że Swift poszedł do przodu, a ten co ja zaproponowałem stoi w miejscu :( Jeśli tak jest, to najmocniej przepraszam, że zachęciłem Cię do motywu, który nie do końca jest tak dobry jak ten zaproponowany przez Ciebie. Mam nadzieję, że bez problemu Ci refund zaakceptuje...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi