Skocz do zawartości
lukiin09

Istnieje sposób na wykonanie root'a na LG V30?

Rekomendowane odpowiedzi

Działa o wiele lepiej niż 10f także polecam

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mash6

Jak ktos chce miec nowy soft i roota to ja zrobilem to tak:  

1. Odblokowanie bootloadera tą metoda: 

2. Wgranie TWRP :

https://www.thecustomdroid.com/install-twrp-recovery-on-lg-v30-h930-h930g/

3. Po wgraniu w/w sciagnalem soft z tąd:  

https://forum.xda-developers.com/lg-v30/development/rom-debloated-stock-rom-11m-t3740564

oraz wrzucilem go na karte pamieci microsd 

4. po wgraniu softu przystapilem do wgrywania  Magisk (root) 

https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/official-magisk-v7-universal-systemless-t3473445

5. Jesli wykonales pnk 1-4 uruchamiasz normalnie telefon - ze sklepu play (lub ze strony z pkt 4) sciagasz 

aplikacje apk magisk, instalijesz i juz jest dzialajacy root 

milej zabawy ;) 

Edytowane przez Mash6
    Post przeniesiony, usunięto zbędny tekst.
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sauat

Robię wszystko jak trzeba tylko za cholerę nie mogę uruchomić telefonu w TWRP. Dochodzę do Factory data reset - YES. Drugi raz - YES. Pokazuje się  trzeci raz - YES. I nic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 17.04.2018 o 15:29, sauat napisał:

Robię wszystko jak trzeba tylko za cholerę nie mogę uruchomić telefonu w TWRP. Dochodzę do Factory data reset - YES. Drugi raz - YES. Pokazuje się  trzeci raz - YES. I nic

jaka wersja softu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sauat

Chyba dlatego, że 11 a nie 10f, prawda? Próbowałem robić downgrade do "10", w momencie kiedy się pojawia ekran "ERASING" mignie tylko na chwilę, potem wisi kilkanaście minut na ekranie startowym i na szczęście się uruchamia normalnie ale z softem, który był wcześniej. Nie wgrywa nowego. Spróbuje jeszcze inną wersję LGUP albo od razu zrobię flash do Oreo. Przywykłem do Samsungów, tam wszystko było łatwe i powtarzalne :)

Edytowane przez sauat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Chyba dlatego, że 11 a nie 10f, prawda? Próbowałem robić downgrade do "10", w momencie kiedy się pojawia ekran "ERASING" mignie tylko na chwilę, potem wisi kilkanaście minut na ekranie startowym i na szczęście się uruchamia normalnie ale z softem, który był wcześniej. Nie wgrywa nowego. Spróbuje jeszcze inną wersję LGUP albo od razu zrobię flash do Oreo. Przywykłem do Samsungów, tam wszystko było łatwe i powtarzalne
    Napisz mi jeszcze czy wgrywasz poprawnie twrp przez adb? I kolejne pytanie jak już zrobisz flash przez adb to wchodzisz od razu z bootloadera do twrp czy najpierw włączasz telefon?

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sauat

Próbowałem za pomocą komendy fastboot boot twrp.img jak i za pomocą klawiszy. I to zarówno bezpośrednio po wgraniu TWRP jak i po wyłączeniu telefonu. Dwa razy pokazuje się monit o reset do ustawień fabrycznych, potem ekran z ostrzeżeniem po którym wskakuje kolejny ekran z pytaniem o ustawienia fabryczne. Ale na tym ostatnim nie można przełączyć za pomocą klawiszy głośności ani potwierdzić klawiszem on Po chwili następuje samoczynny restart do systemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytam o to ponieważ sam wczoraj się z tym Męczyłem i dopiero gdzieś później wyczytałem że do twrp trzeba wejść od razu z bootloadera po flashu, czyli kombinacja przycisków , bo jeśli uruchomimy telefon po flashu, to recovery zostaje usuwane, mi się udało jeszcze przed wszystkim wgrałem 10f, ale równie dobrze można wgrać 20d i wgrać nowe twrp dla oreo i też śmiga

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sauat

Też mam zamiar tak spróbować. Póki co chciałem zrobić aktualizację z pozycji telefonu ale ściągnął soft, zaczął instalować, doszedł do ekranu z napisem ERASING a po długiej chwili uruchomił sie ze starym softem. Po czym znów zaproponował aktualizację. Chyba tylko LGUP da radę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak tylko przez lgup

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi