Skocz do zawartości
r4vau

J7 2017 ekran nie reaguje na dotyk, po za przyciskami funkcyjnymi

Rekomendowane odpowiedzi

r4vau

Witam wszystkich. Mam problem ze swoją J7, dziś gdy odłączyłem go od ładowania, odblokowałem czytnikiem i zauważyłem(trudno nie zauważyć) że telefon nie reaguje na dotyk. Żadna aplikacja, nic się nie da włączyć, po prostu dotyk jakby się wyłączył. Jedyne przyciski które działają to power, volume +/-, home i przyciski funkcyjne które są również dotykowe. Ekran nie ma żadnych rys, oznak że coś się z nim stało a mimo to przestał działać. Telefon mam pół roku. Co się mogło w nim spartaczyć i czemu się spartaczyło. Przecież telefon jest praktycznie nowy, nigdy nie został zalany ani nie nigdy nie spadł z wysokości większej niż jeden centymetr. Jakieś rady, wskazówki, cokolwiek?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yasiu18

Wyłącz i włącz telefon. Spróbuj ściągnąć etui z telefonu (być może gdzieś dotyka ekranu i blokuje dotyk). Jak nie pomoże - zrób Wipe z poziomu recovery. Później tylko gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    r4vau

Wyłączenie jego nie jest możliwe bo muszę nacisnąć/dotknąć na ekranie ikony do wyłączenia, restartu albo trybu alarmowego. Jedynie co mogę zrobić to zresetować go przyciskiem power + vol- trzymając je przez 7 sekund. Lecz i to nic nie daje. Etui ściągałem. A czy to możliwe by przyciski funkcyjne które są również dotykowe działały gdy reszta ekranu nie? To są jakieś dwa osobne panele dotykowe? Nie znam się na tym kompletnie. Coś czuję że będzie potrzebna wymiana dotyku a to prawie 50% wartości telefonu. Może ktoś ma jeszcze jakieś rady?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yasiu18

Masz dwie możliwości.
    Podłączyć myszkę przez usb i wyłączyć telefon.
    Poczekać aż się rozładuje, podłączyć ładowarkę i uruchomić od nowa.
    Jak nie pomoże - znów rozładować -> tryb recovery i wipe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ten sam problem. Wieczorem kliknąłem zgodę na aktualizację do Oreo a rano nie działa dotyk. Odin ne chce wgrać starszych wersji Antka tylko tego nowego Odina, który jak podejrzewam musi być jakby nie do J7-ki. Po 12-tu godzinach przy kompie poddałem się i oddałem do serwisu, może wgrają starszego Antka i dotyk wróci a może to też wina samego dotyku. Poczekam, dam znać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć ,

mam ten sam problem co Arek . Po aktualizacji padł dotyk, totalnie nie reagował. Dziś kupiłem nowy LCD i po jego założeniu dotyk jest, ale nie działa prawidłowo. Żeby w cokolwiek wejść trzeba oprócz dotknięcia danej aplikacji zrobić  dodatkowe dwa szybkie kliknięcia. Pierwszy dotyk jakby zaznacza aplikację , a później dwuklik ją uruchamia.

Czy jest jakaś opcja naprawy tego? 

dodana zawartość

Dobra, funkcja TalkBack wyłączona i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@r4vau

@Arek Gierszewski

Macie oryginalne ekrany? Nie były wymieniane? Bo na xda ludzie pisali, że jak zaktualizowali do Oreo, a mieli wcześniej ekrany powymieniane, to nie ma dotyku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam wyświetlacz wymieniany w autoryzowanym serwisie po aktualizacji do oreo dotyk działa 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tivan

ktoś rozwiązał problem po aktualizacji z niechodzącym dotykiem? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi