Skocz do zawartości
ekiero92

Aparat w Galaxy S7 Edge (zdjęcia/wrażenia/tryby/porównania)

Rekomendowane odpowiedzi

cra89

Mozna robic zdjecia z zapisem chwili przed samym zrobieniem zdjecia wtedy w galerii w prawym gornym rogu jest "play" i mozna te chwile zobaczyc i fajnie to wyglada :) tylko jak wybierze sie udostepnij to leci sam jpg. Przy innych zdjecoach jak np panoramy pojawia sie opcja udostepnij jako szdjecie badz wideo i tego mi brakuje xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Małe porównanie ;) 
    Sensor S7: Sony IMX260 

Oba zdjęcia w trybie AUTO i HDR

S7 EDGE

post-219327-0-37060200-1459097098_thumb.jpg

NOTE 4

post-219327-0-35163300-1459097466_thumb.jpg

Edytowane przez KacperAMG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolorystyka, oraz wyciąganie światła (miska) z przewagą dla S7. Również mniej szumów widocznych w zdjęciu z "siódemki" natomiast nie wiem czy to kwestia aparatu czy poruszenia ręką, ostrość w N4 wydaje się być lepsza, widać to dokładnie na napisach.

Oba aparaty dobrej jakości.

Tutaj kolejne zdjęcia z "7mki"

Edytowane przez ekiero92

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wiemar

nie ma co porównywać zdjęć robionych w dzień - różnica minimalna (między s6 a s7). co innego w nocy przy sztucznym oświetleniu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kamera ISOCELL, tryb auto z HDR.

510aae753767011emed.jpg

Edytowane przez mateusz1807

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajnie wyszło Ci to zdjęcie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy u Was aparat tylny robi takie lejkowe zdjęcia jak u mnie po lewej??  Po prawej zdjęcie przedniego aparatu. S7 Edge, auto, Sony

Edytowane przez syriusz1
    Spoiler.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

Kolejne porównanie. Tym razem SGS7E oraz doskonały Note4. Średnie warunki oświetleniowe. W poprzednim moim porównaniu Note4 przy powiększeniach zdjęć 200% deklasował nowego SGS7 i  nie może to dziwić, bo przy rekadrowaniu 16 Mpix, daje nam sporo zapasu i równie dużo komfortu. Teraz jednak wyłania się inny obraz. Różnica jest niewielka a w jednym zdjęciu nawet lepszy okazał się SGS7E. Z czego wynikają te różnice? W poprzednim porównaniu użyłem wersji testowej SGS7E z sensorem Sony. Obecnie dysponowałem wersją komercyjną nowego SGS z matrycą Samsunga.

W pierwszym teście ( poniżej) oba zdjęcia wyglądały bardzo dobrze i podobnie. Przy powiększeniu 200%, ujawniły się lekkie różnice na korzyść Note4, jednak nie były one tak duże jak w wersji SGS7E z sensorem Sony.

post-22105-0-59468800-1459284215_thumb.png

W drugim porównaniu, jaśniejsze zdjęcie otrzymałem z SGS7EDGE. Oba zdjęcia były dobre.

post-22105-0-30073100-1459284358_thumb.png

Przy powiększeniu 200%, myślałem, że obraz  z SGS7, będzie mniej ostry i bardziej rozmyty, jednak okazało się, że jest tak samo poprawny jak ten otrzymany z Note4, a może nawet lepszy. Sami osądźcie.

post-22105-0-44525200-1459284580_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale może jednak sam sensor Sony nie jest taki zły? Może wtedy jednak główne różnice wynikały z softu w wersji pre-release, jak już pisałeś wcześniej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wg mnie pierwsze zdjęcie z przewagą dla Note 4 z uwagi na większą ostrość (widać to przede wszystkim na kartce świątecznej) natomiast drugie zdjęcie zarówno bez jak i po powiększeniu z przewagą dla SGS7. Kolorystyka wygląda lepiej, nie wiem jak Wy ale ja widzę również większą liczbę szczegółów.

Podsumowując, liderem jest ten który znajdzie odpowiednie dla siebie warunki, ponieważ każdy z tych aparatów ma swoje słabsze i mocniejsze strony.

Nigdy wcześniej nie przyglądałem się zdjęciom z Note 4, powiem szczerze że nawet nie myślałem że seria Note może posiadać tak dobre aparaty.

Jak to jest w przypadku Note 5? Jest on jeszcze lepszy niż N4?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi