Skocz do zawartości
ekiero92

Aparat w Galaxy S7 Edge (zdjęcia/wrażenia/tryby/porównania)

Rekomendowane odpowiedzi

Artur35

Aparat w Note5, jest wręcz znakomity. Urządzenia flagowe Samsunga serii "N", zawsze miały tę przewagę  nad serią "S", że ukazywały się jako drugie i producent wnosił w nich modyfikacje oraz dla zachęty odbiorców dodawał coś ciekawego w specyfikacji. Stąd nieco szybsze procesory i lepsze aparaty w Note.

Aparat w Note5, pokazuje swoją klasę w trybie profesjonalnym, robi najlepsze zdjęcia ze wszystkich urządzeń z których obecnie korzystam. Note4 posiada natomiast najlepszy tryb auto, jednak jest w stosunku do Note5, obciążony pewnymi ograniczeniami. Na przykład gdy włączamy HDR, zawsze dezaktywujemy stabilizację.  

Reasumując, Samsung w SGS7 bardzo dobrze poradził sobie z "powiększeniem pikseli", żaden chyba producent nie osiągną takich rezultatów w tym obszarze. 

Należy jeszcze przypomnieć, że przedni aparat w SGS7, jest wyraźnie lepszy od Note4. 

Najwyższą jasność w słońcu, podczas podglądu zdjęcia, osiąga Note5, następnie SGS7, najciemniejszy jest wyświetlacz w Note4. 

[Dodano: 30 marzec 2016 - 00:36]

Ale może jednak sam sensor Sony nie jest taki zły? Może wtedy jednak główne różnice wynikały z softu w wersji pre-release, jak już pisałeś wcześniej?

Jest to bardzo prawdopodobne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dragen

Ale może jednak sam sensor Sony nie jest taki zły? Może wtedy jednak główne różnice wynikały z softu w wersji pre-release, jak już pisałeś wcześniej?

Ale przecież 2 egzemplarz był już z sensorem Isocell, tam gdzie różnice były już na korzyść S7.

Może ktoś wyrzuci porównanie Note 5 vs S7?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak było, ale aż takie różnice w jakości zdjęć pomiędzy tymi sensorami montowanymi w s7 byłyby niedopuszczalne. Stąd przypuszczenia dotyczące wczesnej wersji oprogramowania.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kupiłem dziś edge w x-komie i mam samsunga, 

wczesniej miałem   zwykłe s7 z   sony   nie       widze      zadych      różnic     w    foto

ale w video jest jasniej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    garob

OK, ale w video porównujesz S6 do S7 a nie S7 sony vs samsung?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dragen

Właśnie o to samo miałem pytać. Cyroniok , napisz jaka jest różnica między modułami, co do S6 to wiadomo że jest trochę słabszy aparat od s7, zwłaszcza w pewnych warunkach.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

porównnie jest z s6 bo s7 musiałem oddac i tak wyszło, sensor samsunga według mnie szybciej łapie fokus,

Edytowane przez cyroniok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sensor sony według mojej oceny jest lepszy.

Mam Edga i wersja flat w domu chwilowo,edge ma Sensor sony a flat samsunga.

Niektórzy piszą że Sensor sony oddaje naturalne kolory a prawdy w tym tyle co w obietnicach przedwyborczych...

Sensor samsunga przełamuje kolory jeszcze bardziej niż Sensor sony.tzn jeśli robię zdjęcie czegoś o jaskrawych kolorach (w rzeczywistości też są bardzo jaskrawe )to Sensor sony oddaje to prawie idealnie a samsunga tak wypiera je z życia że szok.

Następna sprawa to zdjęcia w słabszych warunkach oświetleniowych. Sensor sony że spora przewaga wygrywa.zdjecia są lepiej doświetlone w ciemniejszy zakamarkach do tego ma ciut mniejsze szumy po przybliżeniu.

Dzisiaj robiłem na działce zdjęcia pięknej wiosennej trawy;)Sensor samsunga zrobił z niej trawę jesienna a sony taka jaka była.

Coraz bardziej przekonuje się do zostawienia sobie edga choć początkowo miał być na sprzedaż bo trochę za duży mi się wydawał.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli byś mógł, wrzuć porównanie które nam to zobrazuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    omega55

Jeśli chodzi o odwzorowanie kolorów np trawy, bardzo duże znaczenie ma pomiar światła w określonym punkcie pomiaru. Czasem wystarczy przesunąć aparat o kilka centymetrów, żeby ilość światła była inna, a aparat dobrał w związku z tym inne ustawienia ekspozycji, a wtedy kolory będą nieco inne. 

W celu porównania obu aparatów należy ustawić je idealnie w tym samym miejscu i w idealnie jednakowych warunkach oświetleniowych (ta sama ekspozycja).

Mam w domu 2 edge, jeden ma sensor sony, drugi samsunga. Jeśli znajdę chwilę czasu, zrobię porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi