Skocz do zawartości
rafal6113

redmi note 3 snapdragon po zalaniu nie reaguje, miga czerwona dioda

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja wygląda tak, wpadł m fon do kawy, dostała się woda ale działał. Wyłączyłem go rozebrałem na kawałki wypłukałem w spirytusie ,zamówiłem nowy ekran bo w starym było pełno wody i pokazywał cuda. Ekran dotarł telefon leżał w kawałkach około tydzień w cieplym i suchym miejscu, poskładałem do kupy i lipa, fon nie reaguje na przyciski a jak podepnę ładowarkę nic sie nie dzieje, kupiłem nową baterię i to samo, tylko miga czerwona dioda, przy komputerze znajduje go nawet zainstalowałem sterowniki i niby jest na liscie ale w mi flash nie ma go, jak jest podpięty do kompa to dioda miga tak samo. Dodam że nie było nic z nim robione nigdy więc opcje programistyczne debugowanie usb nie były włączone jak był na chodzie Jest opcja że soft padł od tak od tego topienia i suszenia czy poprostu uwaliło płytę główną? Co mogę jeszcze zrobić?
    PE2cbFU.jpg

Edytowane przez rafal6113

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ktosiu

W diagnostyce nic prostego nie zrobisz poza zmianą IMEI i wszystkim co jest w ogóle możliwe zrobić z telefonem ( odrobina pojęcia to mało by w ogóle cokolwiek zrobić )  , telefon musi być w trybie loadera. Jak się upierasz szukaj QPST tam masa narzędzi działających w tym trybie. 

Dopiero w trybie EDL możesz sobei flashować i przynajmniej dowiedzieć sie czy działa. 

Masz masę tutoriali o odblokowaniu albo naprawy zbrickowanego telefonu na forum miui, pozostaje prubować. 

Na szybkiego możesz sprawdzić na kablu zrobionym z kabla USB  DFC ( Deep Flash Cable ) , pewnie masz kilka nie będzie szkoda zniszczyć jeden , 

-  rozetnij kabel delikatnie, wyciąg kable z oplotu   i odizoluj kawałek na zielonym i czarnym,

- koniecznie wypnij baterię ze slotu

- podłącz kabel do TELEFONU

- zewrzyj zielony z czarnym 

- podłącz USB do KOMPA

-  odczekaj 3 do 8 s i puść kable  kable ( uważaj by się nie zwarły potem ) ... i gotowe, telefon powinien być w trybie loadera . Masz telefon w EDL możesz flashować miflashem. 
    W razie problemów ze sterownikiem  musisz koniecznie wyłączyć wymuszanie podpisów sterowników, jeden restart wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi