Skocz do zawartości
tomasov

[OnePlus 5T] Jakość ekranu - czy wystarczająca?

Rekomendowane odpowiedzi

tomasov

Chciałbym jeszcze zapytać o czerń w tym amoledzie. Czy jeśli patrzymy na telefon pod dużym kątem to czy czerń wciąż jest głęboka czy przechodzi w lekki szary?

Edytowane przez tomasov

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

@tomasov Masz mnóstwo filmów na YT i mnóstwo recenzji ze screenami interfejsu, także na polskich stronach (świeża recka z wczoraj)

Co do czerni to nie IPS - tu nie ma możliwości, by czerń zmieniała kolor, bo czarny oznacza, że piksele nie świecą. Ewentualna szarość może się pojawiać od nałożonej folii albo szkła, które odbija światło i daje taki efekt. Ale to oczywiście tylko w dzień, bo w nocy będzie czarno i tyle :) 

Edytowane przez stark2991

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomasov
    2 godziny temu, stark2991 napisał:

@tomasov Masz mnóstwo filmów na YT i mnóstwo recenzji ze screenami interfejsu, także na polskich stronach (świeża recka z wczoraj)

Co do czerni to nie IPS - tu nie ma możliwości, by czerń zmieniała kolor, bo czarny oznacza, że piksele nie świecą. Ewentualna szarość może się pojawiać od nałożonej folii albo szkła, które odbija światło i daje taki efekt. Ale to oczywiście tylko w dzień, bo w nocy będzie czarno i tyle :) 

Dzięki za odpowiedź! Obawiam się nieco tego amoleda. Zastanawiam się jak bardzo odstaje on jakością od tego w S8? Czy w 5T ta rozdzielczość jest wystarczająca? Czy przy dokładnym przyjrzeniu się nie widać pojedynczych pikseli? Bardzo na to uczulony jestem :) bardzo zależy mi na świetnym wyświetlaczu

Piszesz o recenzjach na polskich stronach? Oprócz YT innych nie znam gdzie można zobaczyć recenzję :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

@tomasov

Nie mogę podać linku bo usuną, więc podaję tytuł recenzji: OnePlus 5T test: Wybitnie opłacalny

Za granicą jest tego na pęczki, na pewno warto zajrzeć na GSMarenę.

A co do ekranu to zapytam: jaki masz telefon? Jeśli się przesiadasz z S8 to faktycznie możesz odczuć jakieś pogorszenie. Jeśli się przesiadasz z jakiegoś starszego telefonu to bym się nie bał. Różnica między 5T a S8 sprowadza się głównie do wyższej jasności (automat podbija jasność wyżej niż można ustawić na manualu) oraz rozdzielczości (która domyślnie i tak jest ustawiona na FHD w S8 i niektórzy nawet o tym nie wiedzą). Kalibracja jest w obu równie dobra, masz kilka trybów do wyboru więc sobie ustawiasz który Ci pasuje.

Słowo o ppi. Sam byłem mega ciekawy czy zobaczę różnicę między 441ppi na FHD IPS a 401 na Amoledzie i... nie. Jeśli jest, to widoczna z odległości 10cm gdy oba telefony są obok siebie. Za krótko miałem telefon żeby porównać dokładnie, ale tak wstępnie to Ci mogę powiedzieć. Pojedynczych pikseli nie masz szans zobaczyć. Możesz jedynie zobaczyć poszarpane czcionki, czy lekko rozmyte krawędzie. O ile się dobrze wpatrzysz w ekran :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rdy

Też się bałem tej rozdzielczości i pentile, ale przesiadając się z telefonu który miał 407ppi nie widzę żadnej różnicy. Ekran żyleta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dzięki za odpowiedź! Obawiam się nieco tego amoleda. Zastanawiam się jak bardzo odstaje on jakością od tego w S8? Czy w 5T ta rozdzielczość jest wystarczająca? Czy przy dokładnym przyjrzeniu się nie widać pojedynczych pikseli? Bardzo na to uczulony jestem  bardzo zależy mi na świetnym wyświetlaczu

Piszesz o recenzjach na polskich stronach? Oprócz YT innych nie znam gdzie można zobaczyć recenzję
    Ekran jest zupełnie wystarczający, nie jesteś w stanie dojrzeć pikseli gołym okiem

Wysłane z OnePlus 5T

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomasov

Skoro z bliska widać poszarpane czcionki to już niefajnie :/ ale musiałbym sam spojrzeć na ten ekran i ocenić . Wcześniej używałem S7E,S8 i iPhona 7 przy czym ten ostatni wypadał najgorzej 

Edytowane przez tomasov

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

@tomasov

Chłopie, patrzyłem z odległości 10cm i wydawało mi się, że widzę delikatnie niewyraźne krawędzie :D

Nie panikuj. Jak masz możliwość to obejrzyj dowolny telefon z ekranem 5.5" Amoled - mają takie samo ppi jak 5T

@Konradzio

W Novie można wszystko ustawić ;)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomasov

Chopie! :) co ja poradzę że taki wrażliwy jestem?! :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@tomasov zgadzam się w pełni z @stark2991. Mam bdb wzrok, (w soczewkach :D) i znaczących różnic względem qHD z HTC 10 nie widzę (tym bardziej, że tam rozdzielczość jest na stałe domyślnie, nie to co w s7/8).

Jakbym bliżej się przyjrzał, to widać mniejszą ostrość, jednak IMHO qHD to tylko i wyłącznie drenowanie baterii, a i tak większość producentów w 90% zastosowań domyślnie skaluje rozdzielczość w dół.

Ekran w 5T jest boski, ten z HTC 10 gdy mam go obok wydaje się karłowaty (małe ramki i 2:1 robią swoje).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi