Skocz do zawartości
maxprzemo

[Oreo 8.0.0] Root Magisk v15.2

Rekomendowane odpowiedzi

maxprzemo

Witam.

W tym poradniku chcę przedstawić metodę na root telefonu przy użyciu Magisk v15.2.

Poradnik napisany jest w celach informacyjnych, wszystko wykonujesz na własną odpowiedzialność
    NIE JESTEM I NIGDY NIE BĘDĘ ODPOWIEDZIALNY JEŻELI TWÓJ TELEFON STANIE SIĘ DROGIM PRZYCISKIEM DO PAPIERU !

Co będzie nam potrzebne
    - Komputer

- Sterowniki ADB ( oficjalne w wersji mini Download )

- Tymczasowe TWRP Recovery (pod tym linkiem znajdziecie działające na Oreo (Link usunięty, ktoś przejął stronę i wkleja spam)autorstwa pl_blaze https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=75108245&postcount=687)

- Paczkę .zip z Magisk-v15.2.zip (link usunięty, ktoś przejął stronę i wkleja spam)(jeśli są nowsze wersje to pobieramy najnowszą dostępną).

- Kabel USB do telefonu
    - Telefon

1. Odblokuj Bootloader w swoim telefonie (Tutorial już napisałem więc nie będę powtarzał treści tylko wstawię link).

2. Skopiuj pobrany plik z TWRP (recovery.img) do folderu ze sterownikami adb na komputerze. A plik .zip Magisk-v15.2.zip skopiuj do pamięci wewnętrznej telefonu (nie na kartę SD).

3. Uruchom wiersz poleceń w folderze ze sterownikami adb (instrukcja w tutorialu jak odblokować bootloader jak ktoś zapomniał)

4. Podłącz telefon do komputera i zrestartuj go do trybu Fastboot komendą:

adb reboot bootloader

Poczekaj aż telefon uruchomi się w trybie Fastboot.

5. Uruchom tymczasowo TWRP Recovery. Pamiętajcie ten plik tylko uruchamiamy tymczasowo (jednorazowo) a nie wgrywamy na stałe.

Komenda żeby uruchomić tymczasowo TWRP Recovery brzmi następująco:

fastboot boot recovery.img

5a52045b61143_Zrzutekranuz2018-01-0712-23-29.png.94b29779e1f9e3fbde818812de3a02e0.png

TWRP Recovery zostanie wczytane do pamięci RAM i uruchomi się. W terminalu dwa razy musi pojawić się napis OKAY. Czekamy cierpliwie na uruchomienie się TWRP Recovery. Proces potrwa kilkanaście sekund.

6. Po uruchomieni się TWRP zezwalamy na modyfikowanie systemu przeciągając Swipe to Allow Modifications

Screenshot_2018-01-07-04-54-25.png.5fa5e743fc936cfe6e24e2d335ede3a5.png

7. Wybieramy opcję Install i odszukujemy plik Magisk-v15.2.zip

Screenshot_2018-01-07-04-54-32.png.51c8f87ad56757e862766be5fd038862.png  Screenshot_2018-01-07-04-54-46.png.1ae96ce5bf3a1ea71adb89599ee1de90.png

8. Instalujemy plik Magisk-v15.2.zip opcją Swipe to confirm Flash

Screenshot_2018-01-07-04-54-55.png.b078bd9ea062d43341b0004886f4a82c.png  Screenshot_2018-01-07-04-55-43.png.41d86342f1ab39d1cead3645d3a1c9db.png

8. Gotowe. Możemy teraz zrestartować TWRP do Systemu Android wybierając opcję Reboot System.

Jeśli pojawi nam się propozycja zainstalowania aplikacji TWRP możemy odmówić.

Screenshot_2018-01-07-04-56-25.png.b30083018fa10ff2934f059f7c9abd2b.png

Po restarcie powinna nam się pojawić Aplikacja Magisk Manager a stan aplikacji powinien wynosić tak

Screenshot_20180107-125149.thumb.png.cfbead4ec0dfd9b063b8f89604140d4d.png

Edytowane przez maxprzemo
    usunięcie prefiksu z nazwą telefonu
    • Piwko! 3
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po tym zabiegu brak roota.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

@carolef

Pobierz .zip z poziomu aplikacji Magisk Manager . Dla najnowszej wersji Oreo tylko ten .zip u mnie działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm, niby root jest, bo total Commander ma przyznane prawa, button maper też, ale wtyczka missed calls w exdialerze nie może uzyskać dostępu do root.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

dodana zawartość

Jak w zdjęciu 1b7a1ef506d686fb1f582c6c95372d1f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

@carolef

Mówisz o tym dodatku https://play.google.com/store/apps/details?id=com.modoohut.dialer.plugin.xmissedcall

Zaktualizowano

20 listopada 2014

Sorry ale wtedy to nawet nikt pewnie nie wiedział że będzie coś takiego jak root systemless ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A dla jasności. Po tym roocie telefon złapie aktualizację OTA? A po aktualizacji root zostanie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

@carolef

Telefon wykryje aktualizację ale sam proces aktualizacji się nie uda i zostanie wyświetlony błąd. 

Przed instalacją aktualizacji trzeba przywrócić oryginalny obraz partycji "boot" bo ona jest modyfikowana przez instalatora magisk i "system" jeśli wprowadzaliśmy na tej partycji zmiany. 

Samo przywrócenie oryginalnych partycji "boot" i "system" nie oznacza że musimy robić "Ustawienia fabryczne" telefonu. Czyli nie tracimy żadnych danych ani ustawień telefonu. Ostatnie dwie aktualizacje właśnie tak robiłem i nie straciłem żadnych danych czy ustawień. Po prostu jak wykrył telefon aktualizację to instalowałem przez fastboot oryginalny system opcją bez "Ustawień fabrycznych" i dopiero instalowałem aktualizację. Po wykonaniu aktualizacji ponownie instalowałem root'a Magisk i wszystko "hula" do dzisiaj ;)

Edytowane przez maxprzemo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak przywrócić oryginał oraz odinstalować Magisk?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

@carolef

@Doloresmiska zrobił ładny tutorial jak się to robi 

http://forum.android.com.pl/topic/332894-mi-a1-oreonougat-fastboot-wgrywanie-stock-rom-przez-adb/

W skrócie tryb fastboot i wgrywanie skryptem 

• flash_all_except_storage.bat = Zachowujesz swoje dane, bootloader zostaje zablokowany

Zachowujesz wszystkie dane a przywracasz oryginalny "boot" i "system".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli muszę ściągnąć cały rom? Teraz mam 8.0.0. Oreo 8.1.10 jest lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi