Skocz do zawartości
xDemonek

Jak usunąć z telefonu w sieci Plus administratora urządzenia Knox Customization

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pytanie do Was bo na pewno się na tym znacie

Otóż mam swojego N8 z Plusa, wszystko fajnie, nawet bez brandu przyszedł do czasu odkrycia nowego "zabezpieczenia" przez plusa.

Zwykła aplikacja w brandzie ich nie zadowoliła i postanowili pójść o krok do przodu ustanawiając siebie ("Polkomtel") jako właściciela urządzenia.Rozumiem, ze jest to zabezpieczenie by zablokować telefon całkowicie gdy ktoś nie spłaci rat, ale nie rozumiem legalnego "wirusa" który ma dostęp do moich danych, "administracja urzadzeniem" cokolwiek sie pod tym kryje i jaki człowieczek niby tym  zarzadza? Jest mi ktoś w stanie powiedzieć czy da się tego pozbyć w jakiś sposób?

Spoiler

26732168_161059001185123_1587931293_o (1).jpg

26732254_161059237851766_1868739300_o.jpg

26772321_161059244518432_593170890_o.jpg

26781652_161059234518433_581535330_o.jpg

Edytowane przez ipsec
    Poprawiono temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mirku

Oooo .... grubo .... no to chyba pozostaje jedynie root .... ale to wiąże się z nabiciem flagi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiedz mi gdzie to znalazłeś? Też mam N8 z plusa to z ciekawości sprawdzę jak to u mnie wygląda. Kiedy brałeś ten telefon?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jurkuc

Ustawienia --> telefon - informacje --> informacje o oprogramowaniu --> knox customization

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1 godzinę temu, zidanek43 napisał:

Powiedz mi gdzie to znalazłeś? Też mam N8 z plusa to z ciekawości sprawdzę jak to u mnie wygląda. Kiedy brałeś ten telefon?

Miesiąc temu. 10 Grudnia. Z tego co wiem "problem" nie dotyczy tylko N8 ale wszystkich samsungów, niestety nie wiem OD kiedy było to nakładane. Chamskie zagranie ze strony Plusa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jurkuc

Informacja o nakładaniu knox-a Plusa pojawiła się w okolicy lutego 2017 r. i co najważniejsze Plus z tego korzysta każdorazowo w sytuacji, gdy abonent zalega w płatnościach za telefon ( notabene w umowie przedłużającej oraz na fakturze wyraźnie jest napisane, że telefon pozostaje własnością operatora aż do spłacenia ostatniej raty za niego ). Można poczytać na różnych forach, że coraz więcej jest takich blokad. Okazuje się, że IMEI telefonu zostaje umieszczony na tzw. czarnej liście jako "kradziony".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam Orange i tego u mnie nie ma.

Do momentu całkowitej spłaty właścicielem jest sprzedający. Tak się zabezpieczają. Jakbyś nie opłacał to może zostać cegła.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jurkuc

Nie od dzisiaj wiadomo, że z operatorów działających w Polsce tylko Plus stosuje takie zagrania. O ile problem zablokowania telefonu niepłacącemu abonentowi wydaje się czymś normalnym o tyle w gorszej sytuacji jest osoba, która zakupiła taki telefon np. w komisie lub na znanych portalach i później mu go zablokowali. W tym przypadku pośredniczy nieświadomie w paserstwie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    3 minuty temu, KAMIKAADZE napisał:

Mam Orange i tego u mnie nie ma.

Do momentu całkowitej spłaty właścicielem jest sprzedający. Tak się zabezpieczają. Jakbyś nie opłacał to może zostać cegła.

T-Mobile które tez rzekomo blokuje za niespłacanie rat nie stosuje takich praktyk(knox). Tylko jak zwykle Plus sobie w kolano strzela.

Ja doskonale rozumiem, ze operator w pewien sposób się zabezpiecza, ja nie mam nic przeciwko blokowaniu IMEI, bardziej irytuje mnie dostęp do galerii, kontaktów itp, to chyba nie jest potrzebne by uceglić telefon :) ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    T-Mobile które tez rzekomo blokuje za niespłacanie rat nie stosuje takich praktyk(knox). Tylko jak zwykle Plus sobie w kolano strzela.
    Ja doskonale rozumiem, ze operator w pewien sposób się zabezpiecza, ja nie mam nic przeciwko blokowaniu IMEI, bardziej irytuje mnie dostęp do galerii, kontaktów itp, to chyba nie jest potrzebne by uceglić telefon ?
    Pełna własność jest jego. Może robić co chce. Faktycznie jest to wredne posunięcie, ale z drugiej strony patrząc jak nie chcesz na takich warunkach to nie bierz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi