Skocz do zawartości
V-S

Root - Czy jest możliwośc wykonania na tym modelu?

Rekomendowane odpowiedzi

V-S

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum !

Piszę do państwa w pewnej uciążliwej dla mnie sprawie dotyczącej telefonu Sony Xperia Z3+. Posiadam dwie bardzo obeznane w temacie rootowania osoby, którym kolejno oddawałem powyższy telefon i niestety, żadna z nich nie zdołała podołać zabezpieczeniom urządzenia. W efekcie zostałem z telefonem w stanie takim, jakim dwa i pół roku temu go nabyłem. Udaje się więc z pytaniem do Was - czy jest jakiś sprawdzony sposób czy tutorial na zrootowanie tego telefonu ?? Generalnie na wszystkich innych Xperiach nie było ze ściągnięciem zabezpieczenia najmniejszego problemu jednakże wersji "plus" nie potrafił rozgryźć nikt. Posiada ktoś może ten telefon zrootowany już i może podzielić się wiedzą oraz doświadczeniem ?? Bardzo zależy mi na tym, ponieważ nie ukrywam, że chciałbym przywrócić z niego utracone już dane (zależy mi na filmach oraz zdjęciach) a jak wiadomo, lepsze programy typu "recovery" wymagają roota.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    V-S

A czy ktoś tutaj z obecnych robił tym sposobem i uzyskał pozytywny efekt ?? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj root jest dostępny, ja zrobiłem go tym sposobem.

Jeżeli masz aktualną wersje stock'a 32.4.A.1.54 ten temat ci pomoże:

https://forum.xda-developers.com/xperia-z4/general/kernel-z3-e6553-stock-kernel-build-32-4-t3690631

Oczywiście do wykonania tego potrzebujesz:

1. odblokowany bootloader
    2. zainstalowany minimal adb
    3. pliki karnela z wgranym twpr - link
    4. pliki root: sam korzystam z magiska

Po wgraniu karnela przez adb, przenosisz pliki magiska na pam. wewnątrz, wyłączasz telefon - po odczekaniu 5s uruchamiasz go z kombinacją power + vol up(podgłaśnianie) do momentu wibracji; najlepiej naciskać w tym czasie przycisk podgłaśniania, jak dioda powiadomień zapali się na żółto uruchomi się twpr. Nadajesz mu pełne uprawnienia edycji wchodzisz w install, szukasz plików magiska> instalujesz>rebot systemu i gotowe masz roota ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi