Skocz do zawartości
szymko1995

Jakie mody audio na 5T polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Dyma

Pobrałem ten FX pro. W pierwszej chwili wszystko ciszej i mniej wyraźnie ale podbicie loudness enchancer dało poprawę. Jako totalny laik jeśli chodzi o audio mogę coś na szybko jeszcze pozmieniać dla lepszego efektu? Słucham Spotify głównie pop i muzyka filmowa.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Dyma Potestuj sobie gotowe profile i zobacz co najlepiej Ci się podoba. W efektach możesz pobawićsięwirtualizacją - szczególnie jeśli słuchasz dużo muzy na słuchawkach. Daje to ciekawy efekt, ale nie każdemu się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Macie tak z FXem, że po włączeniu utworu albo zmianie piosenki np. na spotyfi na sekundę eq się wyłącza i włącza od nowa? Irytujące dość. 

Android O. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej

Przełączając się między różnymi źródłami dźwięku (AIMP do YouTube) usłyszałem trzaski jak przy mechanicznej zmianie źródła, ale może 2razy. Przy użyciu tylko AIMP(wył korektor) z FX nic takiego się nie dzieje. Spotify rzadko używam preferuje pliki FLAC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie używam co prawda żadnych modów, ale mam do was pytanie o wrażenia odsłuchowe z op5t.

Używam kilku zestawów słuchawek, żaden audiofilski sprzęt: KZ ATE, Superlux HD 661 i 669 i parę innych. Mam wrażenie, że telefon gra cicho - porównując go bezpośrednio z Huawei P8, tu muszę ustawiać głośność na maksa lub prawie maksa, żeby osiągnąć taki sam efekt, jak tam przy 60-70 %.

Poza tym do uzyskania pożądanego efektu musiałem włączyć eq w ustawieniach, podczas gdy poprzedni telefon grał całkiem ok i bez tego...

Czy macie podobne wrażenia? Czy mody audio coś zmieniają?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Póki co zainstalowałem Equalizer FX pro i po kilkunastu utworach dostosowałem do swoich słuchawek i jestem bardzo zadowolony. Używam słuchawek Sennheiser Momentum. Zmieniając na słuchawki douszne, zmieniam również ustawienia korektora. Wrażenie zatem moje jest takie, że nie gra tak samo na wszystkim(kolokwialnie pisząc). Jak pisałem wcześniej będę robił root tel i przetestuje Viper FX. Opiszę dokładnie wrażenia.(do 2tyg się ogarnę).

Jest jednak często spotykaną opinią, że wyjście jest słabsze. Technicznie ciężko się odnieść bo nie znalazłem danych technicznych. Na forach sporo spekulacji odnośnie impedancji wyj, mocy, ale info od producenta nie znalazlem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest jednak często spotykaną opinią, że wyjście jest słabsze. Technicznie ciężko się odnieść bo nie znalazłem danych technicznych. Na forach sporo spekulacji odnośnie impedancji wyj, mocy, ale info od producenta nie znalazlem.

Wlasnie tego jestem ciekaw, bo skoro na KZ ATE jest cicho, to będzie np na wysokoimpedancyjnych DT 880? Jakość audio po ustawieniu eq jest spoko, telefon gra czysto, zgrabnie. Wiadomo, że do różnych sprzętów odsłuchowych pasują różne ustawienia, bardziej zastanawia mnie, czy jakiś mod podbija głośność bez specjalnego kolorowania barwy. Zwykle takie zabawki jak tryby 'super DTS' i inne boosty czy loudness, sprawiają, że nagrania gubią szczegóły, zdarza się, że pojawiaja się przestery. Inaczej - to kwestia hardwaru czy softu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co wyczytałem chyba już na wszystkich możliwych forach, stronach wynika, że soft.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi