Skocz do zawartości
Gość camdell

[Galaxy S9] Pierwsze wrażenia, opinie posiadaczy

Rekomendowane odpowiedzi

rebel0
    21 godzin temu, King S napisał:

@rebel0Przeszedłeś na S9, czy S9+? Jakaś taka dziwna cisza n a tym forum...? Telefon wszedł na rynek już jakiś czas temu. Jak tam wygląda sytuacja z ekranem? Słychać, że zaczyna mieć jakiś problem z dotykiem...?

Mam s9. Ogólnie jestem zadowolony. Bateria mogłaby trzymać dłużej. Fakt, mam włączone praktycznie wszystko, ale po to telefon ma takie funkcje żeby z nich korzystać. Nie rozumiem ludzi, którzy kupują telefon za 3,5k i wyłączają wifi, gps, bt, nfc itd. Wtedy wystarczy nokia 3310 ;) jedyny problem jaki mam aktualnie, to brak powiadomień o nieodebranych połączeniach, ale to już kwestia jakiegoś błędu andka. Trzeba czekać na aktualizację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cholek3

Dzisiaj spędziłem około 25 minut na telefonie (jedna rozmowa) i nie zaobserwowałem, żeby przerywało. 

Na baterię też nie narzekam. 5-6h na ekranie. 

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie zauważyłem problem.
    Po otrzymaniu smsa telefon wibruje dopiero po kilkunastu sekundach.
    Jeżeli chodzi o rozmowy to jeszcze ani razu nic nie przerwało, a w ciągu dnia rozmawiam czasami dosyć często.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kinus

Ja również żadnych problemów nie mam z tym aparatem. Fakt, że jakby nie trafiła mi się dobra okazja to pewnie bym nie zmieniał z s8 na s9. Ogólnie jestem zadowolony, a niestety rozmiar s9+ był dla mnie nie do zaakceptowania.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    King S

No właśnie. Dla mnie wielkość S9+ jest również bardzo trudna do zaakceptowania. Bardziej nie mogę zaakceptować, dlaczego producent w mniejszym modelu zastosował słabsze parametry, niż w większym...? :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cholek3

@King S

Bo chciał zapewne więcej sprzedać egzemplarzy za dużo większe pieniądze, przy mniejszym wkładzie pieniężnym. Wiedzieli, że ludzie (jak zawsze) będą się bardziej patrzeć na cyferki, dlatego dali w S9+ więcej Ramu i zrobili podwójny aparat jako chwyt marketingowy. 

Gdyby S9 miał 6GB Ramu, to sytuacja była by podejrzewam na odwrót (tutaj by wszyscy pisali, a forum S9+ świeciło by pustkami ?). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    King S

@cholek3 tylko właśnie do tej pory mogliśmy wybierać wyłącznie pomiędzy wielkościami telefonu. A nie coś za coś... Poza tym 6 GB i drugi aparat z zoom'em w S9 też by się przydał...

Edytowane przez King S

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj podczas 2 rozmów miałem przez chwilę ciszę w słuchawce także chyba jednak jest coś na rzeczy.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Negative

Przesiadłem się z A5 (2017) i w sumie to dużej różnicy nie odczuwam. :D Najbardziej widoczną zmianą jest prawie bezramkowy design, a także świetny aparat. 

Telefon bardzo piękny. Na początku ciężko się przyzwyczaić do dziwnych wydłużonych proporcji 18:5/9. Ale jak już trochę pobawimy to ciężko wrócić do innej proporcji ekranu.

Moim zdaniem szkoda zagięcia ekranu, bo mnie to się osobiście nie podoba. Mam tutaj na myśli krawędzie Edge, ale także zaokrąglony ekran przy 4 krawędziach wyświetlacza. 

Szybkość działania na plusik, aparat - miazga. Podoba mi się możliwość połączonego odblokowania ekranu za pomocą skanu twarzy i tęczówek oka. Szkoda tylko, że w okularach bardzo rzadko działa poprawnie. Czytnik linii papilarnych umiejscowiony został za blisko oczka aparatu.  

Sam ekran bardzo dobry, ale wydaje mi się jakiś taki rozjechany czasem.

Super wygląda prawie bezramkowy design. Świetną robotę wykonują głośniki stereo, ale jakością dźwięku na dołączonych słuchawkach lekko się rozczarowałem.

Telefon zarejestrowałem już w Samsung Guard, więc o gwarancję jestem spokojny.  

Moim zdaniem telefon nie jest warty zostawienia w sklepie 3.600 złotych, ale na raty 0% czy u operatora się nadaje. :) 

A.. i wkurza mnie to, że nie każda z testowanych gier przystosowana jest do nowej przekątnej ekranu. Co prawda Game Launcher oferuje możliwość dostosowania pod nowe proporcje, ale potraktowana w ten sposób gierka staje się sztucznie i zauważalnie powiększona.

Najlepiej mimo wszystko oceniam zagospodarowanie przestrzeni. 5.8 cala, a wysokością prawie równy z 5.2 calową A5 (2017) i aparat. 

Czy kupiłbym drugi raz? Jak najbardziej! 

• Piwko! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    King S

@Negative a jak często używałeś wcześniej czytnika linii papilarnych gdy był z przodu i jakie masz wrażenia po użytkowaniu go teraz "na plecach"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi