Skocz do zawartości
Gość camdell

[Galaxy S9] Pierwsze wrażenia, opinie posiadaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem gdzieś, że nowy Galaxy S9 jest wolniejszy od iPhone 7. Albo Samsung ograniczy moc albo faktycznie jest taki słaby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jarmk

W kilku miejscach o tym piszą... forum blokuje linki akurat do tych stron, więc wrzucę cytat:

W teście pojedynczego rdzenia w GeekBench lepsza jest „siódemka” z logiem nadgryzionego jabłka. We wszystkich pozostałych, zeszłoroczne flagowce Apple’a spokojnie okupują pierwsze miejsca. Serwis przeprowadzający pomiary zaczął się aż zastanawiać czy z testowanym modelem Galaxy S9 jest wszystko w porządku. Podobno Samsung dał znać, iż egzemplarz testowy posiada specjalny firmware przeznaczony na MWC, który nie jest zoptymalizowany. Nikomu jednak nie chce się w to wierzyć, ponieważ wystawianie „spowolnionego”, nowego smartfona na targach mija się z celem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cholek3

Próbujecie nas zniechęcić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cholek3

Nie będę porównywał go do iPhona, bo nie chcę i nigdy nie miałem iPhona. Wystarczy, że będzie chodził szybko, bez przycięć i co najważniejsze, mam być ogółem z niego zadowolony. Zdjęć też nie będę porównywał patrząc pod lupą lub przybliżając zdjęcia do jednego piksela.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    47 minut temu, cholek3 napisał:

Próbujecie nas zniechęcić? emoji6.png

Ja też kupiłem. Jakby tak było to w normalnym użytkowaniu tego nie odczujesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jarmk
    Napisano (edytowane)

Ale piszą też, że S9 ma obecnie najlepszy wyświetlacz i pobił iPhona X..  :)

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/smartfony/2018/09/samsung-galaxy-s9-z-najlepszym-ekranem-wsrod-smartfonow-wedlug-displaymate.aspx

Nie idzie tu wrzucić prawie żadnych linków, więc znowu cytat:

Samsung Galaxy S9 to obecnie smartfon z najlepszym wyświetlaczem, jaki dostępny jest na rynku. Według specjalistów z DisplayMate, model Koreańczyków zdetronizował iPhone’a X.

Edytowane przez jarmk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seb84

Takie porównania nie mają żadnego sensu, nie mają odzwierciedlenia w codziennym użytkowaniu, szczególnie, że porównywane są zupełnie 2 inne platformy. Pytanie jest tylko jedno. Czy Samsung poradził sobie z lagami, które od czasu do czasu pojawiają się w ich telefonach. Na szczęście coraz rzadziej ale jednak są obecne. Uważam, że pierwszym krokiem uleczającym ten problem jest dołożenie 2 gb pamięci - do 6 gb. W Note 8 pomogło częściowo. Obawiam się, że zwykły Samsung S9 będzie dalej miał bolączkę słabego utrzymywania otwartych aplikacji w tle.  Nie ma co się przejmować. S9 musi działać lepiej od S8. Plusem dla niektórych będzie  jeszcze dual sim we wszystkich wersjach. Ogólnie S9 zapowiadają się bardzo dobrze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo
    Notatka od Administratora: jeronimo
    Panowie proszę zakonczyć dyskusje na temat porównan s9 do Iphone w tym watku. To nie miejsce i dział na tego typu rozmowy.   

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    umcus

Pobawiłem się 10 minut S9 w MM. Nic specjalnego, parę zdjęć, film slow-mo, parę stron i kilka minut youtube w 1080p. Zwróciłem uwagę na jedną rzecz: telefon po tej 10 minutowej zabawie był naprawdę ciepły. Nie gorący, ale taki mocno ciepły, niestety na tyle, że było to nieprzyjemne. I przód i tył, cały telefon. Nieco mnie to zaskoczyło, ale do tej pory telefony używałem w etui i aż tak bardzo nie zwracałem na to uwagi. Teraz będę musiał żony S8 wypakować z etui i sprawdzić, czy w S8 jest podobnie. Jeśli jednak S8 będzie zauważalnie zimniejsza, to trochę osłabnie mój zamysł kupna S9.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi