Skocz do zawartości
faloxx

Galaxy A5 - aplikacje Mapy i Yanosik w trybie blokady ekranu

Rekomendowane odpowiedzi

faloxx

Witam. Pewien czas temu przesiadłem się ze starego galaxy S3 na A5.

Z racji tego, że w pracy sporo się poruszam samochodem, często używam jednocześnie dwóch aplikacji Yanosik, oraz Mapy Google. Na obecnym telefonie mam problem, który nie występował na starym S3. Nie wiem czy to wina samego telefonu, czy wersji androida, nie mam pomysłu jak to naprawić, dlatego ten post.

Opis problemu.

Gdy jadę, odpalam sobie Yanosika, oraz Mapy Google. Jednak, żeby nie drenować baterii wyłączam i blokuję ekran. Yanosik jest tak ustawiony, by wybudzić ekran, kiedy jest jakiś komunikat. W połączeniu z Mapami Google, powinno to wyglądać tak, że po wybudzeniu, na ekranie widzę mapę, oraz, na wierzchu, pływającą ikonkę Yanosika z powiadomieniem. Tak było zresztą na starym S3 z KitKatem. Teraz, jest tak, że gdy Yanosik wybudza ekran, to widzę tylko Mapę Google, natomiast ikonki Yanosika brak. W tym momencie jeśli chcę ją zobaczyć, to muszę przyciskiem z powrotem wyłączyć ekran, a następnie wybudzić go ponownie i odblokować wzorem, lub odciskiem palca. Czy jest jakiś sposób, żeby po wybudzeniu, w trybie blokady ekranu obie aplikacje ze sobą współpracowały?

Dodam jeszcze, że jeśli telefon jest wybudzony przez Mapy Google, to również widać tylko mapę, a pływającej ikony Yanosika nie. 

Pływająca ikona Yanosika nie pojawia się w trybie zablokowanego ekranu. Wszystko jest dobrze, tylko wtedy gdy ekran jest odblokowany, widać mapę i ikonę Yanosika na wierzchu.

Edytowane przez faloxx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Kolego odpowiem krótko.

Yanosik ma w swoim uatwieniu odblokowanie ekranu podczas wybudzenia ekranu ale nie dotyczy to blokady z zabezpieczeniem. Jesli nie bedziesz miał zabezpieczenia do odblokowania ekranu to Yanosik będzie wybudzał ekran.

Jedno co moge zaproponowac jesli chodzi o Yanosika, to zlikwiduj zabezpieczenie blokady ekranu , a w ustawieniach Yanosika - tryb ekranu zaznacz wygaszanie ekranu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    artoor

Wiem, że to nie jest odpowiedź na Twoje pytanie, ale w przypadku aplikacji Sygic ten problem nie występuje. Gdy jadę z tą nawigacją i wygaszam ekran guzikiem uśpienia, w przypadku ponownego wybudzania, telefon nie krzyczy o skan odcisku, ani hasło - takiej dogodności jak na razie doświadczyłem tylko u Sygic'a... Ciekawe czemu inni programiści od navi nie stosują ominięcia problemu jakim jest konieczność odblokowywania telefonu podczas jazdy - wszak stwarza to poniekąd zagrożenie podczas jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    faloxx

Jeronimo - tak wiem że po wyłączeniu blokady mapy i yanosik współdziałają poprawnie, już próbowałem. Ale muszę mieć blokadę, nie lubię jak obcy grzebią mi po telefonie. Dziwi mnie że na starym telefonie hulało bez problemu, a tu taki zonk. 

Artoor - ale czy po wybudzeniu ekranu widzisz mapę sygic, oraz pływającą ikonę yanosik? Bo nic o yanosiku nie napisałeś. U mnie obie apki oddzielnie też działają poprawnie, tu chodzi o sytuację gdy mam je odpalone dwie na raz. Co do sygica to dawno temu korzystałem i miło wspominam, ale dziś Google mapy są już tak dopracowane i mają tak olbrzymią bazę danych miejsc (nie trzeba znać nawet adresów), że nie ma nic lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    artoor

@faloxx, faktycznie nie sprecyzowałem - korzystam z Sygica, ale nie mam odpalonego w tle Yanosika. Tzn. nie korzystam z niego, choć może powinienem zacząć... hmmm... Co do mapy to dla mnie bardzo istotne jest, żeby była offline. Nie dlatego, że brakuje mi transferu - bardziej ze względu na oszczędność baterii. Choć prawdą jest, że Google Maps są wyśmienite ze swoją bazą lokalizacji :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi