Skocz do zawartości
Androniusz

root ROOT+CWM dla S-line 16MB

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu udało się zrutować wersję MyPhone S-line 16GB-więc kilka wskazówek których brakuje w necie.

Dla MT6582 potrzebne są aplikacje

• MTK Droid Tools (np. 2.5.3)
    • SP_Flash_Tool (np. 5.1524)
    • Sterowniki mediateka do USB

Ja jeszcze żeby nie zasyfić komputera używałem VirtualBoxa z XP + obsługa USB. Wszystkie akcje robiłem offline bez dostępu do neta bo chciałem mieć powtarzalny proces, a nie mam zaufania do dziwnych apek 1-click root, które nie wiadomo co wysyłają i ściągają z sieci i co instalują na telefonie.

1) Pełen backup telefonu z MTK Droid tools + scatter file. Do tego nie potrzeba roota wcale. Ja wziąłem do backupu o jedną partycję za dużo i backup trwał 1.5h. Uwaga na gniazdo USB w telefonie - moje się ciągle rozłącza, a MUSI przez 1.5h działać bezbłędnie (1MB/s transferu)

2) CWM recovery musi pasować do telefonu - nie ściągniecie CWM do S-line 16MB z sieci. Sprawdzałem że CWM do 4MB nie działa po flashu i restartuje telefon

3) CWM się generuje z backupu - robi to MTK Droid tools. Trzeba wziąć zbackupowany recovery.img+boot.img i  droid tools generuje w katalogu recovery nowe recovery i nowy boot. Do tego też nie potrzeba roota (a różne bzdury ludzie wypisują nawet xda-developers). Ja flashowałem tylko recovery.img i nic więcej.

4) PRZED flashowaniem recovery polecam ściągnąć na kartę SD SuperSU   (z supersu.com) i nagrać wersję ZIP (nie apk) na kartę.

5) Flashować z SPFT tylko zmodyfikowane recovery (bez boot.img). Potem restart do recovery

6) Jeżeli wszystko poszło dobrze mamy już CWM, montujemy USB, instalujemy aplikację z ZIP.

i gotowe. Opcjonalnie jeżeli droid tools pokazuje ostrzeżenie o pliku /system/recovery-from-boot.p   -  zmienić nazwe jak podano tutaj:  https://android.stackexchange.com/questions/18932/why-isnt-clockworkmod-recovery-sticking

Aha - i nie warto korzystać z cudzego backupu. Porównywałem swój backup S-line16MB z backupem wrzuconym przez @PAKLOSE   i różni się nawet preloader.bin

Metoda powinna działać dla innych starych Mediatek-ów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi