Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

Destini

Opłacalność zakupu T100 w 2018

Rekomendowane odpowiedzi

Destini   
Otrzymana reputacja: 17
Destini

Cześć!

Chciałbym Was zapytać o opłacalność zakupu T100 w bieżącym roku. Myślę o wersji z dyskiem 500 GB w obudowie. Na Allegro w miarę zadbane egzemplarze są do wyrwania po ok. 500 PLN - czy warto w tej cenie? Szukam sprzętu na wyjazdy wakacyjne, gdzie podłączę sobie kamerkę i zrzucę film, ale też obejrzę film w podróży.

Miałem już jeden T100, kupowałem go w 2016 roku - kupiłem nowy egzemplarz, wychodził wówczas około 900 PLN (wersja bez dysku). Wiem, że trochę się od tego czasu zmieniło. Trochę żałuję, że pozbyłem się swojego urządzenia, stąd chciałbym się upewnić jak Wasze doświadczenia po kilku latach użytkowania Asusa i czy nadal warto w niego zainwestować w tym roku, czy lepiej szukać alternatywy ;)

Pozdrawiam!

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dejwid.   
Otrzymana reputacja: 46
Dejwid.

Za ~700/800zł dostaniesz fajny laptop poleasingowy(może być 12") kilka razy wydajniejszy od transformera. Zależy oczywiście czy chcesz sprzęt bardzo poręczny czy trochę mniej ale bardziej wydajny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Destini   
Destini

Dziękuję, ale już korzystam z takiego urządzenia - Della E7240 (którego nota bene bardzo polecam). Jeździł ze mną ostatnio na wyjazdy wraz z Nexusem 7 (2013). Rzecz w tym, że tak jak wspomniałeś - zależy mi na poręcznym urządzeniu jakim jest T100, którego miałem okazję już użytkować - ot kwestia predyspozycji osobistych.

Chciałbym się po prostu dowiedzieć, czy w tej kwocie to wciąż opłacalny zakup (czyt. czy jest wart swojej ceny, jak wygląda użytkowanie tego sprzętu po 2-3 latach i czego się można spodziewać), czy ewentualnie szukać innego urządzenia 2w1 do 400-500 PLN (używka, będzie używana tylko na wyjazdach: jako laptop do zgrywania materiałów, jako tablet do oglądania filmów w podróży - więcej poważnie nie wymagam).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Yellowmen   
Otrzymana reputacja: 7
Yellowmen

Mam T100 i powiem szczerze że nawet nie pamiętam że go mam....gdzieś leży i się kurzy. Kupiłem z myślą zabierania na wyjazdy...ale nie czarujmy się. Spakowanie 15' czy 10 " to nie wielkie różnice...i dlatego zabierałem zawsze laptopa. Tego Asuska czasem zabieram jak chcę się podpiąć pod PC auta.  Ale jeśli potrzebny Ci jest tylko do tego co piszesz to warto kupować :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Destini   
Destini

Wiadomo, że to nie problem, ale jednak wyciągnięcie laptopa 15.6" i oglądanie na nim filmu przez 6 godzin w Ryanair jest lekko niekomfortowe :D W moim przypadku pewnie też będzie większą część roku spędzał w szafie, bo będzie miał tylko jedno zastosowanie.

Pytanie, ile byście w obecnej chwili bylibyście zapłacić za T100 znając jego wydajność etc. w wersji używanej ok. 2 lata. Upatrzę sobie pewnie coś na Allegro / OLX, byle żebym nie przepłacił, bo stówka w tę czy w tę niby żaden pieniądz, ale wolę jednak wydać to na kolację na wyjeździe niż pchać chciwemu Januszowi do kieszeni ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Destini   
Destini

Pozwolę sobie odświeżyć własny temat - kupiłem bardzo ładny egzemplarz na Allegro za 400 PLN uwzględniając przesyłkę. Nie żałuję, że wracam do tego urządzenia - tym bardziej w takiej kwocie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi