Skocz do zawartości
UnderDog3

Zabezpieczenie KNOX Customization blokuje telefon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, miałem możliwość zakupu s7 za grosze, teraz już wiem dlaczego była taka tania. Mianowicie, telefon jest zablokowany poprzez KNOX customization, po przejściu ustawień początkowych od razu wyskakuje ekran informujący, że telefon był kiedyś telefonem służbowym i jest zablokowany, żąda dostępu do internetu ( w tym czasie nie da się z telefonem zrobić nic, poblokowane są klawisze jak i download mode, twardy reset blokowany jest przez MDM) Po podłączeniu do internetu KNOX instaluje Custom Blockera, który nie jest aktywny, po zainstalowaniu tej apki jedyny problem (poza tym, że jest) zauważyłem, że nie można właczyć opcji developera. Próbowalem przegrywać soft, jak i również odblokowywać telefon boxami (chimera, octoplus, z3x) i pomógł jedynie z3x na jakieś 5 min po czym, nie wiedzieć czemu znowu wrócił knox. czy ktoś kiedyś spotkał się z podobnym przypadkiem? Apka wraca za każdym razem po wgraniu softu, więc zakładam, żę siedzi głębiej niż sam firmware.

Edytowane przez jeronimo
    poprawiono literówke w tytule.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

@UnderDog3

Nic z tym nie zrobisz i nie usuniesz.

Jest to przypisane do nr imei i za każdym razem będzie sie tobie instalowała ta apka.

Jesli chcesz sie dowiedziec więcej to poczytaj te dwa wątki:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Geralt

Jak masz możliwość to oddaj telefon sprzedawcy i poluj na jakąś nową okazję bądź dorzuć parę PLNów i ciesz się sprzętem bez niespodzianek zawsze można też kupić tel w sklepie na raty. Sumę, która masz wpłacasz przy zakupie, a resztę rozkładasz na kilka dogodnych rat

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    5 godzin temu, jeronimo napisał:

@UnderDog3

Nic z tym nie zrobisz i nie usuniesz.

Jest to przypisane do nr imei i za każdym razem będzie sie tobie instalowała ta apka.

Jesli chcesz sie dowiedziec więcej to poczytaj te dwa wątki:

Jak najbardziej jest to możliwe.  W najbliższym czasie postaram się o sztukę zablokowaną i pokażę efekty odblokowania na zdjęciach.

dodana zawartość

Dnia 12.01.2018 o 01:49, UnderDog3 napisał:

Witam, miałem możliwość zakupu s7 za grosze, teraz już wiem dlaczego była taka tania. Mianowicie, telefon jest zablokowany poprzez KNOX customization, po przejściu ustawień początkowych od razu wyskakuje ekran informujący, że telefon był kiedyś telefonem służbowym i jest zablokowany, żąda dostępu do internetu ( w tym czasie nie da się z telefonem zrobić nic, poblokowane są klawisze jak i download mode, twardy reset blokowany jest przez MDM) Po podłączeniu do internetu KNOX instaluje Custom Blockera, który nie jest aktywny, po zainstalowaniu tej apki jedyny problem (poza tym, że jest) zauważyłem, że nie można właczyć opcji developera. Próbowalem przegrywać soft, jak i również odblokowywać telefon boxami (chimera, octoplus, z3x) i pomógł jedynie z3x na jakieś 5 min po czym, nie wiedzieć czemu znowu wrócił knox. czy ktoś kiedyś spotkał się z podobnym przypadkiem? Apka wraca za każdym razem po wgraniu softu, więc zakładam, żę siedzi głębiej niż sam firmware.

Żaden box serwisowy tego nie zrobi, tak samo w Samsungu też tego w serwisie nie zrobią. Bo kiedyś się ich pytałem. Tak to jest bardzo skomplikowana operacja usunięcia tego syfu od Plusa, ale jest możliwa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo
    1 godzinę temu, mozilla007 napisał:

Jak najbardziej jest to możliwe.  W najbliższym czasie postaram się o sztukę zablokowaną i pokażę efekty odblokowania na zdjęciach.

Oczywiscie mówimy tu o dzialaniu bez roota, bez zmiany imei( które jest niezgodne z prawem)

dodana zawartość

Sam jestem ciekaw czy jest to mozliwe.^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdziłem u kolegi na J7 z Plusa i w informacji o oprogramowaniu nie ma Knox Customization, czy to znaczy, że nie będzie zablokowany przez sieć w razie nie płacenia abo ? 

Edytowane przez Spartan500

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    14 godzin temu, jeronimo napisał:

Oczywiscie mówimy tu o dzialaniu bez roota, bez zmiany imei( które jest niezgodne z prawem)

dodana zawartość

Sam jestem ciekaw czy jest to mozliwe.^^

Tak nie ma zmiany imei i żadnego roota. Jak będę mial sztukę na dniach jakaś to oznacze specjalnie ekran markerem i zrobię to od reki. Można wygrywać softa na czysto, aktualizować itd.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koniec końców pomogło uwalenie knoxa, próbowałem też z wgraniem boota z combination do normalnego softu (dałoby mi to dostęp do USB Debugging, które blokuje knox) przez co mógłbym zrootować kingorootem bez uwalania knoxa, wgrać titaniumbackup i zamrozić wszystkie procesy knoxa.  Ale nie mogłem połączyć żadnego boota z combination z normalnym softem, przez co albo telefon w ogóle się nie bootował, albo wpadał w bootloop.
    @mozilla007 Mógłbyś po krótce opisać na czym polega Twoja metoda?  kombinowałem na wszystkie możliwe sposoby (legalne i takie żeby telefon był nadal ważny, jeżeli chodzi o gwarancję)

Edytowane przez UnderDog3
    Poprawiono @wspomnij

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polega na usunięciu wpisu dodanego przez aplikacje przy pierwszej aktywacji.

20180117_132603_HDR~01.jpg

20180117_142836_HDR~01.jpg

dodana zawartość

14 godzin temu, UnderDog3 napisał:

Koniec końców pomogło uwalenie knoxa, próbowałem też z wgraniem boota z combination do normalnego softu (dałoby mi to dostęp do USB Debugging, które blokuje knox) przez co mógłbym zrootować kingorootem bez uwalania knoxa, wgrać titaniumbackup i zamrozić wszystkie procesy knoxa.  Ale nie mogłem połączyć żadnego boota z combination z normalnym softem, przez co albo telefon w ogóle się nie bootował, albo wpadał w bootloop.
    @mozilla007 Mógłbyś po krótce opisać na czym polega Twoja metoda?  kombinowałem na wszystkie możliwe sposoby (legalne i takie żeby telefon był nadal ważny, jeżeli chodzi o gwarancję)

ta metoda jest dopra do czasu wgrania softa na nowo lub hard reseta. Przy hard resecie usuniecie tego dziadostwa i telefon nie wstaje, tylko wisi na logo 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak bez roota otrzymałeś możliwość zarządzania tymi aplikacjami? W moim przypadku mam do nich jedynie wgląd, bez jakiejkolwiek opcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi