Skocz do zawartości
mangreg

Nie działa jeden z mikrofonów

Rekomendowane odpowiedzi

W Twoim pytaniu jest pewna racja, telefon (nawet taki jak Mate 9) raczej nie może służyć jako  profesjonalne urządzenie do nagrywania dźwięku w różnych sytuacjach i warunkach. Rozmieszczenie mikrofonów nie spełni oczekiwań profesjonalisty. Ale mam jedno "ale". Skoro producent wyposaża telefon w 4 mikrofony, skoro podaje to jak atut przewyższający modele innych firm, skoro oferuje w modelu redukcję szumów i kierunkowe nagrywanie dźwięku na 4 mikrofonach TO ZA TAKIE PIENIĄDZE jakie zapłaciłem za urządzenie, to po prostu POWINNO DZIAŁAĆ. Nie upieram się, że moja teoria o trzech, a nie czterech ścieżkach dźwiękowych wskazuje na "kopnięty" jeden z mikrofonów, być może jestem w błędzie. Dlatego napisałem tutaj, licząc na odzew społeczności posiadającej Mate 9.Patrząc na reakcję na wpis, chyba  rzeczywiście nieliczni przywiązują uwagę do 100 procentowej sprawności bądź co bądź drogiego telefonu. Ciekawe, co mi odpowie Huawei. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kubaan88

Na Mate 9 Pro taka sama sytuacja. Może nagrywanie i analiza innymi programami da inne efekty? Nie zaszkodzi sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Draco73

Autor tematu twierdzi że nie działa mu mikrofon który jest umieszczony stylu na górze.

Być może jest tak że kiedy nagrywamy dyktafonem to ten mikrofon na górze stylu obudowy jest wyciszany ponieważ mogło by to źle wpływać na jakość nagrań, kiedy podczas nagrywania kładli byśmy telefon na stole lub po nim przesuwali telefonem. Mikrofon zbierał by dużo szmerów lub nagrywał pogłos ponieważ jest w niekorzystnym położeniu.

Sprawdzałem u siebie ale podczas nagrywania filmów (z opcją nagrywania dzwieku kierunkowego) i według moich ustaleń mikrofon ten działa poprawnie. Tz.zapisuje dźwięk.

Wystarczy włączyć nagrywanie i przesuwać palcem bezpośrednio po otworach mikrofonów. Na odtwarzanym materiale będzie słychać że ten mikrofon rejestruje dźwięki.

Wysłane z Mate 9 PRO przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odpowiem na dwa ostatnie wpisy:

"Kubaan88" - było sprawdzone na innych programach - tj. Foobar2000 oraz na profesjonalnym i licencjonowanym Sound Forge też pokazuje tylko trzy ścieżki.

"Draco73" - sorry, ale chyba mało dokładnie przeczytałeś mój drugi wpis, nagranie było robione firmowo wbudowanym programem do nagrywania dźwięku w ustawieniu "spotkanie" przy którym mają kierunkowo zbierać cztery mikrofony. Podobnym sposobem jak Ty sprawdzałem mikrofony, a na pierwszym zdjęciu  poniżej masz wyjaśnienie, dlaczego słyszysz nagranie 4-kanałowo. Zaś na drugim zrzut ekranu telefonu nagrania odtwarzanego na telefonie, gdzie wyraźnie widać trzy, a nie cztery źródła dźwięku.

Podsumowując, napisałem wczoraj maila do wsparcia technicznego Huawei. Zobaczymy jakie będzie ich stanowisko.

Pozdrawiam.

zał. 3 - wykres mikrofonów Mate 9.jpg

zał. 4 - zrzut ekranu przy odtwarzaniu na telefonie.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Draco73

@up.

Czytałem Twoje i innych wszystkie posty uważnie.

Co do pierwszego zdjęcia. Którym wyjaśniasz dlaczego słyszę dźwięk w tego górnego tylnego mikrofonu.

Otóż tylny górny mikrofon w aplikacji "rejestrator dzięków" po prostu nie rejestruje dźwięku. A rejestruje go na raz 3 pozostałe mikrofony. Dlatego masz stłumiony dźwięk w 3 kanałach podczas sprawdzania tylnego mikrofonu. Żadne odkrycie.

Nigdy nie napisałem że w tej aplikacji "rejestrator dźwięku" słyszałem dźwięk z tego mikrofonu ja napisałem że w aplikacji "aparat" podczas nagrywania filmów górny tylny mikrofon działa i rejestruje dźwięk.

Poniżej wyjaśnienie. Moje wypociny.

Od początku:

1. Zauważyłeś w aplikacji "rejestrator dźwięku" że Ci nie działa jeden mikrofon ten z tyłu na górze.

Byłeś w serwisie.

Serwis stwierdził że wszystkie mikrofony działają.

Ty nadal się upierasz że jeden nie działa.

2. Ty,ja i 2 osoby na tym forum sprawdziły to i aplikacją "rejestrator dźwięku" nagrywa u nas czterech tylko 3 ścieżki. A w sumie to nawet jest nas 5 osób bo poprosiłem jeszcze znajomego o sprawdzenie.

Jeżeli 5 osób ma taki sam rezultat to mało prawdopodobne żebyśmy wszyscy mieli uszkodzony ten mikrofon.

A raczej skłaniam się do tego że to jest zamierzony cel żeby tylko 3 mikrofony nagrywały. Sądzę tak dlatego że zazwyczaj gdy nagrywamy dyktafonem to kładziemy telefon np. na środek stołu żeby dobrze nagrywał. A ten mikrofon który jest ma górze z tyłu w tedy ląduje na spodzie przez co jest zakryty telefonem. Mikrofon żeby dobrze rejestrowa powinien być skierowany w stronę osób które mówią. Mikrofon tak ustawiony jak ten z tyłu na górze podczas gdy telefon leży bardzo słabo nagrywa albo nagrywa stłumiony dźwięk.

Więc żadnego pożytku z niego nie ma bo kiedy odtwarzamy to odtwarzane były by wszystkie ścieżki. Czyli i te z stłumionym dźwiękiem co psuło by dobrą jakość nagrania.

Albo bez powodu aplikacja nagrywa tylko z 3 mikrofonów i tyle.

3. Napisałeś że aplikacja "rejestrator dźwięku" powinna nagrywać z 4 mikrofonów. Skąd masz takie informacje.

Jak dla mnie to tylko Twoje domysły.

Jedyna informacja jest taka że telefon posiada 4 mikrofony.

4. Sprawdzałem na aplikacji aparat.

Podczas nagrywania filmów owy mikrofon ten z tyłu na górze działa doskonale.

A czy ty sprawdzałeś ten mikrofon na innych aplikacjach czy tylko sugerujesz się jedną.

I mam pytanie. Działa Ci ten mikrofon czy nie działa w końcu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Draco73" - nie będę polemizował z Twoim "atakiem" na mnie, a to co wypisujesz świadczy o tym, że w ogóle nie rozumiesz problemu i nie potrafisz dokonać jego technicznej analizy. Twoje pytanie cyt. "... A czy ty sprawdzałeś ten mikrofon na innych aplikacjach czy tylko sugerujesz się jedną..." świadczy o tym, że wcale nie czytałeś albo nie rozumiesz tego, co napisałem w swoim ostatnim wpisie  do "Kubaan88". To tyle i bez odbioru.

I jeszcze moja prośba do moderatora i administratora tego forum - proszę o nie zamykanie tego tematu, ponieważ sprawa jest wyjaśniana mailowo poprzez Centrum Wsparcia Huawei, z efektem końcowym podzielę się tutaj z wszystkimi posiadaczami Huawei Mate 9 Dual Sim MHA-L29. Kiedy to będzie nie wiem, bo jestem uzależniony od odpowiedzi Huawei na moje pytania. Tyle tylko na razie mogę powiedzieć. "... ale wkoło jest wesoło..." - to ze znanej piosenki znanego wykonawcy. Pozdrawiam.

Edytowane przez mangreg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Draco73

@up.

Ja Cię nie atakuje jak twierdzisz.

Podchodzę do tego technicznie i logicznie.

Twoje pytanie cyt. "... A czy ty sprawdzałeś ten mikrofon na innych aplikacjach czy tylko sugerujesz się jedną..." świadczy o tym, że wcale nie czytałeś albo nie rozumiesz tego, co napisałem w swoim ostatnim wpisie  do "Kubaan88".

Chyba Ty nie czytasz że zrozumieniem.

Chodziło mi czy sprawdzałeś na różnych programach do nagrywania dźwięku a nie do odtwarzania czy analizy. Jeżeli jeden plik sprawdzasz na różnych programach to wynik zawsze bedzi taki sam.

To czy Ci dany mikrofon nagrywa musisz sprawdzić na różnych programach do rejestrowania dźwięku. A w tym szczególnym przypadku najlepszy jest ten do nagrywania filmów od Huawei czyli aparat.

W ostatnim poście odpowiedziałem na twoje dwa pierwsze posty w tym temacie. A nawet jak będziesz uważnie czytał odpowiedz jest na twój trzeci post w którym uważasz że Huawei wycięło mikrofon ten z tyłu na górze.

Tak naprawdę jest mikrofon. I naprawdę działa. I to że w aplikacji "rejestrator dźwięku" nie rejestruje dźwięku nie znaczy że go tam nie ma. A dlaczego nie rejestruje dźwięku, patrz mój post wyżej punkt 2.

Już 3 raz pisze że w aplikacji "aparat" podczas nagrywania filmu mikrofon ten z tyłu na górze rejestruje dźwięk. I to on w tedy będzie najlepiej nagrywać ponieważ jest frontem do nagrywanej sceny.

Żaden boczny mikrofon nie nagra ci tak dobrze dźwięku jak ten który jest frontem do sceny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Draco73" - nie mogę w tej chwili rozpowszechniać odpowiedzi udzielonej mi przez Wsparcie Huawei, czekam na ich wyjaśnienia na zadane przeze mnie dodatkowe pytanie (jeżeli mi w ogóle odpowiedzą). W każdym razie w podawanej na oficjalnej stronie Huawei oraz w instrukcji, specyfikacji dotyczącej min. ilości mikrofonów w  telefonie MHA-L29, a stanem faktycznym jest duża rozbieżność. Pozdrawiam.

Edytowane przez mangreg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    igi

Nie mam pojęcia jak jest i jak powinno działać poprawnie.

Ja prosty człowiek rozumiałem to tak, jak mnie się może przydać: "Ma dużo fajnych mikrofonów - będzie sobie lepiej radzić z odbieranym dźwiękiem". OK. fajnie. 

Natomiast chyba nigdzie nie twierdzili że "nagrywa 4 ścieżki dźwiękowe". Być może ta ilość mikrofonów służy wyłącznie "lepszemu" nagrywaniu dźwięku? redukcji szumu? nie mam pojęcia?

Z punktu widzenia Zwykłego Użytkownika, ma dobrze nagrywać/odbierać dźwięk - niech sobie go nagrywa na jednej nawet ścieżce.   

Analogicznie - telefon ma owszem dwa aparaty foto, ale współpracujące ze sobą. Nie tworzy dwóch osobnych zdjęć.  Jedno wynikowe zdjęcie wcale nie oznacza, że któryś aparat nie działa.

Może tu jest podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam !

Czas zakończyć ten temat i nierówną walkę z firmą Huawei, a konkretnie z jej wyspecjalizowanym wsparciem technicznym, które totalnie lekceważy klienta. Tak, jak napisałem w jednym z poprzednich postów, zwróciłem się do "wsparcia" o udzielenie konkretnej odpowiedzi ile mikrofonów posiada Mate 9 MHA-L29. Do pytania załączyłem zebraną przez siebie dokumentację. I cóż mi odpisuje Pan Michał B. ze "wsparcia" ? A mianowicie, że cyt. "...telefony serii Mate 9 posiadają 3 mikrofony. Wejścia dźwięku w dolnym mikrofonie są podzielone na dwa, tak jak na zał. 1. Jeżeli jest problem z nagrywaniem dźwięku w górnym mikrofonie, prosimy o kontakt bezpośrednio z Centrum Serwisowym które sprawdzi telefon i ewentualnie dokona niezbędnych napraw..." . Szok ! Bo jak to się ma do informacji w podręczniku użytkownika oraz w informacjach na oficjalnej stronie Huawei. Wobec tego zostałem wprowadzony przez firmę w błąd (niezgodność towaru z umową) i kupiłem telefon o wyposażeniu niezgodnym z opisem. W kolejnym mailu zażądałem ustosunkowania się "wsparcia" i określenia co jest prawdą ? Odpowiedź Pana Michała B. czy informacje na stronie i w podręczniku użytkownika ? Długo czekałem na reakcję. Dopiero moje ponaglenie spowodowało, że po dwóch tygodniach otrzymałem jakże zgoła odmienną odpowiedź cyt. "... Przepraszam za wprowadzenie Pana w błąd, po ponownym sprawdzeniu w innym źródle potwierdziliśmy, iż Mate 9 posiada w sumie 4 mikrofony, po dwa na górnej części i dwa na dolnej. Odpowiednie materiały techniczne zostaną poprawione, dziękujemy za zwrócenie naszej uwagi na ten aspekt ...". Odpowiedź zbywająca klienta i na dodatek świadcząca o tym (drugie zdanie), że "wsparcie" w ogóle nie przeanalizowało problemu i moich załączanych w korespondencji dokumentów. Bo o czym ma świadczyć zdanie, że "materiały techniczne zostaną poprawione" skoro nie wymagają one żadnej poprawy ? Nie poprzestałem na tym, w kolejnym mailu z dnia 6 lutego zażądałem  udostępnienia mi materiałów z "innego źródła", na które powołał się Pan Michał. B. W odpowiedzi otrzymałem link do znanej mi już (i Wam pewnie też) strony internetowej Huawei. Czy "innym źródłem" można nazwać oficjalną stronę Huawei zawierającą informacje na podstawie których nabywcy podejmują decyzje o zakupie sprzętu tej firmy ? Dla mnie jest to kpina z klienta, a wszystko ładnie wygląda do momentu przysłowiowego "złapania klienta". Potem niestety, nie jest już tak różowo. A szkoda, bo tak znana firma, której "twarzą" jest znany gwiazdor piłkarski powinna mieć uczciwe i  ludzkie podejście do użytkowników ich sprzętu. Sprzęt to tylko elektronika, która w każdej chwili może sprawić problemy. Nie sztuką jest uciekać od problemu tylko po ludzku z niego wybrnąć. W tym przypadku (w mojej ocenie) nastąpiło ewidentnie to pierwsze. I niestety, ale jest to mój ostatni sprzęt tej firmy. Pozdrawiam.

P.S. Poniżej zamieszczam zrzut tzw. przez Huwaei "innego źródła" :)

Mikrofony Mate 9 - 1.jpg

Edytowane przez Kubaan88
    Kolor czerwony zarezerwowany jest dla moderacji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi