Skocz do zawartości
mangreg

Nie działa jeden z mikrofonów

Rekomendowane odpowiedzi

Draco73

W telefonie są 4 mikrofony a aplikacja dyktafon którą nagrywałeś dziwiek korzysta tylko z 3 mikrofonów. Dlatego czwarty mikrofon ten z tyłu nad aparatem jest głuchy czyli nic nie nagrywa.

Ten mikrofon z tyłu nad aparatem nagrywa kiedy nagrywamy film.

Poniżej wstawiam fotkę z kawałkiem płyty głównej mate 9 gdzie na zielono zaznaczyłem miejsce w którym znajduje się mikrofon a w różowym prostokącie zaznaczyłem dosłownie owy mikrofon.

I to jest ten mikrofon z tyłu nad aparatem który ty uważasz że nie istnieje.

Fotkę wziąłem z tego źródła. https://www.myfixguide.com/huawei-mate-9-motherboard-removal-replacement/

Jak byś miał jeszcze wątpliwości tu można kupić ten mikrofon i porównaj sobie oznaczenia tego mikrofonu na fotce poniżej z tym z tego linku https://brophone.my/index.php?route=product/product&product_id=6845

a1077894c65143b31ff3f4d8bb5ad450.jpg

Wysłane z Mate 9 PRO przy użyciu Tapatalka

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Draco73" - jesteś wielki ! Odwaliłeś kawał dobrej roboty, którą powinna wykonać właśnie wykonać pomoc techniczna  Huawei. A nie odpisywać mi, że mate 9 ma trzy mikrofony, a potem się "prostować", przepraszać i odsyłać mnie do "innego źródła" w postaci oficjalnej strony Huawei. Dzięki wielkie za poświęcony czas i zaangażowanie !! Fakt, filmów do tej pory tym telefonem nie nagrywałem ale spróbuję i postaram się dokonać analizy dźwięku.

Ale wobec tego skoro jesteś zdecydowanie lepszy w "te klocki ode mnie" mam jeszcze jedna prośbę. Jak Twoim zdaniem należy zinterpretować wskazanie strzałki na folii z tyłu Mate 9, którą mam jeszcze do dziś naklejoną. Przecież ona ewidentnie w miejscu mikrofonu wskazuje czytnik NFC (zdjęcie w załączniku). Co o tym sądzisz ? Pozdrawiam !

zał. 5 - tył telefonu z folią.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Draco73

Co do mikrofonu tego z tyłu nad aparatem to najlepiej sprawdzić go podczas nagrywania filmów z włączoną opcja mikrofon kierunkowy wtedy wystarczy potrzeć palcem tą dziurę i w odtwarzanym materiale na pewno da się odczuć słuchowo że to ten mikrofon.

Zresztą pisałem Ci to już wcześniej w postach.

Co do NFC to złącze które wpina się w płytę główną zaznaczyłem za zielono na fotce poniżej jest nawet na nim oznaczenie i w drugiej linijce jest napisane NFC1638. Niebieska strzałka zaznaczyłem srebrną taśmę która przez dziurę w płycie tak jakby przechodzi na drugą stronę i raczej tam znajduje się antena . Ale tego nie jestem pewny to tylko domysły.

Zresztą antena NFC może być wszędzie ponieważ jest to kawałek cieniutkiej blaszki (ułożony w zwój) I może posiadać różne kształty. Może być umieszczona na obudowie, na baterii pod naklejka (tak miał np. Samsung S5) itp.

Przykłady jak antena NFC może wyglądać w telefonach jak i w innych urządzeniach umieściłem w fotce drugiej, trzeciej itd.

A oznaczenie na twoim telefonie gdzie jest antena NFC jest raczej orientacyjna a nie dosłowna, ponieważ NFC działa do max 20cm jak podaje Wikipedia. Ale raczej to są wartości do 5-10 cm.

9a573922032f910dd23e5a256887cf3b.jpgd610ae4467effae300083faf3c8d8cc3.jpg6402e359ca276a62a08b1be8cbe53b02.jpg25cfd5de4a4d37062810a80da74351f4.jpg

Wysłane z Mate 9 PRO przy użyciu Tapatalka

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki "Draco73" ! Twoje objaśnienia powinni poczytać "fachowcy" ze wsparcia technicznego Huawei oraz z ich serwisów. Możesz uważać mnie za prawie przekonanego ;) w kwestii górnego, tylnego mikrofonu w Mate 9.  Jak pobawię się w nagrywanie filmów i analizę ich dźwięku, to dam znać, co mi wyszło. Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi