Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Strikerz

Odpowiednie oprogramowanie dla GT-I9505

Rekomendowane odpowiedzi

Po zakupie telefonu chciałem zrobić aktualizację z Androida 4.2.2 przez OTA, jednak wyskoczyło, że urządzenie jest zmodyfikowane. W programie "Samsung Phone INFO" pokazuje, że nie ma obecności roota, jednak wychodzi na to, że był rootowany. Wyczytałem, że w takim wypadku można wgrać stockowy ROM i wtedy aktualizacja powinna ruszyć. Tylko problem jest taki, że nie wiem dokładnie jaki trzeba wgrać. Dodatkowo mam pytanie: czy można wgrać od razu jakiś ROM z Androidem 5.1.1? Na telefonie nie gram (nie wiem, czy to ważne). Tutaj informacje o telefonie:

Wersja modułu ładującego: I9505XXUDMH8

Wersja systemu: I9505XXUDMH8

Wersja CSC: I9505XXDMHA

Wersja modemu: I9505XXUAMDC

Ostatnie oprogramowanie: I9505XXUHPK2/I9505BTUHPK1/I9505XXUHPK2

Numer oprogramowania: JDQ39.I9505XXUDMH8

Wersja jądra: 3.4.0-1220396 / se.infra@R0210-03 #1 / 32-bit

Oryginalny kod CSC: BTU / Kod CSC oprogramowania: BTU / Aktywny kod CSC: BTU / Kraj kodu CSC: UK & IRE / GB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Camulos

@Strikerz

zapoznaj się z tym tematem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź! W temacie, który podlinkowałeś ktoś napisał, że jeśli zgadza się PDA to soft będzie działał. Znalazłem coś takiego: https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s4/GT-I9505/BTU/download/I9505XXUDMH8/18753/

Tylko jest taki problem, że trzeba mieć konto premium, aby pobrać ten soft...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Czemu chcesz wgrac soft 4.2.2.

Uzyj sobie do sciagniecia softu 5.0.1 XEO programu SamFirm i sciagniesz sobie ostatni soft 5.0.1 XEO i wgrasz potem za pomoca Odina.

Tutaj masz opis co potrzebujesz do uzycia tego programu:

Wpisujac odpowiednio swoj model telefonu i region w taki sposób jak masz na screenie.:

Schowek02.jpg

Po wpisaniu modelu i kodu regionu klikasz na "check Update" - nastepnie "download" i sciagasz soft.

Nastepnie po sciagnieciu rozpakowujesz plik i  uzywajac Odina w wersji 3.07 lub 3.09 wgrywasz wrzucajac pliki w odpowiednie okienka.

dodana zawartość

Jesli chcesz wgrac soft z kodem BTU ( Wielka Brytania) to w okienko region wpisujesz "BTU", tylko ja proponuje abys wgrał sobie soft na Polske XEO.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Dzięki za odpowiedź! Myślałem, że najpierw trzeba wgrać na czysto ten soft, który miałem (4.2.2) a potem ruszyć dalej. To głupie, wiem. Ale to już nie ważne. Zanim to przeczytałem, to wgrałem 5.0.1 BTU, wszystko się zainstalowało, telefon normalnie się uruchomił. Dodatkowo przywróciłem ustawienia fabryczne. Rozumiem, że nie da się zainstalować 5.1.1 dla tego telefonu? Jest jakaś różnica między tym BTU a XEO? Jak coś, to mogę wgrać soft ponownie, tylko tym razem XEO, nie ma problemu ;) 

Edytowane przez Strikerz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zulu88
    Czemu chcesz wgrac soft 4.2.2.
    ...ja proponuje abys wgrał sobie soft na Polske XEO

Ja osobiście uważam, że KitKat jest o wiele lepiej zoptymalizowany pod S4 niż Lolek (o czarnym kolorze w menu nawet nie wspomnę).
    A co do BTU czy XEO, to żadna różnica.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo
    5 godzin temu, Strikerz napisał:

Rozumiem, że nie da się zainstalować 5.1.1 dla tego telefonu? 

Nie ma oficjalnego softu 5.1.1, ostatni jaki sie ukazał to tylko ten co masz wgrany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi