Skocz do zawartości
paulina1997

Zalany tablet nie chce się ładować

Rekomendowane odpowiedzi

Przedwczoraj spadła mi na ekran tabletu dość spora kropla wody. Zaczął zachowywać się, jakbym cały czas klikała w to miejsce, ciągle włączało się to, co było w miejscu, na które spadła kropla. Po podłączeniu do laptopa pokazywała się przekreślona bateria, ale ładował się. Po około 20 minutach uspokoił się i zaczął normalnie reagować. Wczoraj normalnie z niego korzystałam, dzisiaj podłączyłam do gniazdka i nie chce się ładować, pokazują się informacje "podłącz baterię" i "bateria niepodłączona". Próbowałam 4 gniazdek i 2 ładowarek. Co mogę zrobić w tej sytuacji? Czy da się go uratować albo chociaż w jakiś sposób zabrać dane? Tablet ma aktualnie 1%.

Bardzo dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@paulina1997 gdzie i jak spadła ta kropla? Mogła się dostać do środka? W którym miejscu? Wyłączyłaś od razu tablet i dokładnie go osuszyłaś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kropla spadła na ekran, w miejsce na wysokości około długości małego palca od dołu. Nie wyłączyłam go, ponieważ bałam się, że go nie włączę, zresztą w tym modelu nie ma opcji na wyjęcie z niego niczego, nawet baterii. Podłączyłam go do laptopa wtedy, a kiedy się uspokoił i upewniłam się, że normalnie działa, zostawiłam go na wierzchu, bez przykrywania. Aktualnie wciąż nie pokazuje się ładowanie, nie wyświetla się on także na laptopie, ale mimo włączonego wifi i bluetootha nie pada (przesyłam ważne pliki).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@paulina1997 ehh. Nie obraź się, ale jak bym czytał wypociny mojej małżonki. Od razu widać, że to kobieta pisała. Zero konkretów, a pół strony tekstu. :)

Czy woda miała kontakt z jakąś szczeliną? Mogła wpłynąć do środka? Z tego co opisujesz to kropla sobie po prostu upadła na szybę ekranu. Ja tu nie widzę zalania podzespołów.

Zrób zdjęcie i pokaż na nim gdzie to było lub podaj dokładną lokalizację w cm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Około 5 cm od dołu i 2,5 cm od prawej strony. Woda nie miała kontaktu z żadną szczeliną, znalazła się jedynie na ekranie i od razu ją odsączyłam, bez rozmazywania. Wydaje mi się, że nie miała jak wpłynąć do środka. Nie obrażam się ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Z twojego opisu wynika, że kropla spowodowała jedynie chwilowe zaburzenia działania ekranu - zimna woda, ciepły ekran - może być taki skutek.

Raczej bym obstawiał defekt kabla lub portu usb w pc lub tabie.

Zajrzyj, ewent. przedmuchaj sprężonym powietrzem porty, użyj innego kabla lub ładowarki.

@paulina1997

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Korzystałam z 2 kabli i 4 gniazdek, po podłączeniu do laptopa też się nie ładuje. Mam wrażenie, że to może być coś z samym wyświetlaniem się ilości baterii, bo cały czas jest podłączony, korzystam z niego od prawie godziny i działa mimo 1%.

dodana zawartość

Dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi