Skocz do zawartości
40i4

tutorial Debranding i brak XEO - sprawdzony sposób

Rekomendowane odpowiedzi

No to lipa bo na płytę główną i wyświetlacz dali 2 lata gwarancji więc po rocie pewnie przepadnie ?

pomyślę nad rotem może gdzieś będzie opisany na forum root na Oreo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byłem mówiłem, technik męczył się z tym podobno 3 godziny i powiedzieli że zrobili. W karcie naprawy wpis "aktualizacja oprogramowania"

W domu okazało się że nadal jest btu więc stwierdziłem że nie oddam im znów telefonu bo raczej nie potrafią tego ogarnąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzeba czekać na inne wydania o ile będą
    Dla samego csc bym roota nie robił i gwarancji nie tracił

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melis

@lukilks W SamFirm jest dostepny XEO na Twój model. Próbowałeś pobrać i wgrać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak wgrałem najnowszego xeo 

Z serwisu oddali mi z takim romem zdjęcie pierwsze

Po aktualizacji mam to co na zdjęciu drugim. Csc oczywiście btu.

Screenshot_20181006-002451.jpg

Screenshot_20181007-220703.jpg

dodana zawartość

Próbowałem sposobu z poradnika na tym sofcie odin wywala błąd próbowałem wrócić do andka7 również błąd, jedyne co odin przepuścił to najnowszy rom xeo 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może być xeo ale nie jest to tylko xeo tylko multi csc czyli jak masz BTU to zostanie BTU bo tak też ono jest

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie problem w tym że wszystkie romy sa teraz Multi dlatego chciałem wrócić do andka 7 i tam zmienić na xeo ale powrócić już mi nie pozwala. Trudno, chciałem xeo bo wcześniej korzystałem z wifi calling.

2 godziny temu, tomahawk5000 napisał:

Trzeba czekać na inne wydania o ile będą
    Dla samego csc bym roota nie robił i gwarancji nie tracił

Chodzi o kolejne wydania romu?  Pewnie będzie tak samo:/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@szulc13  dziękuję Ci za jasny poniższy opis:

Witam, jak wiecie lub nie każdy po zakupieniu smartfona od operatora dostaje oprogramowanie zmodyfikowane aplikacje potrzebne lub i zbedne. Ostatnio popularny model Samsung Galaxy A5 2017 oblega oferty abonamentowe, dlaczego by nie skorzystać! Dostajemy fajny smartfon i skazany brand operatora, oczywiście nie musimy byc skazani bo z pomocą przychodzi nam program Odin. Wgramy kazdy stockowy firmware i nasz region oczywiście XEO mamy wiec czysty soft wprost od Samsunga. Problem pojawia się po wgraniu czystego firmware oczywiscie na Polskę XEO, okazuje sie bowiem że mamy region UK i BTU dlaczego? nowe firmware nougat 7.0 mają domyślnie ustawiony kraj UK wiec powita nas jezyk angielski po resecie. Można ustawic na stałe XEO w naszym smartfonie i otrzymywac OTA na nasz region. Metoda jaką znalazlem okazala sie skuteczna i dziala nie na bija flagi KNOX gdyż to nie jest rootowanie.

Mam tu dwa pytania:

1. czy jak mam brand z orange, a chcę na Galaxy a5 2017 używać karty plusa, to czy wgrywać na nowo "czysty soft od samsunga"? Pytam, bo na stronkach pisują, że to może być furtka dla trojanów.

2. Jeśłi odpowiedź brzmi "wgrywać", to czy nie lepiej wgrać raz jeszcze androida 6.0.1 zamiast 7.0, skoro ten drugi ponoć dużo szybciej wyczerpuje baterię?

Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi