Skocz do zawartości
40i4

tutorial Debranding i brak XEO - sprawdzony sposób

Rekomendowane odpowiedzi

Nie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mac12

Witam

Przeczytałem cały wątek i mam wątpliwość - czy sposób debrandowania opisany w pierwszym poście jest dalej skuteczny dla bieżących softów ?

Mój SM-A520F jest z Playa i posiada aktualnie A520FXXU7CRK7 (CSC PRT) - jest to najnowszy soft od Playa datowany 2018.12.28.
    Najnowszy plik kombinacyjny dostępny do ściągnięcia z tego co widzę to A520FXXU7ARJ1 (datowany 2018.10.07). Czy sposób zadziała z ROMem XEO powiedzmy również CRK7 i wymienionym plikiem kombinacyjnym ? To znaczy będzie CSC XEO ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kundek

Masz androida 8.0 a ten sposób działa na androidzie 7.0. Zejść z 8.0 na 7.0 nie próbowałem bo pisali, że nie można.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kundek
    Witam
    Przeczytałem cały wątek i mam wątpliwość - czy sposób debrandowania opisany w pierwszym poście jest dalej skuteczny dla bieżących softów ?
    Mój SM-A520F jest z Playa i posiada aktualnie A520FXXU7CRK7 (CSC PRT) - jest to najnowszy soft od Playa datowany 2018.12.28.
    Najnowszy plik kombinacyjny dostępny do ściągnięcia z tego co widzę to A520FXXU7ARJ1 (datowany 2018.10.07). Czy sposób zadziała z ROMem XEO powiedzmy również CRK7 i wymienionym plikiem kombinacyjnym ? To znaczy będzie CSC XEO ?
    https://forum.xda-developers.com/samsung-a-series-2017/help/change-csc-t3652706/page3

U mnie zadziałało na androidzie 8.0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć kundek to napisał byś jak to zrobić na pw np.  żeby z andka 8.0 oreo Play przejść na niebradowany Soft 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kundek

@up
    Podałem link wyżej. Wszystko jest opisane krok po kroku. Co mam jeszcze opisać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Wgralem ten plik kombinacyjny i csc xeo i po wpisaniu w Factory binary ten kod *#243203855# wyskakuje mi że nie ma konfiguracji single csc coś takiego co zrobić ?

Edytowane przez Rekinek91

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kundek

Pierw wgrywasz xeo. Następnie full wipe, ustawił sie btw csc. Potem wgrywał ten kombinowany i csc xeo (Nie Home csc), wpisujesz ten kod z *# I zmieniasz csc na xeo. Następnie wgrywasz xeo, full wipe i tyle.

Ja tak zrobiłem i wszystko było ok, coś źle robisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

a ktory rom z koncówka wgrywales?ja CRK7 robie wszystko jak pisales i po wpisaniu tego kodu *# nadal wyskakuje ze single csc cos tam

Edytowane przez Rekinek91

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    topiq
    Napisano (edytowane)

Próbował ktoś debrandować na najnowszej aktualizacji XEO wg poradnika do S8 z użyciem pliku PIT? Chętnie pozbyłbym się brandu Play, ale oczytałem się, jest problem by wskoczyło XEO a zamiast tego ustawia się BTU. Nie wiem czy w razie czego da się później cofnąć o dwie aktualizacje do brandu. Często nowe bootloadery nie pozwalają na to. Playowi się nie śpieszy z wydaniem najnowszej aktualizacji. Gwarancję mam do grudnia i w razie jakiegoś serwisu, nie chcę by serwis odmówił przyjęcia telefonu na gwarancji. Jak już żonie robię full wipe, to przy okazji wywaliłbym jej brand, żeby chociaż aktualizacje miała najnowsze a nie opóźnione często o 3-4 miesiące. Ostatnie jakieś procedury to mają prawie rok i tych plików kombinacyjnych nie idzie pod nowsze softy namierzyć. Zresztą w żadnym telefonie Samsunga nie musiałem takich używać. Wystarczyła standardowa procedura lub plik pit i reset z kartą polskiego operatora i XEO samo się ustawiało.

Ok. Przerobiłem różne sposoby debrandu, z dwiema wersjami firmware XEO i niestety. XEO nie wskakuje. Wróciłem do Play ze względu na VoLTE, którego po debrandzie nie ma. Jak ktoś ma namiary na plik kombinacyjny do Oreo, proszę o namiar. Może być płatny byle sprawdzony.

Edytowane przez topiq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi