Skocz do zawartości
40i4

tutorial Debranding i brak XEO - sprawdzony sposób

Rekomendowane odpowiedzi

yoginn

Lepiej późno, niż wcale...

Dla jasności sprawy, na gwarancji słuchawki specjalnie mi nie zależy i niestety dopiero dzisiaj mnie "oświeciło", że dla Was może to być bardzo istotne!!!. To co poniżej napiszę, związane jest z konsekwencjami, które nam grożą po takiej ingerencji w oprogramowanie telefonu.
    Z tego co zauważyłem kilka miesięcy temu, dzięki smart switch przy awaryjnym odzyskiwaniu systemu, przynależność danej słuchawki od operatora lub wolnej sprzedaży (w moim przypadku oryginalna OPV - Orange, a wgrałem soft PRT, bo zależało mi na wifi calling), była identyfikowana po numerze seryjnym i takie oprogramowanie zostało odzyskane - OPV... Teraz jest kolejny problem. Otóż, nie możemy w tej chwili przeflashować na niższą wersję softu naszego operatora lub xeo. Powód? Najnowszy bootloader (xeo - BL_A520FXXU4BRA8) bardzo skutecznie blokuje takie próby!. Jeśli w tej chwili (odpukać!!!), będziemy musieli oddać telefon do serwisu, to będzie problem... Czekanie na soft operatora z równorzędnym lub wyższym bootloaderem może jeszcze długo potrwać, a jak sami zauważyliście, softy wszystkich naszych operatorów zatrzymały się w październiku bądź w listopadzie 2017 r. ...

Moja skromna rada: jeśli zależy Wam na gwarancji, to wstrzymajcie się z aktualizacją obecnie zainstalowanego softu xeo i poczekajcie na oryginalny brand swojego operatora.

Fajnie jest mieć xeo, ale...

Edytowane przez yoginn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież to było wiadomo od zawsze ....

Mi nie zależy w tej chwili na gwarancji, dopiero jak będę sprzedawał telefon to będę chciał wgrać soft Orange, ale to nie będzie tak prędko. A do tego czasu będzie już nowszy soft Orange. Także luzik .... :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yoginn
    7 minut temu, Kisielh3m napisał:

Przecież to było wiadomo od zawsze ....

Mi nie zależy w tej chwili na gwarancji, dopiero jak będę sprzedawał telefon to będę chciał wgrać soft Orange, ale to nie będzie tak prędko. A do tego czasu będzie już nowszy soft Orange. Także luzik .... :-)

Spoko! To było gwoli przypomnienia, bo z tego co widzę, to wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    40i4

Niektóre telefony po serwisie wracają zdebrandowane (u nas też ktoś taki przypadek opisał) także nie zawsze musi być tak, że zwrócą na ten fakt uwagę, iż telefon jest XEO zamiast brand operatora i coś będzie komuś nie po nosie, ale w sumie można o tym wspomnieć. 

Operator pozbawia nas najnowszych aktualizacji i zabezpieczeń. Jeżeli liczniki nienabite, to serwis powinien zrobić swoją robotę i już. Będzie sytuacja, że wyjdzie jakieś dziurawe oprogramowanie, operatorzy już przestaną aktualizować, mimo że telefony jeszcze na gwarancji i co :) Te brandowanie telefonów już dawno powinno się skończyć. Wykładasz kasę na telefon, a później operator pozbawia cię nowości, bo nie robi aktualizacji...

Mój był raz serwisowany zaraz na początku kupna i jest notka, że zaktualizowano oprogramowanie do najnowszej wersji, więc moja słuchawka ma mały hak w razie czego, gdyby ktoś marudził.

Lada dzień i tak sprzedaję telefon, bo jedzie do mnie A8.

Można jeszcze spróbować zarzucić starszy plik kombinacyjny. Może Odin przepuści po dwóch próbach i wtedy zejść niżej z oprogramowaniem.

Edytowane przez 40i4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yoginn

@ 40i4

No tak, a robiłeś takie wariacje jak teraz, ze zmianą np. opv na xeo przed oddaniem do serwisu!? Z tego co czytam to nie... Być może Tobie i nie tylko mnie, nie zależy na gwarancji, ale są inni użytkownicy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    40i4

Nie miałem potrzeby. I tak bym oddał na XEO. Miałbym gadane, ale i papier z serwisu mi by pomógł. Nie jedni oddawali i było ok. Zależy na jakiego upartego człowieka trafisz.

Mówię ci, że czasami telefony z serwisu wracają zdebrandowane. Później ktoś odda drugi raz i będą mu wmawiać, że coś kombinował?

Tak w ogóle to na stronie nr 2 była mała o tym dyskusja. Kto czyta od dechy do dechy, ten jest świadom.

Trzeba byłoby zobaczyć, jakie jeszcze "zdolności" ma plik kombinacyjny. Może są też inne opcje bądź pliki podobne, które by coś pomogły dla chęci zejścia niżej. Na początku to test starszym plikiem kombinacyjnym.

Edytowane przez 40i4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yoginn

Bez zbędnych dywagacji. Ty to wiesz i ja to wiem (jeśli chodzi o serwis)... Ale nigdy nie jest to pewnik! Ja przechodzę na s...y (w najbliższym czasie...), ale to nie znaczy, że zrobię "zlewkę" na pozostałych użytkowników a5, niestety takie wrażenie odniosłem po Twoich komentach...

P.S.

"Zdolności" pliku kombinacyjnego??? - dobrze, że nie korzystam z bankowości elektronicznej na telefonie... ;-)

P.S.2

Niestety SN, czyli numer seryjny telefonu identyfikuje nasz telefon (tak jak pesel, nr dowodu itp. nas samych).

P.S. 3 

Jeśli kogoś uraziły moje słowa, to... popiół na głowę (moją)!

Pozdrawiam

Edytowane przez yoginn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo
    5 godzin temu, yoginn napisał:

Teraz jest kolejny problem. Otóż, nie możemy w tej chwili przeflashować na niższą wersję softu naszego operatora lub xeo. Powód? Najnowszy bootloader (xeo - BL_A520FXXU4BRA8) bardzo skutecznie blokuje takie próby!. Jeśli w tej chwili (odpukać!!!), będziemy musieli oddać telefon do serwisu, to będzie problem...

Kolego a odblokowałeś OEM w opcjach programisty?

Bo jesli jest to ta sama wersja softu czyli 7.0 to bootloader nie powinien blokowac wrzutki poprzedniej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pozbawianie nas łatek zabezpieczeń i innych uaktualnień nie jest to przypadkiem złamanie jakiś zasad z Samsungiem czy Google?. Nie znam treści podpisywanych umów operatorów z producentami telefonów ale wydaje mi się że jedyne przyzwolenie to operator otrzymuje na wgranie swojego brandu ze swoimi aplikacjami. Nie ma chyba zapisu o nie aktualizowaniu zabezpieczeń i aktualizacji Androida do nowszej wersji. W przeszłości interesowałem się tokiem aktualizacji ale producent telefonu odsyłał do operatora a operator do producenta. Czy odpowiednie instytucje w naszym kraju nie mogą się temu przyjrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Andreas135

56 minut temu, Andreas135 napisał:

Pozbawianie nas łatek zabezpieczeń i innych uaktualnień nie jest to przypadkiem złamanie jakiś zasad z Samsungiem czy Google?

56 minut temu, Andreas135 napisał:

Czy odpowiednie instytucje w naszym kraju nie mogą się temu przyjrzeć.

Tu już wchodzimy w tematy związane z umowami i prawem, a nie wydaje mi się by to forum było odpowiednim miejscem na takie dywagacje. Oczywiście w pełni rozumiem zainteresowanie tematem różnic w dacie publikacji softu "czystego" od operatora (lub brakach aktualizacji od tego drugiego).

Edytowane przez radoslawik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi