Skocz do zawartości
40i4

tutorial Debranding i brak XEO - sprawdzony sposób

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, a czy któryś z kolegów robił może debrand na Linuxie? Nie mam ma komputerze windy, a Play bardzo ociąga się z aktualizacją, więc chciałbym też wgrać XEO. Jest jakiś program podobnydo odina, który zadziała? A może uruchomić odina przez Wine? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Camulos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 15.01.2018 o 20:07, 40i4 napisał:

Za sprawą użytkownika @Samsung A5 2017 który przekazał, że zdebrandował telefon i uzyskał CSC XEO, postanowiłem przeszukać internet i rzeczywiście pojawiła się taka metoda. Najpierw trafiłem na XDA, następnie SamMobile: Kliknij tutaj Przy okazji trafiłem na post użytkownika @SKLEP MOTORYZACYJNY Paweł Ruks który również dał znać o XEO i zrobił wszystko z powodzeniem.
    Wyjaśnienie, czym jest to całe XEO i o co w tym chodzi + ewentualne dodatkowe informacje, znajdziecie w poście #3.
    Cały zabieg wydaje się dość prosty i jasny, ale skrobnę taką małą instrukcję:

Wszystko oczywiście robicie na swoją odpowiedzialność. Gdyby coś nie wyszło - nie odpowiadam za to.

1. Potrzebujemy:

- ROM XEO (można pobrać z innego źródła; post nr #3): http://updato.com/firmware-archive-select-model?q=SM-A520F&rpp=15&r=XEO&order=date&dir=desc&exact=1

- Plik kombinacyjny: http://shell.boxwares.com/default.aspx?DeviceModel=SM-A520F&Type=Combination#fh5co-table

(link zapasowy) https://drive.google.com/open?id=1iAMFXArbg3ZyKfXpheieYWubHt7NJntQ

Kolejność według nowości:
    1. A520FXXU4ARA4 (zalecany; od RA8)
    2. A520FXXU3AQL1
    3. A520FXXU2AQK2
    4. A520FXXU1AQC2

- Program Odin: https://odindownload.com/download/Odin3_v3.12.3.zip

2. Można przywrócić telefon do ustawień fabrycznych > szczególnie osoby, które nie pamiętają hasła do konta Google na urządzeniu (a o dziwo są tacy).

Odpalamy tryb Download Mode (VOL- + Home + Power) > Continue > no i wrzucamy pliki pobranego ROM-u XEO zgodnie z instrukcją flashowania Odinem. Używajcie CSC zwykłego, nie Home. Zdjęcie pomocne od Pawła: 

Pokaż ukrytą zawartość

1.png

3. Gdy flashowanie dobiegnie końca i przywita nas ekran startowy/konfiguracyjny, wyłączamy telefon i wchodzimy w Recovery (Vol+ + Home + Power). Robimy Factory Wipe > następnie Power Off.

4. Wchodzimy w Download Mode i odpalamy Odina wrzucając plik kombinacyjny w pole AP i zwykłe CSC (nie Home) z ROM-u XEO. Prawdopodobnie za pierwszym razem wywali nam błąd w Odinie po wciśnięciu przycisku Start ze względu, iż plik jest wzięty z innej wersji ROM-u (starszej) niż nasz zainstalowany obecnie w telefonie. Wtedy odłączamy telefon i resetujemy go ponownie wchodząc do trybu Download Mode, podłączamy kabel i znowu wciskamy Start. Powinno pójść (wszystko robicie na swoją odpowiedzialność). Pomocne zdjęcie:

Pokaż ukrytą zawartość

2.png

5. Po wszystkim telefon odpali się w trybie diagnostycznym. Klikamy w przycisk IME i wpisujemy kod: *#243203855#
    Powinna wyskoczyć lista z dostępnymi CSC. Wybieramy XEO > Install. Telefon się zrestartuje i uruchomi ponownie. Wyłączamy go i wchodzimy w tryb Recovery.

6. Robimy Wipe Factory i Cache > następnie Power Off. Wchodzimy w Download Mode i ładujemy pliki ROM-u XEO i klikamy start, tak jak to było w punkcie nr 2.

7. To tyle (Wipe Factory po wszystkim wedle własnego uznania). Mamy XEO. OTA działa (zdjęcia niżej) :)

Pokaż ukrytą zawartość

Screenshot_20180117-184057.png

Screenshot_20180117-184129.png

Screenshot_20180119-114742.png

SM-A520F

Super zmieniłem z BTU na XEO i OTA też jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dompul

da się jakoś uruchomić ten tryb diagnostyczny który był podczas wgrywania softu z tego poradnika?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udało się zrobić XEO. 40 minut roboty i gotowe. Bez żadnych błędów po drodze. Poradnik bardzo dobry, wszystko krok po kroku wytłumaczone. Myślę, że skoro mi się udało, to każdy da radę. Dzięki jeszcze raz. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie też zmiana na XEO przeszła bezbłędnie. Dodatkowo przez OTA był już updated do a520fxxu4brb1 :)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W najnowszych sofcie wywal błąd kroku 4 

polecam ten plik kombinacyjny i idzie bez problemu.

SM-A520F A5 2017 Combination A520FXXU4ARA4
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kundek

Działa szwagier wisi mi butelkę

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogę również potwierdzić, że działa. Miałem u siebie brand Orange z ostatnią aktualizacją A520FXXU4BRC4, bałem się, że ten plik kombinacyjny może nie pójść z nowszym softem. Poszło bez problemu, wgrałem na niego tą samą wersję nougat XEO, a aktualizacja do Oreo poszła już OTA. Bardzo dziękuję autorowi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jarmk

Skorzystałem z poradnika i ja. Przechodziłem z sieci Play z Androida 8.0 i o dziwo udało się cofnąć do Andka 7.0 i zdebrandować telefon...

Miałem problem, bezustannie wyskakiwał błąd wgrywając plik kombinacyjny. Pomogła jego wymiana na plik z postu #67 i wtedy poszło za pierwszym razem..

Także u żonki w A5 też już mam XEO.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi