Skocz do zawartości
dziamot

Płatność kartą i wyciek danych

Rekomendowane odpowiedzi

iPit

Dlatego dobrze mieć PayPal ;-)

Wysłane z OnePlus5T

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dziamot

Wiesz tu  nie chodzi o to czy dobrze mieć PayPal czy nie bo i z tego serwisu było kiedyś kilka wycieków. Tu chodzi teraz o zaufanie do marki bo niestety w tym temacie bardzo dali ciała

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja osobiście zablokowałem kartę i po problemie. Z resztą raz na jakiś czas nie zaszkodzi nową sobie wyrobić, może gdzieś jeszcze dane wyciekły tam gdzie płaciłem, a o tym nie wiem, więc teraz przynajmniej będę spać spokojnie, aż do następnej takiej sytuacji :D 

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sonic87

Ja póki co ograniczyłem maksymalnie limity i co jakiś czas zerkam na konto...jednak też myślę nad wyrobieniem nowej karty :/ pytanie tylko...czy komuś z Polski pieniądze zaczęły "wyciekać" z konta ? Bo czytałem na internecie, że np. w stanach mają dużo gorsze zabezpieczenia jeżeli chodzi o banki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Polsce masz to 3d secure czy jak to się nazywa. Transakcje kartą w internecie potwierdzasz kodem sms na stronie banku... ALE jak polską kartą będziesz chciał zapłacić np w USA to zostanie potraktowana jak amerykańska i zostanie obciążona bez potwierdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sonic87
    6 minut temu, Kelevra1902 napisał:

W Polsce masz to 3d secure czy jak to się nazywa. Transakcje kartą w internecie potwierdzasz kodem sms na stronie banku... ALE jak polską kartą będziesz chciał zapłacić np w USA to zostanie potraktowana jak amerykańska i zostanie obciążona bez potwierdzenia.

Dzięki za info :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dziamot

@sonic87 dziś użytkownik z Polski napisał w wątku na forum Oneplus że też zauważył próbę użycia jego karty kredytowej. Firma też dziś stwierdziła że problem jest jednak poważny i wyłączyli możliwość płacenia kartą został tylko PayPal

Edytowane przez dziamot

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na wszelki wypadek zablokowałem kartę

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawa jest poważna. Sprawdźcie i zabezpieczcie swoje karty.

Przed chwilą dzwonili do mnie z Alior Banku, że była próba nieautoryzowanego użycia karty. Zablokowali mi kartę i powiedzieli, żebym sobie nową zamówił.

Kupowałem w połowie grudnia 5T i płaciłem kartą walutową EUR, którą posiadałem w kantorze walutowym Alior. Przelewałem tam pieniądze jak potrzebowałem coś kupić.

Miałem kartę przez tę aferę wymieniać, ale miałem tam niewiele, to nie spieszyłem się. Brawo dla Alior za czujność i wyłapanie wyłudzenia.

Drugą sztukę kupowałem przy użyciu wirtualnej karty Revolut, ale kartę usunąłem i utworzyłem sobie nową.

Złodziejom nie udało się wyrwać ode mnie ani  grosza :E 

Nie podpinałem pod PayPal karty, ponieważ dawno temu płaciłem karta walutową EUR i zrobiło mi podwójne przewalutowanie EUR -> PLN -> EUR i na infolinii PayPal powiedzieli mi, że trzeba przez infolinię (która jest płatna :/) ustawić domyślną walutę dla tej podpiętej karty EUR. Z tego co piszecie na forum, teraz już się to zmieniło i przy płatności PayPal można wybrać czy przewalutowanie ma być przez bank czy PayPal, więc już jest w porządku i karta Revolut podpięta pod PayPal :D Teraz już tylko PayPalem będę płacił :P

Edytowane przez damianeq89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ament

Ja na wszelki wypadek tez zastrzeglem ta, ktora placilem na stronie OPO i zamowilem nowa. Co prawda poustawialem rozne limity ale czasami musze zaplacic/wyplacic znaczne sumy i nie bede sie teraz cyckal z kazda operacja. Zreszta kto wie co bedzie np. za miesiac czy dwa? Niektorym trafialy sie podejrzane operacje po znacznie dluzszym czasie. Trudno, nauczka na przyszlosc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi